Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları - Eğitim Sağlayın

Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları

Eğitim Sağlayın

Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları - Eğitim Sağlayın
Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları – Eğitim Sağlayın

Hukuk büronuzu yeniden açmaya hazırlanırken ofisinizdeki herkesin pandemide uygulaması gereken önlem ve sağlık bilgilerine hakim olup olmadıklarının kontrolünü sağlayın. Çalışanlarınızın sağlık uygulamaları hakkında aynı seviyede olmaları ofis içinde uyumun ilk başlangıcıdır.

Açık Politikalara Sahip Olmak

Bu süreçte virüs için alacağınız önlemleri çalışanlarınıza açıklayın ve standart oluşturun. Büronuzda çalışan herkes bu politikadan haberdar olsun ve müvekkillerinizin ofis ziyaretinde geldiğinde de bu standartları uygulayın. Eğer bütün ofis çalışanları sağlık önlemleri konusundaki politikaya hakim olursa müvekkillerin ziyareti sırasında ortak bir yönlendirme kabiliyetine sahip olacak ve müvekkil memnuniyeti sağlamış olacaklardır.

Büronuzda Zaman ve Kişi Planlaması

Büronuzda Zaman ve Kişi Planlaması
Büronuzda Zaman ve Kişi Planlaması

Aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız. Bu soruların cevaplarına göre büronuzda kişi ve zaman planlaması yapabilir, olası tehlikelere karşı riski en aza indirirsiniz.

Ofiste kimler olmalı? (Herkes uzaktan çalışmaya devam edebilir mi / devam etmeli mi?)

Aynı anda ofiste olmaları gerekiyor mu?

Ofis dışındaki kişilerle kim etkileşim kurmalıdır?

Örneğin, büronuzda çalışan bilgi işlem personeli işine evde devam edebilir mi? Veya

İcra dairesine sıklıkla gidip gelen bir personeliniz ile dışarı çok çıkmayan avukatınız aynı odada olmalı mıdır? Büronuzdaki ortak alanları en aza indirerek riskleri de en aza indirebilirsiniz.

Hukuk Büronuzu Yeniden Açarken Sanitasyonun Tüm Yönlerini Sağlamalısınız

Hukuk Büronuzun yeniden açılma aşamasında aşılması gereken en zor konu, yeterli sanitasyon, sosyal mesafe ve hava dolaşımının sağlanmasıdır.

Sabun ve su veya % 60 alkol oranıyla el dezenfektanının sağlanması nispeten işleri kolaylaştırabilir, havanın büronuzda devridaim olması ve uygun havalandırma yöntemleri enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Yaratıcı Çözümler Düşünün

Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları - Yaratıcı Çözümler Düşünün
Hukuk Büronuzu Güvenle Yeniden Açmaya Yönelik İpuçları – Yaratıcı Çözümler Düşünün

Yeniden açmaya kararlı olan hukuk bürolarının, önceki pandemilerde sergilenen yaratıcılığı benimsemeleri gerekebilir. Örneğin, 1918 İspanyol Grip salgını sırasında San Francisco enfeksiyon olasılığını en aza indirgemek için açık hava mahkemesi duruşmaları düzenledi. Bu her ne kadar çok üst bir örnek olsa da, siz de büronuzda  temiz hava alınabilen ve çalışanların arasında  yeterli mesafelerin olduğu bir alan yapabilirsiniz.

Sonuç

Daha önce yaşamadığımızı bu duruma en iyi adaptasyonu sağlamak için çalışanların mesafelerini koruyabilmelerini, paylaşılan yüzeylerin sıkı bir şekilde dezenfekte edilmesini zorunlu kılmayı ve her şeyden önce ofise gelen herkesin güvende hissetmesini sağlayın. Müvekkilleriniz sizi sağlık ve güvenliklerini koruma konusundaki kararlılığınızı takdir edeceklerdir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir