Gruplara Özel Dosya Ana Türleri Görüntüleme

Gruplara Özel Dosya Ana Türleri Görüntüleme

Gruplara özel dosya ana türleri görüntüleme güncellenmesi ile karşınızdayız. KolayOfis Hukuk Otomasyon sistemi düzenli olarak güncellemeler yaparak dinamik yapısını korumakta. Aynı zamanda kullanıcı taleplerini dikkate alarak yeni deneyimler sunmaktadır. Bu haftaki güncellemelerimizden biri “Dosya ana türleri sadece belirli kullanıcı grupları tarafından görüntülenmesi”dir. Bu güncellemeyle sadece belirli bir grup tek bir ana türe bağlı dosyayı görüntüleyip işlem yapabilir. Örnek olarak sadece Hukuk ana türündeki dosyaların Hukuk Direktörlüğünün görmesini ve işlem yapabilmesini sağlayacaktır.
Bu güncellemeyi kullanmak için izlenilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  1. Öncelikle “Güvenlik” menüsü altında yer alan Kurum Ayarları alt menüsünden “işlem No” 233 yazıldıktan sonra aşağıda çıkan “Dosya ana türleri sadece belirli kullanıcı grupları tarafından görüntülensin mi?” sorusuna “evet” serek ayarları güncelleyiniz. Ancak bu menüde yetkisiz işlem uyarısı aldıysanız lütfen yetkili kullanıcınıza danışın.
  2. Eğer ana türü görüntüleyecek grubu oluşturmadıysanız yine “Güvenlik” menüsü altında yer alan “Sayfa Giriş Yetkilendir” alt menüsü giriş yapılarak “Grup İşlemleri” sekmesini seçiniz. Bu menüde yetkisiz işlem uyarısı aldıysanız lütfen yetkili kullanıcınıza danışın. “Kullanıcı Grup İşlemlerinin” altında yer alan üç noktaya tıklamalısınız. Daha sonra “İşlem” fonksiyonunun altında yer alan “ekle” kutucuğu seçilip grup adı girilerek kaydedilir. Sonrasında “Grup Seçiniz” alanında eklemiş olduğunuz grup seçmelisiniz. Bu gruba kimin dahil olmasını istiyorsak “Grup Dışı Kullanıcılar” listesinde yer alan kullanıcının yanındaki kutucuk seçip “Ekle” butonuna tıklamalısınız.
  3. Artık son aşamada “Dosya İşlemleri” alt menüsünde yer alan “Dosya Türü Ekle-Düzenle” ye geliriz. “Ana Tür Adı” sütununun altında ilgili ana tür yanında yer alan “düzenle” ikonuna tıklamalsınız. Karşımıza çıkan ekranda “Görüntüleyebilecek Gruplar” altında az önce eklediğimiz grubu veya mevcut bir grubun görüntülemesini istiyorsanız ilgili grubun yanındaki kutucuğu seçmelisiniz. Sağ aşağıda yer alan “Güncelle” butonuna tıklamalısınız. Bu işlemleri yapabilmeniz için yetkinizin olması gerektiğini atlamayalım. Bu üç aşama sonrasında artık Dosya ana türleri sadece belirli kullanıcı grupları tarafından görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Gruplara Özel Dosya Ana Türleri Görüntüleme – YouTube

Gruplara Özel Dosya Ana Türleri Görüntüleme

Dosya Ana Türü Ekle – Düzenle adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir