İcra Sorgulama

İcra Sorgulama

İcra Sorgulama Yapabilmek Adına İhtiyaç

Son dönemlerde vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlardan biri de  , kendi isimlerine açılmış icra takiplerinin olup olmadığı. Eğer icra takibi sistemli ve hızlı şekilde çalışan bir hukuk bürosu tarafından açıldıysa şanslısınız. Aksi halde tebligat mektubunuz gelene kadar , yüksek faiz oranları sayesinde borcunuzun bir hayli katlanmış olduğunu göreceksiniz.

Duyacağınız Tüm Bilgileri Sizler İçin Derledik.

icra sorgulama

icra sorgulama

Adınıza Açılmış Bir İcra Takibi Mi Var ?

Adınıza bir icra takibi var mı ve bununla ilgili bilgileri nereden edinebilirim , diye aklınıza sorular geliyor olabilir. Bu noktada Uyap Vatandaş Portal ve Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama web siteleri üzerinden sorgulamalar yapabilirsiniz. Böylece adınıza bir icra takibi olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Adalet Bakanlığı bildiğiniz gibi artık tüm dava ve icra dosyalarını Ulusal Yargı Ağı Projesi kapsamında yönetiyor ve takip ediyor. Bu sayede sanal ortamdan hem hızlı hem rahat hem de güvenilir şekilde üzerinize açılmış olan icra dosyalarının sorgulamasını yapabilirsiniz.

Adınıza Açılmış Bir İcra Takibi Olduğundan Mı Şüpheleniyorsunuz ?

İcra Sorgulama işlemini Uyap Vatandaş Portal ‘dan veya Adalet Bakanlığına bağlı web sitelerinden yapabilmek için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Kişisel hesabınızı açabilmek için 4 farklı bilgiden herhangi birine sahi olmanız yeterli olacaktır. E – Devlet Şifresi , E – İmza , Mobil İmza veya TC Kimlik Kartı bilgilerinden bir tanesi ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Tüm bu bilgileri farklı alanlardan farklı şekillerde temin edebilmeniz mümkün olacaktır. E – devlet şifresini temin etmenizi tavsiye ederiz. Hem en uygun fiyatlı olan hem de en rahat şekilde temin edebileceğiniz sisteme giriş yollarındandır.

 
Mobil İmza yazımızdan ; ” Mobil İmza Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Ne Şekilde Nerelerden Temin Edilir ? Mobil İmza Ücreti Nedir ? ” bilgilerine ulaşabilirsiniz. ( Mobil İmza yazımıza https://www.microdestek.com.tr/mobil-imza.html adresinden ulaşabilirsiniz. )
 

Aşağıda yer alan linkler üzerinden Uyap Vatandaş Portal ‘a ve Adalet Bakanlığı sitelerine ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı İcra Sorgulama
Uyap Vatandaş Portal İcra Sorgulama

Yukarıda yer alan siteler üzerinden en güvenilir ve en hızlı şekilde icra sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kamu hizmeti dışında , bazı özel firmalarda icra sorgulama hizmeti vermektedir. Telefon numarası veya web siteleri üzerinden kendileri ile iletişime geçerek icra sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ancak özel firmalar tarafından alacağınız icra sorgulama hizmeti her seferinde , biraz da yüksek tutarlarla ücretlendirilmektedir. Bu sebeple resmi devlet kuruluşlarının vermiş olduğu hizmetleri kullanmanızda fayda olacaktır.

icra ile ilgili ürünler : icra programı & online icra

15 cevaplar
 1. Baris
  Baris says:

  Benim bankaya 35bin TL borcum var icraya verilsin icradan eve bakmaya geldiler her eşyadan bir adet var icraya uygun değildir diye not düştü dosyaya bana sordular nasıl ödersin diye bende çalışmaya başlayınca maasimin 4 1ini kesildi dedim oraya not aldı şimdi eşyaları alırlar mı almazlar mi takılıyor kafama bunu nereden ogrenebilirim

  Yanıtla
 2. Umut
  Umut says:

  Benim iş makkemesinde bir davam var devam ediyor uyap dan giriş yapip alacak tutarımı gorebilirmiyim adımıza para yatmış ama devlet kontrolünde imiş internetten bakabilirsin demişlerdi avukata güvenmiyorum bana kaçamak cevaplar veriyor yardımcı olur musunuz lutfen

  Yanıtla
  • serdar
   serdar says:

   merhaba umut bey sorunuza çözüm bulaildinizmi ben de şuan aynı durumdayım rica etsem cevaplarsanız çok memnun olurum

   Yanıtla
 3. Ebru
  Ebru says:

  Meraba icrada olan bir dosyam var maaşimdan 16 aydır kesinti yapiyorlar 18 milyar borcum var ama ne kadar kaldi öğrenemiyorum avukatlik burosunu arıyorum gelecek varligi arayin diyorlar orayi ariyorum tc kimlik nosuna kayıtlı bole bir dosya yok diyor ne kadar odemem kaldi nasil ogrencem ben kimse yardimci olmuyor ole odeyip duruyorum

  Yanıtla
 4. birol
  birol says:

  Akrabalarım bir miras için dava açmışlar avukat bize ulaşmadığı için biz davalı göründük ve miras sonuçlandı ve biz de bir miktar para düştü şimdi bu davadan ben avukata para ödemesi yapmam gerekiyormu gerekiyorsa borcumu nasıl öğrene bilirim

  Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir