KolayOfis – UETS Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

KolayOfis – UETS Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Sizlere daha önceki yazılarımızda UETS (e-TEBLİGAT) konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışmıştık. Peki kullanmakta olduğunuz KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi içerisinden UETS Entegrasyonu ile e-Tebligatlarınızı alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gereken işlemleri adım adım sizlere aşağıda iletiyor olacağız.

Entegrasyon öncesi gerekli bilgileri e-Tebligat’ın resmi web sitesi olan https://www.etebligat.gov.tr/?page_id=254 linkini tıklayarak edinebilirsiniz.

KolayOfis ve UETS Entegrasyonu hakkında daha detaylı bilgiyi sizinle paylaşmadan önce bu hizmetin Kurum tarafından yalnızca Kurumsal Müşterilerine verildiğini hatırlatmak isteriz. Eğer ki bireysel bir hukuk büronuz varsa ve avukatlık ortaklığı değilseniz şu aşamada bu hizmetten faydalanamamaktasınız. Özellikle kurumsal Kullanıcılarımız bu hizmeti sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirler.

Kurumsal kullanıcılarımız KolayOfis üzerinden UETS Entegrasyonunu kullanabilmek için özellikle internet üzerinden başvuru yapabilirler. Bu başvuru formuna ve başvuru sırasındaki izlenecek yollar için linki tıklayabilirsiniz.

UETS Entegrasyonu ile ilgili başvuru işlemleri tamamlanarak api alındıktan sonra;

  • KolayOfis Sisteminize giriş yaparak, sol tarafta yer elan “Gelen Evrak Havuzu” menüsü altında bulunan “UETS Entegrasyon Ayarları” alt menüsüne giriş yapılır.
  • Ekranınıza açılan sayfadan “Yeni Bağlantı Noktası Ekle” ifadesine tıklanır.
  • Yeni Bağlantı Noktası Ekle penceresinde bulunan alanlar Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminden edinilen bilgiler ile doldurulur.
  • Bağlantıyı Kontrol Et ve Kaydet ifadesine tıklanarak işlem sonlandırılır.

Artık sisteminiz  UETS üzerinden gelen e-TEBLİGATLARI almaya hazırdır. Bu işlem sırasında eksik veya hatalı bilgi girişi olması durumunda sistem uyarı mesajı verecektir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mobilIU.gif

Peki Gelen Tebligatlarınız Nasıl Görüntülenir?

UETS Entegrasyonu kurulumu tamamlandıktan sonra sisteminize gelen tebligatları görüntüleyebilmek için;

  • Sisteme giriş yaparak sol tarafta yer alan “Gelen Evrak Havuzu” menüsü altında yer alan “UETS Gelen Tebligat” alt menüsüne giriş yapılır.
  • Gelen sayfadan “Anlık Sorgula” ifadesine tıklanır. Sistem, UETS’den otomatik olarak Gönderici, Alıcı, Konu, Eklenme Tarihi, Güncelleme Tarihi, Son Durum, Gönderme/Alma Durumu, Tebligat No, İlişkili Hesap sütun başlıklı bilgileri listeleyecektir.
  • Tebligatınızı dosyaya belge olarak eklemek için Dosyaya Ekle ifadesine tıklanır. Dosya seçimi yapıldıktan sonra kaydet ifadesine tıklanır.

Planla başlığı altında yer alan simgeye tıklayarak tebligatınız için kendinize veya başka bir KolayOfis kullanıcısına iş planlayabilirsiniz.

Ayrıca Tebligatlarınızı EYP İndir başlığı altında bulunan indirme simgesine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Delil Göster ifadesine tıklayarak tebligatınızın sürecinin UETS sistemindeki adımlarına ait sorgulama sonucunun pdf veya excel formatında çıktısını alıp delil olarak gösterebilirsiniz.

KolayOfis UETS Entagrasyonu kurulumu ve kullanımı için ayrıca aşağıdaki videolarımızı da seyredebilirsiniz.

KolayOfis UETS Entegrasyonu

UETS Gelen Tebligat Kullanımı

PTT e-Tebligat Sorgulama Nasıl Yapılır ? adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir