Avukatlar İçin Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Hizmeti

Avukatlar İçin Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Hizmeti

Avukatlar için psikolojik danışmanlık zorunlu hale gelmiştir. Nitekim avukatlığın en stresli mesleklerden bir olduğu yapılmış araştırmalar ile de desteklenmektedir. Yaşadıkları sistem ve süreç zorlukları zamana zaman had safhaya ulaşmaktadır. Tüm bu etkenler avukatlarda psikolojik sendromlara neden olmaktadır. Hal böyle iken avukatlar her geçen gün psikolojik danışmanlık hizmetine daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Duyuru

TBB (Türkiye Barolar Birliği) konuyla ilgili 02.11.2022 tahinde sevindirici bir duyuru yayımladı. Böylece TBB, Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi’nin faaliyete başladığını duyurdu. Merkez avukatlara ücretsiz bireysel psikolojik danışmanlık ve psikoterapi, online psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmeti verecektir.

Kurum (TBB) bir sonraki gün yayımladığı duyuruda gizlilik prensiplerini belirtti. Duyuruda söz konusu hizmetin Ankara’da bulunan merkezde yüz-yüze verileceği yer almaktadır. Ancak Ankara dışındaki avukatlar için online hizmet verilecektir. Ayrıca duyurudaki açık ifadelerden yeni hizmete yoğun ilgi ve talep olduğunu anlıyoruz.

Merkez Hakkında

Web sitelerindeki bilgiye göre TBB Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi avukatların “zihinsel, duygusal ve sosyal potansiyelinin farkına varabilmesini” amaçlıyor. Böylece “bu potansiyeli ve çevresindeki kaynakları verimli kullanabilmesi için koruyucu/önleyici ve gerektiğinde yönlendirmeye dayalı yönelik ruh sağlığı hizmetleri vermeyi” hedefliyor.

Merkez, söz konusu çalışmalar ile psikolojik yaklaşımların insani bir bütün olarak ele alıyor. Ayrıca bu hizmet sayesinde alanında uzman kişilerle vermiş olduğu hizmetin kalitesini arttırmak istiyor. Bu sayede avukatların kişisel gelişimlerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu süreçte belirli gizlilik prensipleri ile bireysel ve online psikolojik danışmanlık verilecektir. Hizmete başvuru yapmak için pdgm@barobirlik.org.tr adresine e-posta göndermek gerekiyor.

Hakkında bilgi vermeye çalıştığımız merkezin tüm avukatlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Yüz-yüze hizmetin diğer illerimizde de en kısa sürede faaliyete başlamasını umut ediyoruz. Sonda ilgili yetkililere teşekkür ediyoruz.

İletişim

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ PSİKOLOJİK DANIŞMA VE GELİŞİM MERKEZİ

Çalışma Saatleri

Haftaiçi günlerde mesai saatleri: 09:00 – 18:00

0536 773 59 82 – 0536 773 59 81

pdgm@barobirlik.org.tr

Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi Av. Özdemir Özok Sokak No:8 06520 Balgat – ANKARA

Avukatlar İçin Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Hizmeti

Nefret Suçlarının Arkasındaki Psikoloji adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir