Davaların Efendisi Jonathan Lee Riches

Davaların Efendisi Jonathan Lee Riches

Kimi insanlar hayata tepki olarak dünyaya gelmiştir. Onlar için hukuk sistemini boşuna oyalamak bencilce değildir. Bugün size böyle garip bir insandan bahsedeceğiz. Jonathan Lee Riches’ten bahsediyoruz.

Kendisi hayatı boyunca 4 binden fazla dava açmıştır.

İlk davasını annesine “kendisine iyi bakmadığı” gerekçesiyle açmış ve 20 bin dolar tazminat almıştır.

Bu bol kazançlı başlangıç onun çok cesaretlendirmiş olacak ki;

Arkadaşına, komşusuna, akrabalarına, nişanlısına, polise, hakime, ünlü şirketlere ve hatta George Bush’a dava açtı.

2006’dan beri Jonathan Lee Riches, çeşitli ABD bölge mahkemelerinde 2.600’den fazla dava açtı. En ünlü sanıklarından bazıları George W. Bush, Steve Jobs, Martha Stewart ve Britney Spears’tır . Elbette “Adolf Hitler’in Nasyonal Sosyalist Partisi”ne, İskandinav tanrılarına (Thor buna kızacaktır), Platon, Nostradamus, Che Guevara, Lincoln Anıtı, Eyfel Kulesi, İsrail’in 13 Kabilesine de dava açmayı atlamamıştır.

Davaların Efendisi
Davaların Efendisi jonathan lee riches

Hatta ek gelir kaynağı da yaratmış, davalarının koleksiyonunu içeren kitabi Amazonda satışa çıkmıştır.

Jonathan Lee Riches’in adı da Guinness Book’ta kayıtlı olması onu çok sinirlendirdi. Daha sonra Jonathan Lee Riches’in de Guinness Rekorlar Kitabı’na dava açtığını. Özel hayatının neden izinsiz olarak kitaba yazıldığını söyledi.

 The Spokesman-Review’a göre Jonathan , “Guinness Rekorlar Kitabı’nın çalışmamı, yasal şaheserlerimi yayınlama hakkı yok” demiştir.

Şimdiye kadar davalarda sekiz milyon dolara yakın tazminat ve tazminat kazandı.

Aslında bu yazıyı yazarken tedirgin olmamak mümkün değil. Kendisine gelir kapısı olarak dava açma faaliyetini seçen Jonathan, ilgi çekmesi sebebiyle bir televizyon programına çağrıldı. Kendisine “Bu kadar şöhretten sonra bile yalnız yaşıyor olmanızın ve sizi sevecek kimsenin olmamasının sebebi nedir?” diye soruldu. Bunun üzerine gülmeye başladı ve ardından televizyon programından kalktı. Bunun üzerine genç adam, televizyon kanalına da namusuna ihanet ettiği gerekçesiyle dava açtı. Daha sonra elli bin dolar tazminat aldı.

Kendisine “dava dükü” ve ‘Johnny Sue-nami’ gibi lakapların takılmasını olağan karşılamayan Jonathan dava açma hızına ara verecek gibi.

Çünkü Riches’in birçok yargı alanında dava açması yasaklandı.

Bu kadar çok dava açan birinin sütten çıkmış ak kaşık olduğunu düşünebilirsin ama, kendisi Lexington Ky’de Federal Tıp Merkezinde elektronik dolandırıcılık suçundan hapis cezası almıştır.

Geç Kalınan Özgürlük ; JOE LİGON konulu blog yazımız için tıklayınız.

Davaların Efendisi jonathan lee riches

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir