Dünyaca Ünlü En Zengin Avukatlar

İnsanların büyük çoğunluğu hayattaki en büyük zenginliğin sağlık olduğunu düşünür ve inanır. Ancak çok sağlıklı insanlardan ziyade çok güçlü ve zengin kişilerin hayatları çok merak edilmektedir.

Onları bu kadar zengin yapan güçlü olmasını sağlayan nedir? 

Listede ki yer alan bazı kişiler Amerika medyasında düzenli olarak yer almaktadır. Bu da popülerliğin zenginleşmede etkisi var mıdır sorusunu ortaya çıkarabilir.

Bu yazımızda güncel bilgilerle dünyanın en zengin beş hukukçusunu sizlerle paylaşacağız.

Dünyaca Ünlü En Zengin Avukatlar

Wichai Thongtang-1.8 Milyar dolar

Wichai Thongtang
Wichai Thongtang

2015 yılında bu konuyla ilgili bir blog yazılmış ve ilk sırada yine Wichai Thongtang yer almıştır. Altı yıl geçmesine karşın değişen tek şeyin servetindeki hanelerin pozitif yönde değişmesi olmuştur. Onu üne kavuşturan anahtar olay Tayland Başkanı Thaksin Shinawatra’yı varlık gizleme davasında başarıyla temsil etmesi olmuştur.

Asıl servetini Tayland Kablo şirketi dahil olmak üzere holdinglerindeki ticari kazanımlarıyla sağlamıştır.

Kısaca bu servetini kariyerindeki başarıdan ziyade avukatlık gelirini başarılı yatırımlarla sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Charlie Munger-1,6 Milyar dolar

Charlie Munger
Charlie Munger

97 yaşındaki Harvard Mezunu Charlie Munger’ı sadece bir avukat olarak tanımlamak doğru olmayacaktır. Kendisi aynı zamanda iş adamı ve mimari tasarımcıdır.

Warren Buffett’in Berkshire Hathaway holdinginin ortağı ve başkan yardımcısıdır. Birçok yatırımcı tarafından akıl hocası olarak kabul edilmiştir. Ticari zekasının yanı sıra büyük bir hayırseverdir. Kişisel gelişim ve yatırım tavsiyelerine yönelik sözlerini birçok mecrada bulabilirsiniz. Ben de sevdiğim bir sözünü aşağıda sizlerle paylaşmak istedim.

“Gerçek bilgi, hiçbir şey bilmediğinizi bilmektir.”

Bill Neukom-850 Milyon dolar

Bill Neukom
Bill Neukom

Bill Neukom listenin tartışmasız en iddialı isimlerinden biri olabilir. Kendisini çok yönlü bir kişiliği olması başarıyı da beraberinde getirmiştir. Microsoft Corporation’da baş avukatlık görevini 25 yıl boyunca sürdürmüştür. Yürüttüğü davalar arasında en bilineni United States v. Microsoft olarak da bilinen “Yüzyılın Davası’dır. Microsoft Hukuk ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinden emekli olmuştur.

2007-2008 yılları arasında Amerika Barolar Birliği başkanlığı görevini yapmıştır.

2008-2011 yılları arasında San Fransisco Giants takımının CEO’su olmuş ve takım 1958 yılından beri ilk defa World Series galibiyetini yaşamıştır.

Hayırsever bir kişilik olan Neukom, Dünya Adalet Projesi Vakfında aktif olarak çalışmaktadır. Hukukun üstünlüğü ve eşitlik konularında toplulukları teşviki ve gelişimiyle ilgili projelerde aktif rol oynamaktadır.


Judith Susan Blum – 440 Milyon dolar

Yargıç Judy
Yargıç Judy

Amerika’da büyük bir furya olan Yargıç reality Showlarının belki de en bilineni Yargıç Judy.

Birçok kişinin aklına gelen acaba gerçekten hakim mi sorusunun yanıtı ise evet gerçekten hakim.

Bazıları onu sert mizaçlı olarak tanımlasa da Forbes dergisine göre Amerika’da 2018 yılının en yüksek ücretli televizyon sunucusu.

Programının son sezonu için 47 milyon dolarlık ücreti diğer Showlarda yer alan hakimleri şaşırtmış olmalı.

Judy Sheindlin programı 1996 yılında başlamış ve 25. sezonuyla bu yıl da sözleşmesini yenilemiştir.

Robert Shapiro – 120 Milyon Dolar

Robert Shapiro
Robert Shapiro

Dünyanın en sansasyonel davalarından biri kabul edilen Oj Simpson davasında Oj’yi temize çıkarmaya çalışan avukat ekibi içinde yer alarak ilk defa adını duyurmuştur.

Legalzoom, Shoedazzle.com ve Rigt Counsel gibi startup girişimleriyle etkili bir servet kazanmıştır.

Yargıç Judy kadar olmasa da birçok dizide oynamış hatta Amerikan Crime Story’de John Travolta’yı canlandırmıştır.

Bu kadar iddialı bir girişimci ve avukat olan Robert Suharto’nun çocuk kitabı yazması ilginç gelebilir. Ancak altında yatan neden oldukça trajiktir.2005 yılında uyuşturucu sebebiyle vefat eden oğlunun anısına Somo Says No adlı çocuk kitabını yazmıştır.

Dünyaca Ünlü En Zengin Avukatlar

En Yüksek Avukat Maaşına Sahip 10 Ülke konulu blog yazımız için tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir