Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri - Uludağ Kayak Merkezi

Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri

Okulların sömestr tatiline girmesi ile kış turizminin yapıldığı birçok bölge tatilcilerle doldu taştı. Sizde okulların tatil olması ile birlikte gerek tatili evde boş geçirmek istemeyen aile bireylerinin baskısı, gerekse yaz tatilinden bu yana yoğun iş temponuzdan bir türlü ayarlayamadığınız tatil fırsatını değerlendirmek istiyorsanız ve hala bir planınız yoksa sizler için hazırladığımız alternatifleri değerlendirmenizi öneririz. 

İlk olarak nasıl bir tatil istediğinizi belirlemelisiniz. Malum ülkemizde kış mevsiminin en sert geçtiği dönemdeyiz. Ocak ayı başı itibarı ile hiç yağış almamış birçok kayak merkezinde şu günlerde kar kalınlığı oldukça yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Eğer bu ara tatili bir kar tatiline çevirmek istiyorsanız ülkemizdeki kayak merkezlerinin son durumları hakkında genel bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İşte Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri

Uludağ Kayak Merkezi

Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri - Uludağ Kayak Merkezi
Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri – Uludağ Kayak Merkezi

Tabii ki listemize ülkemizin ilk ve en popüler kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi ile başlamamız kaçınılmazdı. Fatintepe ve Kuşaklıkaya tepelerine kurulan tesisler ve içerisinde 11.300 hektarlık milli park alanını da kapsayan Uludağ, Bursa Şehir merkezine yakınlığı olarak da tercih sebebidir. Oldukça modern otel ve tatil köyleri ile, sürekli yaşayan tesisler ve aktivite zenginliği ile Uludağ, kış turizminin merkezi olarak kabul edilir. 21 Ocak itibarı ile bölgedeki kar kalınlığı 1 buçuk metreye ulaşmış bulunmaktadır. Bölgenin turizm açısından yoğunluğu nedeni ile kesinlikle rezervasyon yapmadan gitmemenizi öneririz.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri - 2
Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri – 2

Uludağ’dan sonra ülkemizin en gözde kayak merkezi olarak Kartalkaya Kayak Merkezi’ni düşünebiliriz. Tesisleşme olarak Uludağ’ ın oldukça gerisinde kalan Kartalkaya, tur kayağı için oldukça uygun koşullara sahiptir. Ormanların arasında konuşlanan bu alanda 20’ nin üzerinde pist bulunmaktadır. 21 Ocak tarihi itibarıyla 1 buçuk metrenin üzerine çıkan kar kalınlığı sizlerin keyifli zaman geçirmenizde büyük rol oynayacaktır. Bolu şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede bulunan Kartalkaya Kayak Merkezine Ankara-İstanbul otoyolundan ayrıldığınızda 25 km’lik bir tırmanışla ulaşabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi

Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri - Kartepe Kayak Merkezi
Avukatlar İçin Ara Tatil Önerileri – Kartepe Kayak Merkezi

Diğer kayak merkezlerine göre daha yeni bir işletme olan Kartepe Kayak Merkezi, hemen yanı başında bulunan Sapanca Gölü’nün Kartepe manzarasına eşlik etmesiyle eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Özellikle İstanbul’ a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sayesinde, konaklamalı misafirler haricinde günübirlik misafirlerini de ağırlamakta, bu nedenle de kış mevsiminde oldukça yoğun günler geçirmektedir. Çok kolay, kolay, orta ve zor dahil olmak üzere tüm derecelerde piste sahip olan Kartepe Kayak Merkezi, konaklama için çok fazla seçenek sağlamamaktadır. 21 Ocak tarihi itibarı ile Kartepe Kayak Merkezinde ölçülen kar kalınlığı 1 buçuk metrenin üzerine çıkmıştır.

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi

Ülkemizin en doğu noktasında bulunan Palandöken Kayak Merkezi, Ejder Tepe ismi ile anılan yaklaşık 3200 metredeki zirve noktası ve 2200 metre başlangıç noktasına sahip olmasıyla en yüksek kayak merkezlerinden biridir. Erzurum’ un güney batısında yer alan Palandöken Kayak Merkezi yılın 6 ayı karla kaplıdır ve sezon neredeyse Mayıs sonuna kadar devam eder. Özellikle Kış Olimpiyatları ile birlikte tesisleşme konusunda önemli adımlar atan Palandöken Kayak Merkezi, pist çeşitliliği, olanakları ve kalitesiyle sporcular tarafından tercih edilmektedir. 21 Ocak 2020 tarihi itibarı ile 60 santim kar yüksekliğine ulaşan merkezde daha önceki yıllarda konaklama imkanlarında yaşanan yetersizliği aşarak çok daha fazla misafire ev sahipliği yapabilmektedir.

Kar tatili öncesinde Kayak Merkezleri hava durumlarını incelemenizde fayda olabilir.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri şehir merkezine 25 km, havaalanına 28 km uzaklıkta bulunan Erciyes Kayak Merkezi, ülkemizin en eski ve en yüksek rakımda kurulu merkezlerinden biridir. Orta ve zor kayak pistlerine sahip olan Erciyes Kayak Merkezi günübirlik misafirlerini de ağırlamaktadır. Kayak yapabilmek için en uygun dönem Aralık ve Nisan ayları arasıdır. 21 Ocak itibarı ile Erciyes Kayak Merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aşmış bulunmaktadır.

Eğer kış mevsimini sevmiyor ve soğuktan nefret ediyorsanız Kar Tatili sizin için çok cazibeli görünmemekte. O zaman sizlere önereceğimiz tatil bir termal otel. Bu ara tatilde, termal olanakları bulunan bir otelde geçireceğiniz kısa bir ara tatil size çok iyi gelecektir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan termal kaynakları, birçok bölge de termal olanaklar sunan ve her zevke hitap eden otellerin kurulmasına neden olmuştur. Aşağıda sunduğumuz harita ile size en uygun bölgeyi seçerek internet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırma ile tatil planınızı yapabilirsiniz.

Yurt dışı planlarınız varsa daha önce yayınlamış olduğumuz yazıları da inceleyebilirsiniz.

Sakin bir şehir tatili yapmak istiyorsanız, Alaçatı tatili tam size göre. Kış şartlarının ağırlaştığı bu günlerde, yazın kalabalıklığı ve gürültüsünden uzak, sessiz sakin ve rengarenk bir tatil istiyorsanız Alaçatı’ yı ara tatilde de seçebilirsiniz. İzmir’ e yakınlığı nedeni ile kışın bile birçok mekanın açık olduğu bölge de yaz mevsimine göre daha sıcak ve daha ilgili bir esnaf sizi karşılıyor olacaktır. Yazın aracınızı park etmek için dakikalarca park yeri aradığınız bölgede şimdi neredeyse gideceğiniz yerin kapısının önüne kadar aracınızla gidebilirsiniz. Ayrıca Alaçatı’ da tatildeyken bir günlüğüne İzmir’ e kaçarak uzun süredir uğrayamadığınız İzmir’ de vakit geçirebilirsiniz.

Zaman çok hızlı geçiyor, ara tatilin neredeyse bir haftası bitmek üzere ve ailemizle kısa bir tatil yapabilmek için henüz on günümüz daha var. İyi planlanmış bir tatil, sizi ve ailenizi mutlu edecektir. Bu fırsatı iyi değerlendirmeniz dileği ile,

Mutlu tatiller…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir