Deprem Bölgesinde Yıkılan Evlerin Tutuklanan Müteahhitleri

Deprem Bölgesinde Yıkılan Evlerin Tutuklanan Müteahhitleri

Kahramanmaraş ve civar illerde yaşanan yıkıcı deprem sonrası tuzla buz olan evlerin müteahhitleri birer birer tutuklanmaya başladı işte o isimler;

Şükrü İşitmen

Adıyaman’da yaptığı binalarda yaşanan can kaybı sonucu 123 kişinin ölümünün suçlusu olarak çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi hâkimi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Yavuz Karakuş-Sevilay Karakuş

Adıyaman’da yıkılan birçok binanın müteahhitleri olan çift havalimanında Gürcistan’a olan uçuşlarını beklerken tutuklandı. Yavuz Karakuş Marmara Cezaevine eşi Sevilay Karakuş Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine sevk edildi. Yavuz Karakuş; “Vicdanım rahat, her şeyi usulüne göre yaptım. 44 tane bina yaptım, dört tanesi yıkıldı” diye ifadede bulundu.

Mustafa Erdoğan Keçecioğlu

Hatay Antakya’da yıkılan Erdoğan Apartmanının müteahhidi Ankara’da tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Mehmet Ertan Akay

Gaziantep’te yıkılan Ayşe Mehmet Polat Sitesi’nin müteahhidi tutuklandı.

Mehmet Yaşar Çoşkun

Hatay’da iskambil kâğıdı gibi yıkılan Rönesans Apartmanın müteahhidi konutlarının satışında “Cennet bir köşe” diye bahsetmişti. 10 Şubat’ta havalimanında Karadağ’a kaçmak isterken yakalanıp çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Hasan Alpargün

Adana’da kendi adını taşıyan apartmanın yıkılması ile 80 vatandaşın ölümüne sebep olan müteahhit 11 Şubat’ta KKTC yakalanmasının ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Alpargün ise kendini “Adana’da hasar almayan bina yok” diyerek savundu.

Ömer Cihan

Hatay’da yıkılan Kule Apartmanın müteahhidi deprem sonrası Antalya Manavgat’ta bulunan Titreyengöl Turizm bölgesindeki 5 yıldızlı otelde depremzede olarak kalırken gözaltına alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Hasibe Yıldırım

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada yakalanan Diyar Galeria İş Merkezi’nin mülk sahibi Hasibe Yıldırım ve proje sorumlusu mimar Şeref Kesgün ve proje sorumlusu inşaat mühendisi Mustafa Cevat Arsız gözaltına alınmalarının ardından Hasibe Yıldırım tutuklanmıştır.

Efe Bozkurt, Ahmet Bozkurt ve Mehmet Fatih Bozkurt

Adıyaman’da 65 kişiye mezar olan İsias Otel’in sorumluları olan bu isimlerden Efe Bozkurt, Ahmet Bozkurt ve Mehmet Fatih Bozkurt Jandarmanın gözaltına almasının ardından tutuklanmış diğer isimler ise serbest bırakılmıştır.

Tüm bu isimlerin yanı sıra birçok isimde gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yapmış olduğu açıklamada; 134 şüpheli hakkında işlemlerin yapıldığını ve bu sürecin devam ettiğini söyledi.

Deprem Bölgesinde Yıkılan Evlerin Tutuklanan Müteahhitleri

TBB Enkaz Radarı Uygulaması – adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir