Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir

Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir

Türkiye’ de kış dediğimizde, kışın en sert yaşandığı iller arasında aklımıza ilk gelenlerden biri Erzurum’dur. Temmuz ayı ortalaması bile 18,4 derece olarak verilen hava sıcaklığı, Ocak ayı için ise gündüz için – 7 derecedir. Özellikle kışın karayolu ulaşımının oldukça zor olduğu bölgede, şehir merkezine 13 km uzaklıkta hava limanı bulunmaktadır. Tıpkı Malatya’ da olduğu gibi İstanbul, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Hava Limanlarından günde ortalama 2 sefer karşılıklı uçuş bulunurken, İzmir’ den ise 1 kez karşılıklı sefer bulunmaktadır. Bu bilgiler ortalama bilgiler olup haftanın belirli gün ve özel günler için uçuş bilgilerini yeniden geçirmenizde yarar vardır. Az önce de bahsettiğimiz gibi Erzurum Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 13 km. dir. Erzurum Belediyesinin sefer saatlerine göre havalimanına günde 6 seferi bulunmaktadır. Erzurum Belediyesinin seferleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Erzurum Havalimanında HAVAŞ Servis hizmeti bulunmamaktadır.

2018 yılında, Erzurum’da baroya kayıtlı avukat sayısını merak ediyorsanız tıklayınız.

Kara Yolu ile Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir

Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir
Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir

Erzurum Havalimanından servis saatini beklemeden ticari taksi ile daha hızlı daha konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız, yaklaşık 15 – 20 dakikalık bir yolculuk ve bu yolculuk karşılığında ödeyeceğiniz 40,00-TL – 50,00-TL arası bir ücretle sağlayabilirsiniz.

Karayolu ile seyahat yapmak isterseniz oldukça uzun bir yolculuk ve bu yolculuğu yapmanız gereken mevsim kış ise zorlu bir seyahat sizleri bekliyor olacaktır. Bazı illerimiz ile Erzurum arasındaki karayolu mesafesini sizlerle paylaşacak olursak,

  • İstanbul – Erzurum arası yaklaşık 1,250 km.
  • Ankara – Erzurum  arası yaklaşık 870 km.
  • İzmir – Erzurum arası yaklaşık 1,500 km.
  • Adana – Erzurum arası yaklaşık 870 km.

Olarak ölçülmektedir.

Erzurum Adliyesinden Sonra Nereye Gidilir

Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir - 1
Erzurum Adliyesine Nasıl Gidilir – 1

Uçuş planlamanız gereği Erzurum’ da bir gece geçirme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Eğer kalacaksanız Erzurum’ a gitmişken şehir merkezinde bulunan, ulaşım için çok zahmet çekmeyeceğiniz, “Çifte Minareli Medrese’ye” uğramadan dönmemelisiniz. Çifte Minareli Medresenin İlginç Hikayesini Okumak İçin Tıklayınız.

Erzurum mutfağı denilince tabi ki aklımıza Cağ Kebabı gelir. Elbette Erzurum’a kadar gitmişken Cağ Kebabı yemeden dönmeyeceğinizi hatırlatmamıza gerek olmadığını düşünmekteyim. Cağ kebabını daha önceden denediyseniz ve değişik bir lezzet istiyorsanız şiş köfte deneyebilirsiniz. Bu arada ne yerseniz yiyin ama üzerine Muammer Usta’nın meşhur Kadayıf Dolmasını yemeden dönmeyin.

İyi yolculuklar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir