Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli?

Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli?

Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli konulu yazımızda, firmanızın hedeflerini planlamakla ilgili temel faktörleri inceleyeceğiz.

Hukuk hizmetinde yükselmek için neler düşünülmeli ?

Avukatların, diğer birçok meslekteki insanlardan daha fazla kazandığı düşüncesi hemen herkeste vardır. Avukatlar insanların en endişe verici ve acil sorunlarını üstlenirler. İşlerini en iyi şekilde yapmayı amaçlarlar. Yasayı uygulamak, yüksek derecede uzmanlık bilgisi, incelik ve mesleki sorumluluk gerektiren önemli bir yükümlülüktür.

Bununla birlikte, avukatların sağladığı hizmet kapsamı paha biçilmez olsa da müvekkillerin rolünü de denkleme eklemek gerekir.

Bu nedenle Sizin, büronuzun ve müvekkillerinizin menfaatine en uygun şekilde çalışan ücretleri belirlemek için, bu maddeleri baz alabilirsiniz.

İş Maliyeti

Bununla birlikte, faturalandırma yaptığınız ihtiyaçlar yalnızca aldığınız ücretle ilgili değildir. Tüm ücretler, ofisinizi ayakta tutan ihtiyaçlarınızı kapsamalıdır.

Yıllık maliyetinizi hesaplamanın üç temel başlığı vardır. Bunlar; maaş, işletme giderleri ve kar beklentileridir.

Maaş

Büronuzu yürütmenin ötesinde; çalışma maaşınızın, yaşam maliyetinizi karşıladığından emin olmalısınız.

avukat_para_2
Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli?

İşletme Giderleri

Büronuzu çalışır durumda tutan her şeyi yıllık olarak hesaplamalısınız.

Bu maliyetlerin bazıları şu şekildedir;

  • Ofis Kira Bedeli
  • Yazılım abonelikleri
  • Ofis malzemesi
  • Mobilya
  • Araçlar
  • Posta ve teslimat ücretleri
  • Hukuk üyelikleri
  • Sağlık sigortası
  • Seyahat masrafları

Büro Karları

Kazanılan para ile işinize sürekli olarak yatırım yapmanız önemlidir.

Hukuk firmaları için net kar marjları %36.6 olarak hesaplanmıştır. Bu daha sonra yeni pazarlama girişimlerine, yeni ekipmana veya profesyonel gelişim fırsatlarına kullanılacak bütçedir.

Firmanızda yedekte fon bulundurmak, yıl boyunca olası nakit akışı veya tahsilat sorunlarını dengelemeye yardımcı olabilir.

avukat_para_1
Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli?

Hedefleriniz Nasıl Olmalı?

Bunu uzmanlaşarak ve dolayısıyla hizmet kalitenizi artırarak sağlamalısınız. Yeterli deneyim ile üzerine katarak ilerleyebilirsiniz. En büyük ücret belirleyicilerinden biri deneyimdir. Örneğin, İngiltere’deki avukatlar üzerinde yapılan bir araştırmada; 10-15 yıllık deneyime sahip olanların 100.000 £’a kadar kazanabileceğini ve 15 yıldan fazla deneyime sahip avukatların yılda 181.000 £ kazanç elde edeceği görülmüştür.

KolayOfis İle Tanışın

KolayOfis Hukuk otomasyon sistemimizde yer alan saat rapor girişleri ile yönetici avukat olarak altınızda çalışan avukatlarınızın hangi müvekkiller ile kaç saat görüşme yaptıklarını ve bununla birlikte verdikleri hizmetlerin saat karşılığındaki bedelini görebilirsiniz. Aynı zamanda yıl sonu raporları aldığınızda hangi avukatınızın kaç müvekkil ile görüşme sağladığını ve bu görüşmeler sonucunda saat bedeline karşılık verilen hizmet bedelinin toplam karşılığını raporlayabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü En Zengin Avukatlar Konulu Blog yazımız için tıklayınız.

Avukatlar Ofis Ücretlendirmelerini Nasıl Belirlemeli?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir