Avukatlar İçin İnstagram Hesapları

Avukatlar İçin İnstagram Hesapları

Avukatlar İçin İnstagram Hesapları Sosyal ağların etkisi günümüzde tartışılmayacak bir güce sahip. Nerdeyse her iş dalında bilgilendirici veya reklam niteliğinde hesaplar karşımıza çıkıyor. Sadece ülkemizde 38 milyon instagram kullanıcısı var.

Her ne kadar avukatların reklam yasağı olsa da, instagramda yer alan hukuki hesapların bilgilendirme ve mizah amaçlı olduğunu görüyoruz.

Bu yazımızda hukukçuların takip etmekten keyif alacakları instagramda yer alan hukuki hesapları inceliyoruz.

1-hukukturk

hukuktürk
hukuktürk

Hukuk öğrencileri ve avukatlar için güncel hukuki paylaşımlar sunan hesabın takipçi sayısı 64 bin civarındadır. Günlük olarak hukuki gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Görüldüğü gibi 612 gönderiye sahiptir.

Link için Tıklayın.

2-hukukdio

hukukdio
hukukdio

Hukuki bilgiler, yargı kararları ve içtihatlar üzerinde düzenli bilgi verme amaçlı kurulmuş bir hesaptır. Görüldüğü gibi 28 bin takipçiye sahiptir.660 adet gönderiye sahiptir.

Link için Tıklayın

3-birtutamhukuk

birtutamhukuk
birtutamhukuk

Bir tutam hukuk derneğinin resmi instagram hesabıdır. Hukuk, bilgi paylaşımlarının yanı sıra gündelik hayatta karşılaştığımız durumları mizahi bir dille ve hukuk çerçevesi içinde yorumlamaktadırlar.

Görüldüğü gibi 70 bin takipçiye sahip bu hesap 1849 adet gönderi paylaşmıştır.

Link için Tıklayın.

4-absurthukuk

absurthukuk
absurthukuk

Hukuk, konulara mizahi bir bakış açısıyla yaklaşır ve paylaşımlarını bu perspektifte sunar.

Her ne kadar hukuk stresli ve ciddi bir meslek olsa da herkesin gülmeye ihtiyacı vardır. Görüldüğü gibi 39 bin kişi tarafından takip edilen hesabın 1334 gönderisi bulunmaktadır.

Link için Tıklayın.

5-tevkilavukatt

tevkilavukatt
tevkilavukatt

Bu hesap tanımlanırken sadece avukatlar için açıldığı belirtilmiştir.

Hesapta avukatların tevkil ile ilgili ihtiyaçları içeren ilanlar yayınlanmaktadır. Görüldüğü gibi 13 bine yakın takipçisi bulunan bu hesap 5239 adet gönderi paylaşmıştır.

Link için Tıklayın.

6-mizah. av

mizah.av
mizah.av

Hesaplarını; Hukuki bilgi dışında her şeyin paylaşıldığı hukuk, mizah, avukat sayfası olarak tanımlamışlardır. Ardından “paylaşımlarımız mizah amaçlı olup kişi kurum ve olaylar hayal ürünüdür” diye eklemşlerdir. 50 bine yaklaşan takipçi sayılarıyla kendi klasmanlarında popüler olan bu hesap 2170 gönderi paylaşmıştır.

Link için Tıklayın.

Yabancı instagram hesaplarından birkaç örnek olarak;

1-legalcheek

legalcheek
legalcheek

Yasal olaylara veya gündeme ilişkin haberler ile ilgili paylaşım yapan hesabın takipçi sayısı görüldüğü gibi 62 bindir. Aynı zamanda Bazı paylaşımlarının da mizaha yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Link için Tıklayın.

2-animallawyersuk

animallawyersuk
animallawyersuk

Advocates for Animals, hayvanları korumaya adamış ilk hukuk bürosudur.

Instagram hesaplarında Birleşik Krallık hayvan yasasıyla ilgili en yeni vakaları ve güncel tartışmalardan paylaşmaktadır.

Bazen de güzel hayvan resim ve videolarını takipçilerine sunmaktadır. Açıkçası şimdilik 2203 takipçisi bulunan hesabın 552 gönderisi bulunmaktadır.

Link için Tıklayın.

Avukatlar İçin İnstagram Hesapları

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir