e-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekle)

e-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekle)

Contract Flow programınız içerisinde sözleşmelerinize yeni kural ekle ile e-posta bilgilendirme kuralları tanımlaması yapabilirsiniz. Böylelikle e-postalarınızı kurallara tabi tutabilirsiniz. Bu kurallar gerçekleştiğinde e-posta tanımladığınız kullanıcılara ulaşacaktır. Yazımızda bu işleme adımına nasıl ulaşacağınıza dair bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca kullanımı ile ilgili bir örnekte yer almaktadır.

e-Posta Bilgilendirme Kuralları Alt Menüsüne Erişim

Admin ile programa giriş yaptıktan sonra; Güvenlik menüsü altında yer alan e-posta Bilgilendirme Kuralları alt menüsüne tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. Gelen ekranda Aktif durumda olan e-posta kurallarınızın listelendiği göreceksiniz. Kural Durumu alanından açılır listeye tıklayıp durumu pasif olan e-posta kurallarını görüntüleyebilirsiniz.

Yeni Kural Ekleme

Yeni Kural ekle ifadesine tıklayınız. Açılan Kayıtlı Kural Detayları alanından eklemek istediğiniz kurallar ait kriterleri belirleyiniz. Kırmızı yıldız ikonu olan alanlar zorunludur. Boş geçip Ekle ifadesine tıklarsanız sistem bu alanları doldurmanız gerektiğine dair sizleri uyaracaktır. Böylece ekle işleminizi gerçekleştirmeyecektir.

e-Posta İçeriğine Değişken Ekleme

e-posta bilgilendirmenize ait posta içeriğinde yer almasını istediğiniz değişkenleri buradan kolayca belirleyebilirsiniz. Hangi değişkenleriniz posta içerisinde yer almasını istiyorsanız mouse yardımı ile o değişkenin diez (#) ifadesi ile olan başlığını kopyalayın.

Ek Koşulları Göster

Ek koşullar alanına hangi sözleşmeler için olmasını istediğini belirtebilirsiniz. Örnek; ( tbl_Sozlesmeler.UyariDurum <> ‘Otomatik Yenile’ ) AND (Durum<> ‘Arşiv’ AND Durum <> ‘Silindi’ ). Bu kod ile otomatik yenilenmeyen, silinmiş veya arşivde olamayan sözleşmeleriniz için bu kuralların geçerli olmasını sağlarsınız. Ardından e-Posta İçeriği alanın da görüntülenmesini istediğiniz yere yapıştırınız. Ayrıca Ek Koşullar ifadesini seçili hale getirdiğinizde e-posta gönderilecek seçimi arasındaki listede yer alan bazı kişileri hariç tutabilirsiniz. Birden fazla e-posta tanımlamasında adreslerin aralarına virgül(,) koymalısınız.

Tarih koşulu girerek e-posta gönderilecek tarihi belirtebilirsiniz. Bu alana AND (SozlesmeBitisTarihi = ‘##DGSKNTRH##’ OR SozlesmeUyariTarihi = ‘##DGSKNTRH##’ OR FesihIhbarTarihi = ‘##DGSKNTRH##’ OR SozlesmeOzelUyariTarihi = ‘##DGSKNTRH##’ ). Bu kodlardan birini yazmalısınız. Sizin e-posta bilgilendirme mailiniz sözleşmenin hangi tarihine göre mail atılması gerekiyorsa o kodu seçmiş olmalısınız. Gün sayısı ile de bilgilendirme e-postasının sözleşmeniz için seçtiğiniz tarihten kaç gün önce veya sonra mail atmasını istiyorsanız o tarih için aradaki gün yazmanız gerekiyor. Siz öncesinde veya sonrasında değil seçtiğiniz tarihteki kodda yer alan zamanda atsın istiyorsanız gün sayısına 0 yazmanız gerekir. Eğer bir tarih girmezseniz; sözleşmenizde kuralınıza uygun içerik var ise her gün bu mail tanımlanan kişilere gönderilecektir.

Sınama e-Postası Gönder

Tüm adımlarınızı bittikten sonra kullanıcılar nasıl bir mail içeriği ile karşılaşacağının bir örneği almak için buraya kontrol edebileceğiniz bir mail adresi yapıp ardından Sınama e-Postası Gönder ifadesine tıklamalısınız.

E-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekleme) – YouTube

e-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekle)

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir