Bir Robin Hood Hikayesi:Hustlers

Bir Robin Hood Hikayesi:Hustlers

New York Magazine dergisi 2015 yılında The Hustlers at Scores başlığı ile bir dolandırıcılık olayını tüm kamuoyu ile paylaştı. Olay dünyaca ünlü Wall Street’te yer alan bir striptiz kulüpte gerçekleşiyor. Olayın kahramanı olarak striptizci Samantha Barbash gösteriliyor. Aslında tüm bu olayları konu alan bir film 2019 yılında Netflix yapımı olarak yayınlandı. Başrollerde Jenifer Lopez ve Constance Wu yer alıyor.

Hustlers İle Gelen Ödül

Jenifer Lopez bu film ile Critics Circle ödülleri kazandı. Bu filmdeki rolü ile Altın Küre ödülüne aday gösterilmiş ama seçilmemiştir. Bu durumun kendisini hayal kırıklığına neden olduğunu Haziran ayında Netflix’de yayınlanan belgeselinde de dile getirmiştir. Bu belgesel Lopez’i Lopez yapan süreci anlatmakta. 2020 yılında gerçekleşen Super Bowl’un devre arasında aynı sahneyi paylaştığı Shakira ile performansına hazırlamasına odaklanıyor. Bu süreçte oldukça çok çalışan Lopez 14 dakikanın 7 dakikasında oldukça etkileyici bir gösteri sunuyor. Bu gösteri de anlatılan ise oldukça değerli. Bir kadının daha bir küçük bir kız çocuğu iken toplum baskısından dolayı bir nevi kafeste iken nasıl o kafesten çıkıp özgürleştiğini tema alıyor. Bu özel gösteri için ise Lopez kendi kızını ve kızının bale arkadaşlarını etkinliğin parçası haline getiriyor. Seçilen şarkı ise oldukça başarılı Let’s Get Loud (Hadi Sesi Yükselt).

Hustlers’ın Hikayesi

Sıradan bir striptiz kulübünde çalışan sıradan bir striptizci olan Destiny. 2008 yılında yaşanan ekonomik kriz ile müşterilerinden olur ve para kazanamaz. Çünkü kimsenin bu kulübe ayıracak parası yoktur. İşin kötüsü Rus kızları oldukça düşük miktarlara işlerini ellerinden almaya başlamıştır. Eğer müşteriler kulübe gelmiyor ise onları kulübe çekmelidirler. Kulüpten yakın arkadaşı olan Romana dışarda gözlerine kestirdikleri erkekleri içkilerine uyuşturucu atarak kulübe gelmeye ikna ederler ve kredi kartlarını kullanarak hem kulübe hem de kendilerine oldukça iyi kazançlar sağlarlar. Oldukça iyi kazanınca 2 kişi olarak çıktıkları bu yolda önce 3 sonra 5 kişi olurlar. Ama iş çığırından çıkar ve bazı müşteriler polise başvurur. Artık durum kontrol altından çıkmıştır. New York adaletine itikâl eden olay. Samantha (Romana) ve Roisely (Destiny)’nin 5 yıl boyunca şartlı tahliyesi ile sonuçlanır. Kendileri için Robin Hood benzetmesi yapmalarının nedeni ise bu tür zengin kişilerden alıp kendi gibi fakir bu işi yapmak zorunda olan kızlara vermeleri.

Bir Robin Hood Hikayesi:Hustlers

New York Sosyetesini Dolandıran İsim; Anna Delvey adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir