Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - Bonus - Can Yaman

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı

Karizmatik erkek avukat denilince ilk aklımıza gelen Suits dizisinin efsane avukatı Harvey Specter.

Harvey Specter her ne kadar hayali bir karakter olsa da gerçek hayatta büyük fedakarlıklar yaparak okuyan,iş hayatında büyük başarılara imza atmış bir çok avukat mevcuttur. Bizde kariyer başarılarıyla diğer avukatlara ilham veren 10 karizmatik erkek avukatı sizin için derledik.

10 – Oliver Lyons, Mayer Brown

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 10 - Oliver Lyons, Mayer Brown

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 10 – Oliver Lyons, Mayer Brown

Okul: Kaplan Hukuk Fakültesi
Pozisyon: Parlaphone Recors Hukuk İşleri Müdürü

İngiliz ve Amerikan Edebiyatı eğitimi aldığı Warwick Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra BPP Hukuk Fakültesi ve ardından da Kaplan Hukuk Fakültesinde eğitimine devam etti.Mayer Brown ve Warner Music Group’la sırasıyla çalıştı ve tekrar büyük başarılar sağlayacağı Mayer Brown Hukuk Bürosuna tekrar geri döndü 3 yıl çalıştı.Her zaman kendini sanata yakın hisseden Oliver Lyons şuan kariyerini Parlaphone Records Ltd.devam etmektedir.Kendini uluslararası bir insan hakları avukatı olarak hayal ederken kariyer gelişimi onu Ticaret Hukuku’na yönlendirdi ve kariyerine bu yönde devam etti.

9 – Tony West

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 9 - Tony West

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 9 – Tony West

Pozisyon: Başsavcı Yardımcısı

Okul: Stanford Hukuk Fakültesi

West, Clinton idaresinde, genel müdür yardımcısına özel bir asistan olarak hizmet vermiş ve Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde ABD Savcısı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra San Francisco’daki Morrison & Foerster’da ortak olmuş burda büyük şirketlerden ,Afganistan’daki Taliban’la çalıştığı için suçlu bulunan bir erkeğe kadar bir dizi müşteriyi cesurca temsil etmiştir.

Kaliforniyalı Başsavcısı Kamala Harris kayın biraderi olan Tony West aynı zamanda Stanford Hukuk Dergisi’nin başkanlığını yapmıştır.

8 – Anant Raut

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 8 - Anant Raut

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 8 – Anant Raut

Posizyon: Antitröst Avukatı

Okul: Harvard Hukuk Fakültesi

2007 yılında, Guantanamo tutuklularıyla yaptığı yasal çalışmalardan dolayı Ulusal Yasal Yardım ve Defender Derneği Adalet Ödülü ve Frederick Douglass Ödülü’nü alan Raut, birkaç yıl boyunca D.C.’de Capitol Hill’i yasakladı. Federal Ticaret Komisyonu ile birlikte, yasama tarafında, Ev Yargı Komitesi’nin danışmanı olarak çalıştı ve yakın bir zamanda, Amerika’nın Virginia ofisi için Obama’nın seçmen koruması bölümünde koordinatör olarak hizmet verdi.

7 – Beau Biden

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 7 - Beau Biden

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 7 – Beau Biden

Pozisyon: Delaware Başsavcısı

Okulu: Syracuse Hukuk Fakültesi

Başkan Yardımcısı Joe Biden’in oğlu olan Beau Biden, 2006’dan beri Delaware Başsavcısı olarak görev yapmaktadır.

Daha önce, ABD Savcılığı Ofisi’nde federal bir savcı ve Bifferato, Gentilotti, ortağı olarak kariyerine yön vermiştir.

Biden aynı zamanda JAG’da bir Binbaşı ve Delaware’in Ulusal Muhafızlarında görev yapmıştır.

2015 yılında beyin kanserinden vefat eden Beau Biden karizmatik hukukçular arasında yerini almış durumda.

6 – Neel Sachdev, Kirkland & Ellis

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 6 - Neel Sachdev, Kirkland & Ellis

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 6 – Neel Sachdev, Kirkland & Ellis

Neel Sachdev, Londra ofisi Kirkland & Ellis International LLP’nin ortağıdır. Neel, Avrupa, ABD ve Asya’daki çok aşamalı kaldıraçlı satın alımların ve diğer karmaşık finansman işlemlerinin finansmanı için mali sponsorları ve bağlı kuruluşlarını temsil eder. 2008’den 2017’ye kadar The Legal 500’de “deneyimli ve son derece yaratıcı” bir lider avukat seçilmiştir.

2015 yılında Finansal Haberler tarafından “40’ın altında 40” Hukuk Hizmetlerinin Yükselen Yıldızlarından biri ödülü verilmiştir.

2007 yılında The Times tarafından “Şehrin gelecekteki yıldızı”olarak tanımlanarak karizmatik avukatlar arasında yerini almıştır.

5 – Kaveh Kashef

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 5 - Kaveh Kashef

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 5 – Kaveh Kashef

Pozisyon: Clark Hill, PLC

Okul: Tulane Hukuk Fakültesi

Kaveh Kashef Kuzey Carolina’da Amerika Birleşik Devletleri Yargıcı olan Sayın William A. Webb’in yanında bir hukuk memuru iken Lisans derecesini Michigan Üniversitesi’nden (B.A. 1995) aldı ve New Orleans, Louisiana’daki Tulane Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden (J.D. 2001) onur derecesiyle mezun oldu.

Kaveh Kashef kat mülkiyeti geliştirme alanında bir çok sefa seminerlere katılmış ve sözleşme ile ilgili birçok makaleyi yazmıştır.Kaveh, OCBA ile faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir. Devamlı Hukuk Eğitimi komitesinin eski başkanı ve Oakland County Bar Vakfı’nın bir mütevelli üyesi. 2012 yılında OCBA Yönetim Kurulu’na seçildi. Buna ek olarak Kaveh, 2005-2012 yılları arasında Devlet Barosu Hukuk Usulü ve Mahkemeleri Daimi Komitesi üyesiydi.

Kaveh, 2008’den 2012’ye kadar Michigan Süper Avukatlar tarafından “Yükselen Yıldız” seçildi, 2013’te “Süper Avukat” oldu ve 2017’de “En İyi 100 Avukat” seçildi. Kaveh, “2012 En İyi Avukat” seçildi.

4 – David B. Rankin

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 4 - David B. Rankin

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 4 – David B. Rankin

Pozisyon: Rankin and Taylor Hukuk Ofisi

Okul: New York Hukuk Fakültesi

David B. Rankin, birçok ilk değişiklik davasında ve gösterilerde veya çevresinde tutuklanan protestocuların ve savunmacıların savunmasında aktif olarak yer almıştır. 2004 yılında yapılan Ulusal Cumhuriyet Anlaşması sırasında, Ulusal Avukatlar Birliği’nin yaklaşık 1000 avukat ve yasal çalışanı örgütleyerek anayasaya aykırı polis uygulamalarına karşı yasal tepkisine önderlik etmiştir. Son 10 yılda Bay Rankin, NYPD, New York Şehri ve diğer belediyelere karşı açılan davalarda yüzlerce davacıyı temsil etmiştir. Ek olarak, Bay Rankin çeşitli hukuk okullarında polis ile ilgili konularda dersler vermiştir. Halen Ulusal Avukatlar Birliği’nin New York Şehri Bölümü üyesidir.

3 – Noah Feldman

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 3 - Noah Feldman

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 3 – Noah Feldman

Pozisyon: Harvard Hukuk Fakültesinde Profesör

Okul: Yale Hukuk Fakültesi

20 Mayıs 1970 doğumlu Feldman, Yüksek Mahkeme Adaleti David Souter’e başvurdu ve 2001’de NYU Hukuk fakültesine katıldı. 2007’de Harvard’a gitti ve burada Uluslararası Hukuk Bemis Profesörü oldu.

New York Times’a göre, Feldman 2003 yılında, Geçici Hükümeti ve Irak Yönetim Konseyine geçici bir anayasa hazırlama konusunda tavsiyede bulundu.
Oxford’da Rodos Bursu kazandıktan sonra doktorasını tamamladı.

2 – Dana Wagner

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 2 - Dana Wagner

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 2 – Dana Wagner

Dana Wagner

Pozisyon: Square firmasında Genel Danışman Kurumsal Sekreter

Okul: Yale Hukuk Fakültesi

Dana Wagner hırslı bir hukukçu.Kariyerinin yedi yılını San Francisco’da federal bir savcı olarak geçirdi.Bu yedi yıl içinde kaybettiği tek bir dava dosyası olmadı.
Beş yıl boyunca Google’ın antitröst avukatı olarak görev yaptı ve şirketin Kuzey Amerika ve Japonya’daki Yahoo ile ortaklıklarını denetledi. Şimdi o Square’in Genel Danışmanı.

Hastings’teki California Üniversitesi’nde temyiz savunuculuğunu dersi vermeye devam etmektedir.Ayrıca rekabetçi bir satranç oyuncusu olduğunu belirtmek isteriz.

1 – John G. Roberts, Jr.

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - 1 - John G. Roberts, Jr.

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – 1 – John G. Roberts, Jr.

Pozisyon: Amerikan Yüksek Mahkemesi Baş Hakimi

Okul: Harvard Hukuk Fakültesi

Roberts babasının Bethlehem Steel için çalıştığı Long Beach, Indiana’da büyüdü. Harvard’a okuyabilmek için yaz aylarında çelik fabrikası çalıştı.

Harward Hukuk fakültesinde okurken aynı zamanda “Law Review “dergisinin editörlüğünü üstlendi.Mezun olduktan sonra Beyaz Saray Müşavirliği Ofisi’nden Ronald Reagan’ın Avukat Yardımcısına Özel Asistanlık yaptı.Ardından Adalet Bakanlığında çalıştı. Aynı zamanda 1989’dan 1993’e kadar DoJ’de Kenneth Starr’ın Genel Başkan Yardımcılığını yaptı.Beyaz Saray’daki kariyerinde Yüksek Mahkeme’de 39 adet davanın 25 ini kazandı.

Devlet hizmetinden ayrıldıktan sonra, Hogan ve Hartson firmasında on yıl geçirdi. Saygın firmanın temyiz bölümünde çalıştı ve Yüksek Mahkeme’ye başvurulmadan bir yıl önce bir milyon dolardan fazla para kazandı.

Başkan George W. Bush 2003 yılındaYüksek Mahkeme Baş Hakimi olarak Roberts’ı aday gösterdi ve iki yıl sonra, son 200 yılın 50 yaşın altındaki en genç Baş Hakim unvanını almıştır.

John Glover Roberts Jr., ABD Yüksek Mahkemesi’nin 17. ve hâlen görevdeki başkanıdır.

Bonus – Can Yaman

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı - Bonus - Can Yaman

Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı – Bonus – Can Yaman

8 Kasım 1989 doğumlu Can Yaman İtalyan Lisesi’nden birincilikle mezun olduktan sonra babasının iknaları sonucu Yeditepe Hukuk Fakültesin’de eğitime başlamıştır.

2012 yılında mezun olan Can Yaman avukatlık mesleğini 6 ay kadar devam ettikten sonra oyunculuk macerasına başlamıştır. Gönül İşleri dizisiyle başladığı bu yolculuğa İnadına Aşk ve Hangimiz Sevmedik dizisiyle devam eden Can Yaman’ı Dünyanın En Karizmatik Erkek Avukatlarına dahil etmek istedik.

2 cevaplar
 1. Karizmatik Avukat Mı?
  Karizmatik Avukat Mı? says:

  Dünyanın en karizmatik avukatları bunlar mı? Ülkemizde çok daha fazla karizmatik ve yakışıklı avukat var. Kala kala bunlara mı kaldık.

  Yanıtla
  • MicroDestek KolayOfis
   MicroDestek KolayOfis says:

   Sayın Ziyaretçimiz,

   Ülkemizde karizmatik avukatları, Dünyanın En Karizmatik 10 Avukatı yazımıza dahil etmedik. İlerleyen dönemde konuya ilişkin ayrıca bir yazı paylaşmayı hedefliyoruz.

   Değerli yorumlarınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

   Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir