Aralarında Ünlülerin de Olduğu Davalar

Aralarında Ünlülerin de Olduğu Davalar

kanyewest

Kanye West, Walmart’ın Logosunu Mu Kopyaladı?

Aralarında Ünlülerin de Olduğu Davalar; Kanye West’in Yeezy makarası için tasarlanan logo; Walmart kendi logosuna benzediğini söyleyerek ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne müracat ederek şikayette bulundu.

Walmart şikayetinde; Yeezy’in sunduğu logo tasarımının tüketiciler arasında; karışıklığa ve aldatmacaya neden olabileceğini ve Yeezy ürünlerinin yanlışlıkla Walmart ile karıştırılabileceğine neden olacağını savundu.

romen-kilisse

Romen Ortodoks Kilisesi

20 yılını hapiste geçirmiş biri olan Pavel Mircea, Tanrı’ya sahtekarlık ve ağır kusur nedeniyle dava açmaya çalıştı . Tanrı’nın kötülükten korumada başarısız olduğunu söyleyip; vaftizde vadettiği şeyleri çiğnemesini ve bunun bir sözleşme ihlali olduğunu iddia etti. Tanrı’nın temsilcisi olarak kabul ettiği Romen Ortodoks kilisesine bu sebeple dava açtı.

apple-corps

Apple Corps ve Apple Arasında Marka İsmi Davası

Beatles müzik grubu; Apple Corps markalı plak şirketi kurmuştu. Teknolojinin ileri gelen markası Apple ile aynı marka ismini kullandıklarını ve müzik sattıklarını iddia ederek dava açmıştı. Bunun sonucunda 28 yıl boyunca süren dava sonucu uzlaşmayla sonuçlanmıştır.

Kendisine Dava Açtı!

1995’den yılından beri cezaevinde olan Robert Lee Brock, Sıkıcı gelmeye başlayan hayatında bazı değişikler yapmaya karar verdi. Akıl hastanesine girmeye karar veren Robert, Bu amacına ulaşmak için en etkili yolun kendisine dava açmak olduğunu düşündü. Alkol kullanımı sonrasında suç işlediğini ve dini inançlarını çiğnediğini bu sebeple kendisini kötü hissederek; temel haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle kendisine dava açtı.

jordan

Michael Jordan Bana benziyor!

Ünlü basketbolcu Michael Jordan’a benzerliği ile tanınmış Allan Heckard; bu durumdan rahatsız olduğunu ve asıl Michael Jordan’ın ona benzediğini söylüyor. Yüz hatlarının karakteristik görünümünün kendisine ait olduğunu söyleyen Allan; insanların sürekli ünlü olduğu için Michael Jordan’a benzetmesinden kaynaklı durumu içselleştirdiğini ve ruhsal çöküntü yaşadığını dile getirerek Michael Jordan ve Nike’a 832 milyon dolarlık tazminat davası açmıştır.

Çiftin Tartışmasının Bedelini Restaurant Ödedi

Erkek arkadaşı ile gittiği restaurantta çekişmeli bir şekilde tartışan genç kız; öfkesine yenik düşerek erkek arkadaşına meşrubat şişesi atmış ve 30 saniye sonrasında mekan içerisinde kayarak düşmüştür. Düşme sonucu kuyruk sokumu kemiğini kıran bayan Amber Carson, bu durumda restaurantı şikayet etmiş. Bunun sonucunda restaurant suçlu bulunarak Amber Carson’a 113 bin 500 dolar tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.

Amerika’da Açılan En Saçma Davalar Konulu blog yazımız için tıklayınız.

Aralarında Ünlülerin de Olduğu Davalar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir