Online Eğitim ve Hukuk: Uzmanlık Alanınızı Genişletmek İçin En İyi Kaynaklar. İnternet üzerinden erişilebilen çeşitli hukuk eğitim kaynakları ve çevrimiçi kurslar

Online Eğitim ve Hukuk: Uzmanlık Alanınızı Genişletmek İçin En İyi Kaynaklar. İnternet üzerinden erişilebilen çeşitli hukuk eğitim kaynakları ve çevrimiçi kurslar

Hayatımızın her döneminde gerek mesleki gerekse hobilerimiz için bilgi kaynaklarına ihtiyaç duyarız. Günümüzde bilgi kaynaklarına ulaşmak çok kolay ve alternatifte bir o kadar çok. Bu yazımızda hukuk alanında eğitim veren online kursları inceleyeceğiz.

Hukuk Akademisi:

Hukuk Akademisi, hukuk alanında çeşitli eğitimler sunan bir platformdur. Online derslere ve seminerlere katılabilir, hukuk konularında bilgi ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Türk Hukuk Eğitim:

Türk Hukuk eğitim platformu, online hukuk eğitimi sunan bir diğer kaynaktır. Farklı hukuk konularındaki eğitimlere katılabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KolayOfis-Hukuk-Otomasyon-Sistemi-Next-Generation-002.gif

Udemy:

Uluslararası bir platform olan Udemy, Türkçe dilinde de birçok hukuk kursu sunmaktadır. Udemy üzerinde yer alan çeşitli eğitmenlerden hukuk alanındaki becerilerinizi geliştirecek kurslar bulabilirsiniz.

Campus Online

“Campus Online, Türkiye’deki 30’dan fazla üniversite ile yaptığı resmi protokol kapsamında bu üniversitelerin sertifikalı online eğitimlerini tek çatı altında toplayan ilk ve tek kuruluştur.”

Diyerek kendini tanımlamaktadır. İçerisinde sadece hukuk değil pek çok farklı alanda eğitimler bulabilirsiniz.

İlkuzem:

İLKUZEM misyonunu “Hâkimlik ve Kaymakamlık sınavlarına hazırlanan öğrencilere Temel Hukuk ve İktisat alanlarında beceri kazandırmak başta olmak üzere ÖSYM’nin yapmış olduğu bu sınavlarda temel sınav becerisi kazandırmak” olarak nitelendirmektedir.

Türkiye Adalet Akademisi:

Vizyonunu “Hukuk ve adalet alanında uygulayıcılara verdiği eğitimle Ulusal ve uluslararası düzeyde model alınan, özgün, saygın, yenilikçi bir kurum olmaktır” olarak tanımlayan platform 2019 tarihinde yeniden kurulmuştur.

Yakın Eğitim:

“Alanında uzman hocalarla başta Hakimlik, Kaymakamlık ve Kamu Görevde Yükselme Sınavları olmak üzere mevzuat eksenli kariyer sınavlarına hazırlık ve kariyer gelişim amaçlarına yönelik olarak online-uzaktan eğitim hizmetinin verildiği bir online dijital eğitim platformdur. Şeklinde kendilerini tanımlamaktadırlar.

Türkiye Barolar Birliği

Hukuk alanında bir çok farklı eğitimi bir arada sunan bu platform kariyer ve mesleki gelişimle ilgili zengin içerikleriyle öne çıkmaktadır.

Bu platformları inceleyerek, hukuk alanındaki uzmanlığınızı artırmak için en uygun kaynakları seçebilirsiniz. Ayrıca, üniversitelerin uzaktan eğitim programlarına göz atarak lisansüstü düzeyde eğitim alma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Hukuk Seminerleri ve Konferansları: Gelişen Hukuk Dünyasında Bulunmanın Önemi adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir