Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -1

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları

Kişisel gelişim ve kariyer hedefleri doğrultusunda insanlar daima yeni şeyler öğrenmek için çalışırlar. Bu amaçla ilgili olarak, eskiden kurslara, seminerlere ve çeşitli programlara gidilirdi. Şimdilerde ise zamanla yarıştığımız dijital çağ; bizlere internet üzerinden katılabileceğiniz ya da satın alabileceğiniz kurs ve eğitim programlarıyla online eğitim almanız hatta bazı alanlarda sertifika almanıza olanak sağlamaktadır.

İnternet üzerinden bu tarz eğitimlere olanak sağlayan en büyük sitelerden birisi www.udemy.com portalıdır. Birçok alanda ve birçok dilde uluslararası eğitim programları sunan Udemy içerisinde bulunan bazı hukuki eğitim programları hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları Nelerdir

İdare Hukuku

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -2

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -2

Kaymakamlık, Hâkim ve Savcılık ve diğer hukuk alanlarında sınavlara hazırlanan Hukuk Fakültesi, İkt.ve İdr. Bil. Fak. mezunları ve öğrencilerinin hedef alındığı bir programdır.

Bu programa katılabilmek için hukuka ilgi duymak, araştırma yapmayı ve öğrenmeyi sevmek yeterlidir.

İdare Hukuku içerik yoğunluğu ve içeriğindeki ayrıntılar nedeniyle oldukça zor bir konudur. Bu içerik yoğunluğu nedeniyle bu kanunun tüm maddelerinin bilinebilmesi pek mümkün değildir zaten hepsinin bilinmesine de gerek yoktur. Bu program size okul hayatı ve gireceğiniz sınavlar için gerekecek yalın bilgiyi size sunmaktadır. İçerisinde İdare hukuku hakkında bilgiler, daha önceki yıllarda çıkan sınav soruları yanıt ve açıklamaları yer almaktadır. Ayrıca bu programla ilgili eğitim slaytlar eşliğinde verilmektedir. Gerektiğinde slaytı durdurup ilgili notları alarak kendi dokümanınızı oluşturabilirsiniz.

https://www.udemy.com/idariteskilati/

Ödeme Sistemleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hukuku

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -3

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -3

Hukuk fakültesi öğrencileri, avukatlar ve ilgili kurumlarda çalışan personellerin, kısaca hukuk alanında çalışma gösteren herkesin katılabileceği bir programdır.

Bu programdan verim alabilmeniz için temel seviyede hukuk bilgisine sahip olmanız yeterlidir.

Bu eğitim içerisinde ödeme hizmeti sayılan durumlar, ödeme hizmeti sağlayıcıları, ödeme kuruluşları, ödeme kuruluşu olma şartları, ödeme kuruluşu faaliyet iptali gibi konularla birlikte konu ile ilgili denetimlerin nasıl yapılması gerektiği, belge ve kayıtların nasıl arşivleneceği ve konu ile ilgili cezai yaptırımlar konusunda detaylı bilgi ve eğitimi sunmakla birlikte ilgili kanun hakkında inceleme yapmaktadır.

https://www.udemy.com/odeme-sistemleri-ve-elektronik-para-kuruluslari-hukuku/

Hukuk İngilizcesi

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -4

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -4

Hukuk fakültesi öğrencileri, avukatlar ve hukuk alanında faaliyet gösteren herkesin katılabileceği bir programdır.

Genel hukuk bilgisi ve B-1/B-2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan herkes bu programa katılabilir.

Giderek yaygınlaşan küreselleşmenin etkisiyle her meslekte olduğu gibi hukuk alanında da yabancı dil bilmek bir gereklilik haline gelmiştir. Bu bağlamda “Hukuki İngilizce” mesleğin olmazsa olmazlarından olmuştur. Bu program sizlere mesleki İngilizce de yetkinlik kazandıracak ve hukuki İngilizceye hakim olmanızı sağlayacaktır.

https://www.udemy.com/hukuk-ingilizcesi/

İngilizce Sözleşme Hazırlama

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -5

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -5

Hukuk Fakültesi öğrencilerini ve avukatları hedef alan bir programdır.

Bu eğitim programını almak için temel seviyede hukuk ve temel İngilizceye sahip olmak yeterlidir.

Bu programda İngilizce sözleşme hazırlanırken dikkat edilmesi gereken konular ve İngilizce sözleşme hazırlamanın temel kavramları öğretilmektedir. Eğitim sonrasında bir İngilizce satış sözleşmesi incelenmiştir.

https://www.udemy.com/law-of-contracts-sales-agreements/

Blockchain Hukuk

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -6

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -6

Hukuk fakültesi öğrencileri, avukatlar ve hukuk alanında çalışan diğer kişilerin Udemy üzerinden satın alabileceği programlardan biri de Blockchain Hukuk’ tur.
Temel hukuk bilgisine sahip herkes bu eğitimi alabilir.

Blockchain, şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtım veri tabanıdır. Teknolojisi gereği şeffaftır. Aracısız her kullanıcı ağa bağlanabilir, yeni işlemler gönderebilir, sistem üzerinde biriken tüm blogları inceleyebilir ve yeni bloglar oluşturabilir.

Bu program Blockchain nedir, kullanım alanları nerelerdir, Blockchain’ in hukuk ile ilgili alanları nelerdir sorularına yanıt verirken, Blockchain’ le gelecekte hukukçuları nelerin beklediğini öğretecek.

https://www.udemy.com/blockchain-hukuk/

Temel Hukuk Kavramları

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -7

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -7

Toplum içerisinde yer alan tüm bireyler bu eğitime katılabilirler.

Bu kursa katılmak için herhangi bir bilgi, deneyim araç ya da gerece gerek yoktur. Her bireyin temel hak ve yükümlülüklerini bilmesi açısından böyle bir kurs alınmalıdır.

Bu eğitimle toplum içerisindeki tüm bireylerin günlük hayatta her an karşılaşabileceği sorunlara karşı nasıl hazırlıklı olması gerektiği ve bu sorunlara karşı nasıl davranacağı konusunda bilgiler vermektedir. Aynı zamanda temel hak ve sorumlulukların hangi koşullarda ne şekilde yerine getirilmesi konusunda öğretiler içermektedir. Bu konularda eğitim almış olmak sizi, yaşanılacak olumsuzlara karşı her zaman daha güçlü kılacaktır.

https://www.udemy.com/temel-hukuk-kavramlar/

İş Hukukunda Kıdem ve İhbar Tazminatı

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -8

Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları -8

İşveren veya işçi tarafından haklarını ve sorumluluklarını öğrenmeyi hedefleyen ve hukuk fakültesi öğrencileri bu programda hedef alınmıştır.

Bu program öncesinde herhangi bir bilgi temeline sahip olma gerekliliği aranmamaktadır. Eğitim sıfırdan verilmektedir.

Sözleşmenin feshi, Kıdem-İhbar Tazminatları, işe iade davaları, kullanılamayan izinler, alınamayan ücretler, fazla mesai ve resmi tatil çalışmaları İş hukukunun en önemli konularındandır. Bu eğitimde bu konularla birlikte yoğun olarak kıdem ve ihbar tazminatları ile birlikte son zamanlarda artan iş ve işveren uyuşmazlıkları ile birlikte Yargıtayca bu konuda alınmış önemli kararlara değinilmektedir. Bu eğitimin alınması özellikle Hukuk Fakültesi öğrencilerinin İş Hukuku dersi ve sınavlarına katkı sağlayacaktır.

https://www.udemy.com/is-hukukunda-kidem-ve-ihbar-tazminati/

Yukarıda içerisinde binlerce online eğitim programı barındıran Udemy.com’ dan Hukuk Fakültesi öğrencileri ve Avukatlar için planlanan birkaç programa birlikte göz attık. Anlık değişen fiyat politikası ve anlık yapılan kampanyalar nedeni ile her ne kadar kurs fiyatlarını paylaşamasakta ücretsiz eğitim programlarından tutun da zaman zaman 400.00-TL gibi rakamlara ulaşan eğitimlerde mevcuttur. Eğitimin gününü ve saatini siz belirlersiniz. Dilerseniz eğitimi durdurup daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Peki nedir bu Udemy?

“Tam zamanlı olarak ilkokuldan başlayıp üniversiteye gidiyoruz. Sonra? Sonra öğrenmeyi bırakıyoruz.” Düşüncesiyle yola çıkıp soluğu ABD’ de Silikon Vadisinde alan genç bir Türk Girişimci tarafından tasarlanarak hayata geçirilen dünyanın en büyük online eğitim projelerinden biridir.

Eren Bali; Malatya’ lı öğretmen bir anne babanın üçüncü çocuğu. İlköğretimini Malatya’nın bir dağ köyünde annesinin ders verdiği tek derslikli bir okulda tamamlar. Daha sonra Malatya Fen Lisesi’ ni kazanır ve ilk kez köyünden çıkar. Malatya Fen Lisesinde okurken “Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında” madalya alarak MİT, Harward gibi okulların dikkatini çekse de, “Malatya’dan hiç çıkmamıştım. ABD çok uzak geldi. Ablam ODTÜ’de okuyordu; o korkuyla ODTÜ’ye gittim” diyecek kadar da mütevazi.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde okurken ortaokul arkadaşı Oktay ÇAĞLI ile hayali kurduğu projesi koltuğunun altına koyar ve kapı kapı gezer. Bu sırada çeşitli programlar yaparlar ve satarlar ancak eğitim projesi için aradığı desteği bulamaz. Program satarak biriktirdikleri para ile soluğu ABD de Silikon Vadisinde alırlar. Ancak orada da işler umulduğu gibi gitmez. 57 tane firmanın kapısından ellerinde projeleriyle geri dönerler. Ta ki çaldıkları 58 nci kapıda Dave Mc Clure tanışana kadar. Dave Mc Clure ona inanan ilk yatırımcı olmuştu. Bugün Udemy 170 Milyon Dolar hacme ulaşmış online eğitim devriminin en önemli 4-5 girişiminden biri. Ve “Udemy” için bir ekşi sözlük yazarı diyor ki;

“Türklerin insanlığa yoğurttan sonra en büyük katkısı”

Açıklama: Yazı içerisinde yer alan bağlantı adresleri zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir