Google Translate Avukatlara Yardımcı Bilgiler

Google Translate ile İlgili Avukatlara Yardımcı Olabilecek Bilgiler

Google Translate, ilk kez dünya genelinde 28 Nisan 2016 yılında Kullanıma sunulan özel bir metin çeviri aracıdır. Bugün ise 100’ün üzerinde dilde muhteşem çeviriler gerçekleştiriyor. İlk çevirilerini Arapça’dan İngilizce’ye ve İngilizce’den Arapça’ya şeklinde gerçekleştirdi.

Google Translate, fotoğraf, ses ve trasnlate’ in desteklediği formattaki dokümanlar ile tüm metinlerin çevirisini gerçekleştirebilir.Bununla birlikte Yapmış olduğunuz çevirilere daha sonra ulaşmak için tüm çevirileri arşivleyebilirsiniz. Kaydetmeseniz bile çeviri geçmişi özelliği ile daha önceden yaptığınız çevirilere ulaşabilirsiniz.

Google Translate ile yapabilecekleriniz;

Kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenebilirsiniz.

Sesi Metine Çevirme

sesi metine çevirme
Sesi Metine Çevirme

Google translate ile mikrofon simgesine basıp konuşmaya başladığınızda çevirmek istediğiniz metni okuyabilirsiniz. Bu sayede anlık olarak çeviri yapabilirsiniz. Yabancı Uyruklu arkadaşlarınız veya danışanlarınız ile sohbet ederken de kendinizi ifade edebilmeniz için söylemek istediklerinizi mikrofon simgesine basıp konuşabilirsiniz.

Favori Ekleme

Daha önce çevirisini yaptığınız kelimeleri favoriler kısmına ekleyebilir ve istediğiniz zaman excel formatında doküman olarak dışarı aktarabilirsiniz.

Çevrimdışı Google Translate kullanımı

Çevrimdışı Google Translate kullanımı
Çevrimdışı Google Translate kullanımı

Google Translate’ i çevrimiçi kullanabildiğiniz gibi Çevrimdışı da Google Translate uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için Google translate API’yi indirebilirsiniz. API içinde kullanılan dil dosyalarını daha önceden tanımlanmış ve indirilmiş olması gerekir.  Google Translate sadece masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda değil; tüm akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Android ve İOS için sistemlerinin izin verdikleri mağazalardan kolayca indirebilirsiniz.   

Tarayıcı da açılmış olan siteler üzerinden çeviri

web sitesi çeviri
Web Sitelerinde Çeviri

Girmiş olduğunuz yabancı dildeki İnternet sitelerini istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Doküman ile Çeviri

dokümanlar
Doküman ile Çeviri

Google Translate’e birçok formatta belge ve doküman yükleyerek tamamını istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Google translate’in desteklediği dosya türleri şu şekildedir: doc, docx, odf, pdf, ppt, pptx, ps, rtf, txt, xls ya da xlsx dosya uzantıları. Bu dosya türleri üzerinden yükleme yapmanız gerekmektedir.

Fotoğrafı Metine Dönüştürme

fotoğraf
Fotoğrafı Metine Dönüştürme

Telefon kamerası ile karşınıza çıkan herhangi bir metnin anında çevirisini yapabilirsiniz. Bunun için çeviri yapmak istediğiniz metni fotoğraf çekerek Google translate’e yükleyebilirsiniz.

Tap to Translate özelliği

Akıllı cihazlarınızda istediğiniz uygulama üzerinde anında çeviri yapabilirsiniz. Tap to Translate özelliğini aktif konuma getirerek bilmediğiniz kelimenin üzerinde iki kez tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında metni istediğiniz dile çevirisini yapabilirsiniz.

Google Translate Avukatlara Yardımcı Bilgiler

https://www.microdestek.com.tr/en-populer-3-video-konferans-uygulamasi.html

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir