Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları - 1

Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları

Avukat sayısındaki gözle görülür artış günümüzde durmaksızın devam ediyor. Bu duruma bağlı olarak da rekabet konusunda kızışmalar meydana geliyor. Avukatlık mesleğine mensup kişiler, diğer avukatların arasından sıyrılabilmek için çeşitli yöntemler uygulamak zorunda kalmaktadır. Markalaşmış olan bir avukat kolayca meslektaşları arasından sıyrılarak kendini belli edecektir. Bu yazımızda avukatlık mesleğinde markalaşmak için hangi yolların izlenmesi gerektiğini püf noktalarıyla anlatacağız.

İlk İzlenim

Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları - 1
Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları – 1

Müvekkilleri zekanızla etkilemeniz en önemlisi tabii ama dış görünüşünüze de önem vermeniz gerekiyor. Giyiminiz her daim şık olmalı. İlk izlenimin ne kadar mühim olduğu yapılan pek çok araştırmanın sonucunda da ortaya çıkmıştır.

Memnuniyet Önemli

İlk hedefiniz hizmetinizi en iyi şekilde sunmaya özen göstermek olmalıdır. Buna dikkat ettiğiniz zaman her şey yolunda gidecek demektir. Müvekkillerinizin sizden her daim memnun olması, çevresine sizi tavsiye etmesine neden olur ve müvekkil çevreniz genişler. Bunun sonucunda ise yeni işlere sahip olabilirsiniz.

İnce Eleyip Sık Dokuyun

Preto Prensibi ile başlayalım. Bu prensip dengesizlik ilkesi ve asgari çaba ilkesi adlarıyla da biliniyor. Bu prensibi bulan kişi ise İtalyan bir ekonomist olan Vilfredo Pareto’dur. Özetle bu prensip, 19. Yüzyılda İngiltere ekonomisinin gelirle alakalı dağılımı ve durumu incelenirken servetin %80’inin nüfusun sadece %20’lik bir dilimine ait olduğunun fark edilmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu prensibi iş hayatınıza uyguladığınız zaman, vaktinizin büyük bir kısmını işgal eden işler yapmak yerine daha yararlı işler yaparak başarınızı arttırmış olacaksınız.

Değişime Hazırlıklı Olun

Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları - 2
Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları – 2

İşinize yarayacak uygulamaların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle hukuk ile alakalı olan uygulamaların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Bu tarz uygulamalar size zamandan kazanma şansı tanır. Markalaşmış bir avukat kimliğine sahip olmanın temel kurallarından biri de bu olmaktadır.

İçerik Üretmenin Önemi

İçerikleriniz dergi ya da kitaplarda yayınlanırsa çevreniz bir anda daha da genişleyecektir, bunu mutlaka denemenizi öneriyoruz. Okuyucular yazılarınızı beğendikçe kariyerinize büyük katkılar sağlayacaktır. Bir şansınızı deneyin deriz.

İletişimin Önemi

STK’lara (sivil toplum kuruluşları) katılın. Bu kuruluşlar, çevrenizi genişletirken sosyalleşmenize de katkı sağlar. Bunun sonucunda da iş hayatınızı canlanacak ve işleriniz artacaktır.

Girişimciliğin Önemi

Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları - 3
Avukatlıkta Markalaşmanın Önemli Noktaları – 3

Seminer ve konferanslar aracılığı ile daha çok insana kendinizi tanıtma şansı elde edebilirsiniz. Bahsi geçen konferanslar; tıp konferansları, hukuk fakültesi konferansları olmaktadır. Girişimcilik konferansları da işinize yarayacaktır. Hangi alanda markalaşmak istiyorsanız o alana yönelmenizde fayda var demektir!

Öğrenmeye Açık Bir Birey Olmalısınız

Hukuk her an gelişir ve değişir. Bu nedenle değişime ayak uydurmalı ve yeni konuları herkesten evvel sadece siz öğrenmelisiniz. Çeşitli web sitelerinden yeni bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor, teknolojiyi kullanmaya alışmanız gerekiyor!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir