Avukatlara SSD Disk Tavsiyeleri

Hukuk Büroları ve Avukatlar için SSD Disk Tavsiyeleri

Avukatlara Ssd Disk Tavsiyeleri: Bilgisayar teknolojilerindeki gelişime paralel olarak bundan böyle HDD tarihteki yerini almak üzere olduğunu belirtmek isteriz. Üretilen ilk HDD 1956 yılında 5MB kapasitesindeydi. 1.5 Ton ağırlığındaki bu disk zamanla bilgisayar kasalarının içerisine girecek kadar küçüldü. Kullandığınız bilgisayarlarınızda Solid State Drive (SSD) ekleyerek daha iyi performans alabilirsiniz.

SSDSSD
Hukuk Büroları ve Avukatlar için SSD Disk Tavsiyeleri

SSD Nedir?

Geleneksel sabit disklerden farklı çalışma prensiplerine sahiptirler. SSD diskler bilgileri hafıza çiplerinde depolarlar, okuma ve yazmalar çipler üzerinden çok daha hızlı olmaktadır. Ssd disklerin çalışma hızlarını gözlemleyebildiğimiz en bariz örnek akıllı telefonlardır. Akıllı cep telefonlarınızdaki işlemleri hızlıca yapabilmemiz ssd disk teknolojisindeki gelişimlerin sonucudur. Hatta geleneksel sabit diskler verilere erişirken rastgele dönme işlemleri yaptıklarından sesli çalışmaktadır. Özellikle Ssd disklerde ise erişim çipler üzerinden sağlandığından bu nedenle sessiz olarak çalışabilmektedirler.

Ssd diskler Hdd lerden çok daha hızlı çalışmalarına rağmen bunun yanında; veri kurtarma ve disk arızaları gibi senaryolarda veriler dijital olarak kaydedildiğinden kurtarılması ve geri döndürülmesi çok daha zor olmaktadır. Ssd disklerdeki hız kıyaslaması yapmak istersek yaklaşık olarak 10 saniyede açılan bir program ssd olmayan disklerde yaklaşık 1 dakikada açılmaktadır, yaklaşık olarak veri yazma ve okumada 6 kat avantaj sağlayabilmektedirler.

Sata 3.0 SSD Disk

Son 10 yıl içerisinde satın alınan tüm cihazlar istisnasız Sata 3.0 arabirimi üzerinden diskleri çalıştırabilmektedir. Bu bilgisayarınızda bulunan sabit diski Sata 3.0 arabirimi üzerinden takabilirsiniz. Performans kriterlerine dikkat ederek Ssd ile değiştirmeniz aynı zamanda bilgisayarınıza doping etkisi yaratacaktır. Satın aldığınız halinden bile daha iyi çalışmasını sağlayacaktır. Kısacası Sata 3.0 ara birimi üzerinden en fazla 600mb/s hız desteği alınabilmektedir.

satassd
Sata 3.0 SSD Disk

M2 SSD Disk

Direk olarak anakart üzerinde uygun yuvasına takılarak kullanılabilen ssd disk türüdür. Bu yüzden Sata 3.0 arabirimden farklı yapıları vardır, aynı zamanda harici bir güç kablosuna ihtiyaç duymaz. Ancak Ek dönüştürücüler satın alarak mevcut bilgisayarınıza m2 ssd disk bağlayabilirsiniz.

M2 SSD Disk
M2 SSD Disk

Nvme Ssd Disk

Son olarak mevcut diskler arasında en yüksek hız değerleri bu disklere aittir. Sata 3.0 arabiriminde hız sınırı 600 mb/s iken günümüzde 5000 mb/s okuma ve yazma yapabilen nvme Ssd diskler mevcuttur.

Nvme Ssd Disk
Nvme SSD Disk

Avukatlara Ssd Disk Tavsiyeleri

Veri Yedeklemesi Konulu blog yazımız için tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir