Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları

Twitter’da Mizahi ve Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları

Bir çoğumuz, pandemi bir de üzerine sokağa çıkma yasakları nedeni ile evde kaldığımız bu dönemlerde özellikle telefonlarımıza dolayısı ile sosyal medyaya fena halde sarmış bulunmaktayız. Sosyal medya üzerinde vakit geçirmek zaman zaman artık keyif vermese de kullanmaktan kolay kolay vazgeçemiyoruz. Bu tezat kısır bir döngü çerçevesinde dönüp gidiyor ve her telefonumuzu elimize aldığımızda, en son telefonu elimizden bırakırken dediğimiz “Sosyal Medyaya Biraz Ara Vermeliyim” söylemini unutuyoruz.

Dünya çapında yaklaşık 350 milyon kullanıcısı ile sosyal medya kullanımı sıralamasında dördüncü sırada bulunan Twitter’da, sıkıcı gündem ve içerisinde bulunduğumuz kısır döngüye rağmen oldukça eğlenceli paylaşımlarda bulunarak havamızı değiştiren bazı avukatlarımızın hesaplarını sizinle paylaşmak istedik.

İşte Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları

  • Sami Kulaksızoğlu

İstanbul Barosu avukatlarımızdan olan Av. Sami KULAKSIZOĞLU’nun hesabı Ocak 2011 yılında açılmasına rağmen 1387 kullanıcısı bulunmakta. @SamiKulaksiz kullanıcı ismi ile Twitter’ da yer alan avukatımız, özellikle video ve yapmış olduğu benzetmelerle takipçilerinin yüzünü güldürmeyi başarıyor.

1
1
  • Lawyer Ted Buckland

Hesabın kime ait olduğunu bilmesek de @cubbeliveofkeli kullanıcı adı ile dikkatleri üzerine çeken bir hesap. Mayıs 2018 tarihinde açılan hesabın 9861 takipçisi bulunmakta. Özellikle stajyer avukatlar ile ilgili resimler paylaşan avukatımız, resimlerin altına yazdığı esprili postlarla takipçilerini eğlendiriyor.

Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları- 2
Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları- 2
  • Av. Marshall Eriksen

Gerçek adını kullanmayan kullanıcılarından olan avukatımız Lawyer Ted Buckland, @avmarsmallow hesabı ile Twitter’da yer almaktadır. Temmuz 2009 tarihinde Twitter’a katılan avukatımızın yaklaşık 10.900 takipçisi bulunmaktadır. Daha çok post paylaşımları yapan avukatımız, esprili dili, yaşanmışlıklar ve durumlar karşısındaki eğlenceli benzetmeleri dikkat çekmektedir.

3
3
  • Roleximyok

Temmuz 2014 tarihinde eski sevgiliyi unutmak amacı ile (kendi deyimi ile) Twitter’a katılan isimsiz kahramanımız, Mayıs 2020 tarihi itibarıyla 169.500 takipçiye ulaşmış bulunmaktadır. Diğer avukat kullanıcılarımızın hesaplarına göre hukuk paylaşımlarına nadiren yer veren hesap, esprili bir şekilde biraz platonik, biraz umutsuz ve biraz da çaresiz paylaşımlar içerisinde takipçilerinin yüzünü gülümsetmeyi başarabilmektedir. Bu hesabı takip etmek isterseniz @roleximyok kullanıcı adı ile Twitter’dan ulaşabilirsiniz.

Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları - 4
Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları – 4

Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları Devamı

  • Harvey’s

Kullanıcı adını Suit’s dizisindeki New York’un en ünlü avukatı olarak karşımıza çıkan hayali bir karakterden alan ve mizahi bir dille mesleki sıklıkla paylaşımda bulunan hesaba, @avherveyspecter kullanıcı adından ulaşabilirsiniz. Mayıs 2017 tarihinde açılan hesabın Mayıs 2020 tarihi itibarı ile 28.900 takipçisi bulunmaktadır. Bekar ve 26 yaşında olması dışında pek bir bilgiye ulaşamadığımız hesapta yapılan paylaşımlarla çok eğlendiğimizi söylemeden geçemeyeceğiz.

5
5
  • Bahadır

Eylül 2019 tarihinde açılan hesap sizlere sunumunu yaptığımız diğer hesaplarda görüldüğü gibi on binlerce takipçisi olmamasına rağmen, bizleri en çok gülümseten twitter hesaplarından biridir. @avmubah77 kullanıcı adına sahip hesabın Mayıs 2020 tarihi itibarıyla 2823 takipçisi bulunmaktadır. Genelde hukukta yaşanılan ve var olan durumları, düşünülen ve gerçekte ikilemi ile yansıtan hesap takipçilerine oldukça keyifli paylaşımlar sunmaktadır.

Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları - 6
Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları – 6
  • Necip ŞENEL

Twitter’ı en aktif kullanan avukatlarımızdan biri olan Av.Necip ŞENEL, hesabında yaptığı paylaşımlarda kullandığı dil, kendisi ile barışık paylaşımlar, esprili anlatım ve eğlenceli yapısı ile bizlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Haziran 2018 tarihinde @senelnecip kullanıcı adı ile hesabını aktif eden avukatımızın Mayıs 2020 tarihi itibarı ile 27.200 takipçisi bulunmaktadır. Hukuk ve kanunlar ile ilgili duyuru, değişiklik, yapılması gerekenler gibi paylaşımların yanında, özellikle stajyerleri ve Yozgatlı oluşu ile ilgili mizahi paylaşımlar yapan avukatımızın hesabını mutlaka takibe almanızı öneriyoruz.

7
7
  • Avukat Ergün Kazanır

Haziran 2018 tarihinde aktive edilen hesapta ismi geçen Av. Ergün KAZANIR’ın baro levhasında bu isimle bir kaydı olmamasına rağmen hesabın bir avukat tarafından yürütüldüğü aşikardır. Twitter’da fenomen diyeceğimiz, her gün onlarca postun yayınlandığı ve bir çoğumuzun bildiği bu hesapta yapılan paylaşımlar, alıntılanarak sosyal medya uygulamalarında kullanılmaktadır. Genelde babacan bir tavır, yılların eskitemediği bir avukat edasına sahip bu avukatımızın hesabı, Mayıs 2020 tarihi itibarı ile 164.600 kullanıcıya ulaşılmıştır. Hesabı @avukatergunn kullanıcı adından takip edebilirsiniz. Hukuk Öğrencilerine Yardımcı Olabilecek Youtube Kanallarını da inceleyebilirsiniz.

Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları - 8
Eğlenceli Paylaşımlar Yapan Avukat Hesapları – 8

Bu bloğumuzda bizlerin severek takip ettiği, eğlenceli birkaç avukat Twitter hesabını ele alarak sizlerle paylaştık. Henüz karşımıza çıkmayan, denk gelemediğimiz veya bilmediğimiz hesapların bizlere kırılmaması dileği ile.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir