Ofisiniz İçin Aksesuar Tavsiyeleri

Ofisiniz İçin Aksesuar Tavsiyeleri

Bu bloğumuzda sizlere Ofisiniz İçin Aksesuar Tavsiyeleri ile ilgili birkaç öneride bulunacağız. Birçoğumuz evimizde geçirdiğimiz zamandan daha fazlasını ofislerimizde geçirmekteyiz. Bu nedenle yaşam alanımız ofislerimizi; daha ferah, daha sıcak daha yaşanılır kılmak, geçirdiğimiz zamanı eğlenceli, keyifli, hızlı ve kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ofislerimizde yapacağımız ufak dokunuşlarla ofisimizin havasını bir anda değiştirebiliriz.

Canlı Çiçekler

canlı çiçek
Canlı Çiçekler

Ofisinizde uygun alanlara yerleştireceğiniz çeşitli salon bitkileri ile ortamınıza renk katarak canlandırabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce bitkinizin; yön, güneş alma saatleri dikkat edilecek en önemli konulardan biridir. Örneğin ofisiniz güneşi çok nadiren görüyorsa güneş ışığı seven bir bitki sağlığını pek koruyamayacaktır.

Ofis mobilyalarınızın üzerine Örneğin; açelya, sıklamen, orkide, bonzai, Atatürk çiçeği gibi bakımı kolay, çeşitli renklerde çiçek açan  bitki ve çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Ofisinizde daha büyük ve geniş alanlarımız varsa salon çamı, Benjamin vb. ağaçsı yapıya sahip ancak daha bodur bitkiler ortamınızı ısıtacak ve renk katacaktır.

Akvaryum

akvaryum
Akvaryum

İyi dizayn edilmiş ve doğru ışıklandırılan akvaryumlar ofisleriniz için görsel bir şölendir. Eğer akvaryum bakımından anlıyorsanız ya da bakımdan anlayan bir personeliniz varsa; kurabileceğiniz uygun ve yeterli bir alana sahipseniz mutlaka bir akvaryum kurmalısınız. Üstelik iş yoğunluğunuz içerisinde bunaldığınızda bir süre akvaryum içerisindeki canlıları izlemek size huzur verecektir. Gerginseniz gerginliğinizi alarak sizi rahatlatabilecektir. Akvaryum için alanınıza uygun bir ölçüde akvaryum seçmelisiniz. Kuracağınız akvaryum için doğru motor ekipmanlarını seçmek sizi uzun süreli temizlik yapma konusunda rahatlatacak, sadece balıkların yemlerini vererek ofisiniz için harika bir aksesuar olacaktır. Eğer bu yazımızdan sonra akvaryum kurmaya karar verirseniz, son dönemlerde oldukça popüler olan ve görsel olarak klasik akvaryumlardan oldukça farklı deneyim ve çeşitliliğe sahip olabileceğiniz deniz akvaryumlarını kurmanızı tavsiye ederiz.

Resim Tabloları

Tablo
Resim Tabloları

Birçok ofis sahibi boş duvarlar yerine zevklerine ve bürolarına uygun tablolar seçerek ortamı sıcak tutmaya çalışmaktadırlar. Bu çalışma sonrasında ofisinizde yapacağınız telefon görüşmeleri veya görüşmelerinizde sesiniz yankılanmaktaysa, bu yankılanmanın azalacağını hissedeceksiniz. Seçeceğiniz tablolarla, duvarlarınızın boş görünmektense, görsel olarak daha renkli ve daha zengin görünmesini sağlayabilirsiniz. Aksesuar olarak resim tabloları almaya karar verdiğinizde; yağlı boya olarak yapılmış ya da baskı olarak dizayn edilmiş çeşitli boyutlarda birçok seçeneğe sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Duvarınıza astığınız güzel bir tablo sizi sıkıldığınızda taşıdığı güzelliklerin içerisine çekmeyi başarabilir!

Figürler

Figürler
Figürler

Belki de ofisiniz için aksesuar olarak kullanabileceğiniz en geniş yelpazeye sahip seçenek figürlerdir. Hayranı olduğunuz bir filmin karakterleri; memleketinizi ifade eden yöresel simgeler, model arabalar, ziyaret ettiğiniz ülke ve şehirlerden aldığınız ya da hobi olarak yaptığınız maket gibi unsurların hepsini figürler içerisinde sayabiliriz. Bu figürler sizlere görsel olarak güzellik sağlayacağı gibi özellikle; ofisinizi ilk defa ziyaret eden müvekkil ve misafirlerinizin dikkatini çekecektir. Belki de yeni bir sohbet kaynağı olacaktır.

Hukuk Büro Dekorasyonu konulu blog yazımız için tıklayınız.

Ofisiniz İçin Aksesuar Tavsiyeleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir