#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler - 1

#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler

Web sayfamız www.microdestek.com/blog alanı üzerinde hazırladığımız blog yazıları ile, yaşadığımız Pandemi günlerinde sahip olduğunuz zamanı kendiniz için verimli kullanabilmeniz adına sık sık paylaşımda bulunuyoruz. Bu bloğumuzda ise, kişisel gelişim ve kariyer hedefleriniz doğrultusunda, Udemy üzerinden alabileceğiniz Hukuk konulu eğitim programları hakkında bilgilendirmeler yapmayı hedefledik.

Öncelikle bilmeyenler için Udemy’den bahsedecek olursak;

“Tam zamanlı olarak ilkokuldan başlayıp üniversiteye gidiyoruz. Sonra? Sonra öğrenmeyi bırakıyoruz.” düşüncesiyle yola çıkıp soluğu ABD’ de Silikon Vadisinde alan genç bir Türk Girişimci tarafından tasarlanarak hayata geçirilen dünyanın en büyük online eğitim projelerinden biridir. Udemy; içerisinde bulunduğumuz dijital çağda, kendimiz için uygun zamanlarda, istediğimiz yerde ve kendi istediğimiz sürelerde portal üzerinden verilen dersleri izleyip dinleyerek, eğitim sonunda katılacağımız sınav ile başarılı olunması durumunda alınacak sertifika alınmasına olanak sağlamaktadır. Birçok dilde ve birçok alanda uzaktan eğitim imkanı sunan Udemy Portalı içerisinde sizler için mevcut zamanınızı verimli kullanabilmeniz adına ‘’Hukuk’’ ile ilgili alabileceğiniz eğitim programlarını araştırdık.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Hukuk Rehberi

#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler - 1
#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler – 1

Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencilerinin ve yeni mezun stajyerlerin hedef olarak alındığı bu eğitim programında, “Kadına yönelik şiddette en etkili mücadele hukuki bilgi ile sağlanabilir.” felsefesi ile program açılmıştır. Bu program içerisinde, “Kadına Yönelik Şiddet” kavramı, Kadına Yönelik Şiddeti Önlemede Ulusal ve Uluslararası Mekanizmalar, 6284 sayılı kanun ile ilgili bilgiler, Avukat olarak bir şiddet mağduru ile nasıl iletişim kurulması gerektiği ve Medeni Kanunun gelişim süreci konularını kapamaktadır.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Hukuk Rehberi eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Hukukun Üstünlüğünün Esasları

Temel hukuk bilgisine sahip herkesin katılabileceği bu eğitim programında detaylı olarak Hukuk Devleti İlkeleri, Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku konuları işlenecektir. Şu anda ücretsiz olarak verilen bu eğitim hakkında detaylar ve kayıt için tıklayabilirsiniz.

Marka Hukuku

#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler - 2
#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler – 2

Marka vekilleri ve marka avukatlarının hedeflendiği bu eğitim programında, marka ve tasarım gibi başvuruların yapılması takibi ve mevzuat ile ilgili detaylı eğitimler verilecektir. Eğitim içeriği, markanın oluşumundan, marka sahibinin uğrayacağı hak ihlalleri ve sonrasında talep edebileceği içerikler, yürürlükteki kanun ve mevzuatlar esas alınarak işlenmiştir. Bu eğitim programı ile ilgili diğer konu başlıkları ise; marka tescilinin faydaları, marka ile ilgili hukuki işlemler, marka haline tecavüz halleri, görevli ve yetkili mahkeme ve marka tescilinde ret nedenleri gibi başlıklardır.

Marka Hukuku ile ilgili detaylı içerik için tıklayınız.

A’dan Z’ye Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili yürürlüğe giren mevzuat hakkında ayrıntılı bilgi ve uygulama örneklerinin bulunduğu kursa, hukuk ile ilgili tüm kişiler katılabilir. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile ilgili kanun ve mevzuat tüm ayrıntıları ile anlatılmakta, kurumsal hem bireysel uygulamalar içerisinden doğrudan örnekler verilerek kurs işlenmektedir.

A’dan Z’ye Kişisel Verilerin Korunması eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu Kişilere Karşı Suçlar

#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler - 3
#Evdekal Günlerinde Hukuk Konulu Eğitimler – 3

Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte, hukukla ilgilenen tüm kişilerin hedef olarak alındığı kursta, yaşam içerisinde istemesek de Ceza Hukukunun alanına girildiğinde, kişileri ilgilendiren konular ele alınmaktadır. Türk Ceza Kanunu’nun içerisinde yer alan kişilere karşı suçlar konularının detaylı olarak işlenildiği kursta, Hükmün Açıklamasının Geriye Bırakılması gibi konular da işlenmektedir.

Türk Ceza Kanunu Kişilere Karşı Suçlar eğitimi ile ile ilgili detaylı bilgi için Udemy sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

11 Temmuz 2018 tarihinde web sitemizde yayınlanan ve bugünkü konular haricinde diğer eğitim programlarından bahsettiğimiz blog yazımıza ulaşmak için Avukatlar ve Avukat Adayları İçin Online Alınabilecek Eğitim Programları tıklayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir