Kadın Avukatlar İçin Saç Bakım Tavsiyeleri

Kadın Avukatlar İçin Saç Bakım Tavsiyeleri

Günün her anında koşuşturma içerisinde olan avukatlarımız, toplantılarda, müvekkilleri ile görüşmelerinde ve duruşmalarda giyimine özen gösterdiği gibi, bir bütün olarak bakımlı da gözükmelidir.

Avukatlar için görüşmelerde ilk izlenim önemlidir. Karşı tarafa kendilerini ne kadar güvenilir ve güçlü hissettirirlerse müvekkillerini bir o kadar da etkileyebileceklerdir.

Bununla birlikte dış görünüşün öneminden bahsetmişken kadın avukatlarımız için de bakımlı olmak hayatın her anında olduğu gibi burada da püf noktalardan biri. Peki o kadar koşuşturma içerisinde saatlerce bakım yapacak vaktiniz yokken bakımlı olmanın sırları nelerdir?  

Ellerimiz, cildimiz ve saçlarımız soğuk hava koşullarından etkilenmekte. Aynı zamanda saçlarımızın kuru, yağlı veya yıpranmış olması yapısına da bağlı olmakla birlikte; sizlere saçlarınızın nem dengesini koruyarak, yıpranmış saç uçlarınızı kuaför yolunu tutmadan nasıl bakım yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

saç bakımı

Kuru ve yıpranmış saçlarınız için;

Saçlarınız ısı ve işleme maruz kaldıkça yıpranmaması kaçınılmaz olabiliyor. Örneğin Boya kaynaklı sertleşmeler,

Saçtaki kırılganlıklar, elektriklenme ve kabarık görüntüler de bunların arasına girdiğinde gün içerisinde fazla vaktinizi harcamadan güzel bir görünüm için,

Çay ile saçınızı durulayın. Şaşırtıcı gelse de etkisi büyük olan bir adım. Saç renginizin ortaya çıktığını, mat görünümden çıkıp parlaklaştığını görebilirsiniz. Taze demlenen çay ile saçlarınız duruladığınızda aynı zamanda güçlenmesini de sağlamakta.

Saf keratin serumlar, keratinli maskeler, keratin içerikli şampuanlar ile bakım yapabilmeniz mümkün. Bununla birlikte; zeytinyağını ılık kıvama getirdikten sonra saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve 45 dakika boyunca bir saç bonesi kullanarak bekletin.

Hindistan cevizi yağını duymayan kalmadı fakat mucizesinden bahsetmek isteriz;

Yıpranan ve güçsüz saçlarınıza en kısa sürede etki eden ve alışkanlık haline getirildiğinde kısa sürede etkisini gösteren bu yağ; onarıcı etkisi ile birlikte saçlarınız için gerekli yağ dengesini de sağlamakta. Bununla birlikte tatlı badem yağı, jojoba yağı da bir diğer alternatifler arasında.

Ellerimizin ve yüzümüzün neme ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da ihtiyacı vardır. Peki saçlarınızı nasıl nemlendirirsiniz?

Yemek yeme alışkanlıklarımız yalnızca vücudumuz için değil saçlarımıza da çok büyük etki sağlamakta. Omega-3 yağ asidini beslenmeniz arasına eklerseniz saçlarınızın nem dengesini içten de sağlamış olursunuz.

Peki omega-3 içeren besinler nelerdir?

Ton balığı, somon, pisi balığı, yoğurt, yumurta gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Avukatlar İçin Saç Bakım Tavsiyeleri

En Dikkat Çekici 10 Kadın Avukat konulu blog yazımız için tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir