Tablo 50 Web Servis Raporu (Kapanan Dosya)

Tablo 50 Web Servis Raporu (Kapanan Dosya)

Tablo 50 Dava Dosyaları için seçtiğiniz ana türe ait dosyaların kapanan raporu bu alandan alabilirsiniz. Bu raporda yer alan başlıklar ve başlıkların içerikleri hakkında bilgiler aşağıda sizler ile paylaşılmıştır. Burada her bir Branş ad ve kodu aynı olan dosyaların başlıkları raporda toplam değer olarak sizlere yansıtılmaktadır. Örnek: Branş Adı: “TRFK” olan ve Branş Kodu:”TRFK01″ olan 2 dosyanız var bu iki dosyanın raporda yer alan başlıklarının değerlerinin toplamı rapora yansıyacaktır. Her iki dosyanın son durumu “Kazandı” ise Uzlaşılan Dosya Adedi başlığındaki değer 2 olacaktır.

 • Branş Kodu; Dosyanızın hangi mahkemede kayıtlı olduğu bilgisini içermektedir. İlk dosya açılışında ya da daha sonra da eklenebilmektedir. Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dosya Alt Kırılımı ismi ile geçmektedir. Burada yer alan mahkeme ismi için belirlediğiniz kod raporunuzda yer alacaktır. Bu dosya numarası sayısal ve metin olarak girilebilmektedir. Örnek;123A
 • Branş Adı; Dosyanızın hangi mahkemede kayıtlı olduğu bilgisini içermektedir. İlk dosya açılışında ekleneceği gibi daha sonra da eklenebilmektedir. Bu bilgi dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dosya Alt Kırılımı ismi ile geçmektedir. Burada yer alan mahkeme ismi raporunuzda yer alacaktır.

Kapanan Dava Dosyaları

 • Dava Tutarı (TL); Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dava Değeri TL ismi ile geçmektedir.
 • Ayrılan Muallak Tazminat Tutarı (TL); Bu bilgi dosyanın içerisine girdiğinizde Faiz İşlemleri sayfasında yer alan dosyaya eklenen Hükmedilen Tutar alanına girilen alacak kalemi ve bu kaleme işlemiş olacak faizin toplamına karşılık gelmektedir. Son Toplam ifadesi karşısında yer alan meblağa ile aynı meblağa raporunuzda yer alacaktır.
 • Ödenen Tutar (Faiz ve Masraf Hariç) (TL); Bu bilgi dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Hükmedilen Tutar alanına girdiğiniz TL cinsindeki meblağdır. Bu meblağa faiz ve masraflardan arındırılmış olarak eklenmelidir. Raporda birebir girdiğiniz miktar görüntülenecektir.
 • Faiz Masraf (TL); Dosyanın içerisine girdiğinizde Faiz İşlemleri sayfasında yer alan dosyaya eklenen Hükmedilen Tutar’a işlemiş olan faizin toplamına karşılık gelmektedir. İşlemiş Faiz ifadesi karşısında yer alan meblağa ile aynı meblağa raporunuzda yer alacaktır.
 • Lehe Sonuçlanan Dava Adedi (TL);Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Lehe-Aleyhte seçimlerinden birini seçtiğiniz kısımdır. Raporda “Lehe” seçili olan dosyalarınız adedini sayısal olarak veren kriterdir.
 • Aleyhe Sonuçlanan Dava Adedi (TL); Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Lehe-Aleyhte seçimlerinden birini seçtiğiniz kısımdır. Raporda “Aleyhe” seçili olan dosyalarınız adedini sayısal olarak veren kriterdir.

Kapan Arabuluculuk Dosyaları

Tablo 50 Arabuluculuk Dosyaları için seçtiğiniz ana türe ait dosyaların kapanan raporu ise bu alandan alabilirsiniz.

 • Başvuru Tutarı; Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dava Değeri TL ismi ile geçmektedir.
 • Ayrılan Muallak Tazminat Tutarı; Dosyanın içerisine girdiğinizde Faiz İşlemleri sayfasında yer alan dosyaya eklenen Hükmedilen Tutar alanına girilen alacak kalemi ve bu kaleme işlemiş olacak faizin toplamına karşılık gelmektedir. Son Toplam ifadesi karşısında yer alan meblağa ile aynı meblağa raporunuzda yer alacaktır.
 • Ödenen Tutar (Faiz ve Masraf Hariç) (TL); Bu bilgi dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Hükmedilen Tutar alanına girdiğiniz TL cinsindeki meblağdır. Bu meblağa faiz ve masraflardan arındırılmış olarak eklenmelidir. Raporda birebir girdiğiniz miktar görüntülenecektir.
 • Faiz Masraf (TL); Dosyanın içerisine girdiğinizde Faiz İşlemleri sayfasında yer alan dosyaya eklenen Hükmedilen Tutar’a işlemiş olan faizin toplamına karşılık gelmektedir. İşemiş Faiz ifadesi karşısında yer alan meblağa ile aynı meblağa raporunuzda yer alacaktır.
 • Uzlaşılan Dosya Adedi; Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dava Sonucu seçimlerinden birini seçtiğiniz kısımdır. Raporda “Kazandı” seçili olan dosyalarınızın adedini sayısal olarak veren kriterdir.
 • Uzlaşılmayan Dosya Adedi; Dosyanın içerisine girdiğinizde Dosya Kapak Bilgileri alanında Dava Sonucu seçimlerinden birini seçtiğiniz kısımdır. Raporda “Kaybetti” seçili olan dosyalarınızın adedini sayısal olarak veren kriterdir.

Tablo 50 Web Servis Raporu (Kapanan Dosya)

Tablo 50 Raporu Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir