Microsoft Office Paket Programları

Microsoft Office Paket Programları 2021

Microsoft tarafından 1989 yılında ilk olarak sunulan Microsoft Office. Windows ve MacOs üzerinde kullanılabilen ticari ofis yazılım paketidir. En önemlisi alternatifleriyle kıyaslandığında uzak ara en çok kullanıma sahip olması tartışılmazdır. 2000 yılı Nisan ayından itibaren mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Haziran 2010 da çevrimiçi olarak kullanım desteği de sağlamıştır. Haziran 2011 itibariyle internet paketi olan Office 365 devreye geçti.

Microsoft 2021 yaz aylarında piyasaya sunulması beklenmektedir. Office 2021, Office 365’ten farklı lisans şekliyle piyasaya sürülecektir. Sürekli lisans ve üyelik sistemi arasındaki en önemli fark; üyelikle lisans sisteminde ödemeyi sağlamadığınız zaman erişimin kesilirken. Dolayısıyla sürekli lisans sürümlerinde ise satın alım işlemi sonrası süresiz olarak kullanılabilmesidir. En önemlisi Office 2021 5 yıl süreyle ücretsiz destek ve güncelleme hizmeti sağlamaya devam edeceğini de duyurmuştur.

Microsoft Office Paket Programları
Microsoft Office Paket Programları

Office 365 & Office 2021

Dolayısıyla paket detaylarında Office 365 de Skype for Business yer almaktayken; Office 2021’le beraber kullanıcılara Teams dahil olarak sunulacaktır. 365 sürümü için bir dönem iptal edilmesi planlanan OneNote uygulaması da Office 2021 paketine dahil olarak kullanıcılara sunulacaktır. Ne var ki sürekli lisans seçeneği içermesi açısından kullanıcılardan yoğun tercih görmesi öngörülmektedir. Microsoft bulut servisleri üzerinden de çalışma desteği sunan Office 365 bulut servislerini; çok sık şekilde tercih etmeyen ve aylık ve sürekli ödemenin; cazip gelmeyen kullanıcı portföyü için sürekli lisans sürümü içeren Office 2021 versiyonunu sunmuştur. Oysaki bulut teknolojiler cazip teknolojik faydalar sağlıyorsa da bireysel kullanıcılar tarafından tekrar eden ödemeler çok tercih edilmemektedir.

Office 2021 sürekli lisans paketinde kullanıcılara 3 farklı lisanslama modeli tercih edilebilmektedir. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse Standart, Bireysel ve Professional Plus şeklinde olacaktır. Microsoft yetkililerin açıklamaları doğrultusunda bir önceki ofis sürümüne göre %10 fiyat artışı olacağı duyurulmuştur. Henüz piyasaya sunulmadığından bu nedenle net bir fiyat bilgisi henüz mevcut değildir.

Hala Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız Microsoft 2016 kullanabileceğiniz son ofis sürümüdür. Ne var ki Office 2021 ile aşılması beklenmektedir. Bunun dışında ek ödeme ile destek hizmetinin sürdürebilen Windows 7 kullanıcıları için gerekli güncelleme sunularak; isteyen ve lisans satın alan kullanıcılara Office 2021 kullanma imkânı sağlanabilecektir.

Microsoft Office Paket Programları 2021

Bir Avukatın Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar konulu blog yazımız için tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir