Hukuk Alanında Netflix Dizi Önerisi

How to Get Away With Murder

Hukuk Alanında Netflix Dizi Önerisi; 25 Eylül 2014’te yayına giren ve 14 Mayıs 2020’de sona eren Amerikan yasal gerilim televizyon dizisidir.

Çıkış döneminde sükse yaratan ve ilk sezonunda 8.5 İmdb alan How to Get Away With Murder; bir hukuk fakültesinde yolları kesişen prestijli bir hukuk profesörü ve beş hırslı öğrencisinin hikayesini ele almıştır. Dizinin her bölümde heyecan yaratması ve her bölümün sezon finali tadında olması hayran kitlesini çok etkilemiştir.  Birinci sezonu ile çok büyük bir kitleye hitap eden dizi; ikinci sezonunda daha da sürükleyici ve şaşırtıcı olaylara imza atarak her sezonun merakla beklenmesini sağlamıştır.

2014 ve 2020 yılları arasında 6 Sezon çıkmış ve final yaparak bitmiştir.

How to Get Away With Murder Konusu

Başarılı bir ceza savunma avukatı aynı zamanda da bir hukuk profesörü olan Annalise Keating; ABD’nin en saygın hukuk okulu Philadelphia’da ki kurgusal Middleton Üniversitesinde görevlidir. Ceza savunma avukatlığı yapan Annalise, dersini alan en iyi beş öğrenciyi seçerek ekibinde kendisiyle birlikte çalışması için bir grup belirler. Aynı zamanda Öğrencilerine yönelttiği “Cinayetten nasıl kurtulursun” sorusuna en iyi cevapları veren öğrencileri; Connor Walsh, Michaela Pratt, Asher Millstone, Laurel Castillo ve Wes Glibbins ekibine dahil eder.

Annalise kişisel yaşamında, eşi Sam Keating ile birlikte yaşamaktadır. Aynı zamanda yerel bir Philadephia dedektifi olan Nate Lahey ile de gizli bir ilişkisi vardır. Özel hayatı ve iş hayatı çarpışmaya başlarken, Annalise ve öğrencileri istemeden bir cinayet kumpasına bulaşırlar.

Bu dizinin bu kadar sevilmesinin nedeni nedir?

Dizinin hem birinci sezonunda hem de ikinci sezonunda aslında iki ayrı konu işlenmektedir. İlk sezonunda öğrencilerin; Annalise Keating ile çalışmaya başlaması sürecinin anlatıldığı bölümler ile Keating ve ekibinin sonuca başladığı birbirinden ilginç davalar bir taraftan işlenmiştir. Diğer tarafta da öğrencilerin karıştığı bir cinayetin örtbas girişimi; ilk bölümden başlayarak 15 bölüm boyunca sonuca ulaştırılıyor. Aslında tüm hikayelerin iç içe geçmiş olduğunu bölümler ilerledikçe anlıyoruz. Girift ilişkiler yumağını izleyici olarak sizde çözmeye çalışıyorsunuz. Belirtmek isteriz ki senaristin zekice ve karmaşık kurguları sizin tahminlerinizi her defasında yanıltacak şekilde tasarlanmıştır.

How to Get Away With Murder Neden Çok Seviliyor

How to Get Away With Murder dizisinin izlenme oranı

İzlenme Oranı
Hukuk konulu NETFLİX Dizi Önerisi

Peki bu kadar izlenme oranı olan bir dizi; Hangi ödülleri aldı?

How to Get Away With Murder Hangi Ödülleri Aldı
How to Get Away With Murder Hangi Ödülleri Aldı

2014 Yılında Amerikan Film Enstitüsü Ödüllerinde Yılın Televizyon Programı ödülünü kazandı.

2015 Yılında GLAAD Medya Ödüllerinde Üstün Dram Dizisi ödülünü kazandı.

2015 Yılında NAACP Görüntü Ödüllerinde; Üstün Dram Dizisi ödülünü kazandı. Drama Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Viola Davis seçildi. Drama Dizisi dalında En İyi Yazar olarak “Kepçelemeye başlayalım” bölümü ile Erika Green Swafford seçildi.

2015 Yılında İnsanların seçim Ödüllerinde Yeni Bir TV Dizisinde En Sevilen Kadın Oyuncu Viola Davis oldu.

2015 ve 2016 Yılında Screen Actors Guild Ödüllerinde Bir Drama Dizisinde Kadın Oyuncu tarafından Üstün Performans ödülü Viola Davis’e verildi.

2019 Yılında NAACP Görüntü Ödüllerinde Bir Televizyon Dizisinde En İyi Konuk Oyuncu veya Kadın Oyuncu Kerry Washington oldu.

2015 Yılında Primetime Emmy Ödüllerinde Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu Viola Davis oldu.

2021 Yılında NAACP Görüntü Ödüllerinde Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu Viola Davis seçildi.

How to Get Away Wtih Murder seyirci yorumları

Lenoreviola kullanıcısı;

Farklı olay örgüsü ve akıllıca kurgulanmış senaryosuyla harika bir dizi. Türkiye de pek izleyeni yok kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Seleenn kullanıcısı;

Çok fazla yabancı dizi seyrettim ama bunun gibisiyle daha önce karşılaşmadım. Olay örgüsü her sezon için o kadar ustalıkla hazırlanmış ki; bütün bölümlerin sonunda “Acaba diğer bölüm de ne olacak ?” dedirtiyor insana. Viola Davis’in Emmy ödülü kazandıran muhteşem oyunculuğundan söz etmiyorum bile. Tek kelime ile mükemmel. Kesinlikle izleyin pişman olmayacaksınız.

Juniormerce kullanıcısı;

Nasıl olur da bu zamana kadar izlememiş olabilirim ya dizi o kadar iyi ve zekice kurgulanmış ki karakterler senaryo hepsi çok iyi. Ah Anne Mae en çok da sana bayıldım. Dizinin baş kahramanı kesinlikle izleyin 6.sezon resmen bomba olmuş ya şok üstüne şok geçirdim.

sinema.com adresinden alınmıştır.

Avukatların Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler konulu blog yazımız için tıklayınız.

Hukuk Alanında Netflix Dizi Önerisi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir