Hukuk Mesleğinin Karşı Karşıya Olduğu Zorluklar

Hukuk Mesleğinin Karşı Karşıya Olduğu Zorluklar

Hukuk mesleğinin çalışma şeklini benzeri görülmemiş bir hızla değiştiren Covid kaynaklı kültür şokuna uyum sağlamaya devam ediyor. Ancak çalışma kalıplarındaki değişim, hikâyenin yalnızca bir parçası. Bugün hukuk bürosu yönetmenin aşağıdaki yeni zorlukların yanı sıra; bir dizi yeni bakış açısı sunduğu da aşikâr.

Hukuk Firması İşe Alımı ve Yetenek Elde Tutma

Covid döneminde başlayan ‘Büyük İstifa’ hareketi ivmesini devam ettiriyor. Hukuk bürolarının; yetenekleri çekmek ve elde tutmak için artık yüksek maaşlardan daha fazlasını teklif etmesi gerekiyor. Pozitif bir kültür, esnek çalışma ve personeli engelleyen değil destekleyen yaklaşımlar iş hayatının artık önemli bir parçası. Bunu yakalayamayan hukuk büroların yetenekli personeli bulma ve tutma konusunda büyük sorunlar yaşayacağı da gerçek.


Mesleki Yeterlilik

Hukuk mesleği yapısı gereği sürekli yenileni ve bilgilerin pekiştirilmesi gerekmektedir. Bu noktada avukatların kariyerleri boyunca yetkin kalabilmeleri, risk alanlarını belirlemeleri ve başarısızlıkların meydana geldiği durumlarda anında harekete geçecek dinamiğe sahip olmaları için; hukuk bürosu içinde personelin devam edeceği eğitim ve çalışmaların yapılması şarttır.

Müvekkillerin Dijital Beklentilerini Karşılamak


Dünyayla etkileşim kurma şeklimiz, son 10 yılda devrim niteliğinde bir değişim yaşayarak çevrimiçi ortamda evrildi. İnsanlar artık çevrimiçi alışveriş yapıyor, 7/24 iletişim kuruyor ve hayatlarını idame ettirmek için uygulamaları kullanıyor; dolayısıyla hukuk firmalarının da aynı şeyi yapacak şekilde adapte olması gerekiyor. Hukuki yazılımının hareket halindeki avukatlar için; mobil uygulamaya sahip olması, müvekkillerin avukatlarıyla konuşmaya gerek kalmadan davalarının ilerleyişini 7/24 kontrol edebilmelerini sağlayan portalın sağlanması ve fonksiyonel raporlama seçeneklerinin olması şarttır.

Doğru Teknolojiye Sahip Olmak

Hukuk büronuzun için en doğru yazılımı seçmek bazen göz korkutucudur. Büronuzun her yönünü destekleyen ve ihtiyaçlarınıza cevap veren bir sistemle; hem zamandan tasarruf hem de büronuzda olmadan da işlerinizi yürütmenizi sağlayacaktır.

Siber Suçluları Uzak Tutma

Hukuk firmaları siber suçlular için başlıca hedeflerdir. Bir hukuk büronuz varsa siber suçlar kâbusunuz olmuş olabilir. Web tasarımındaki hatalar, yazılım ve donanımlardaki hatalar veya hassas önemli sistemlere çevrimiçi erişim siber saldırılara olanak sağlar. Gerçekleşebilecek ihlallere karşı kullanıcı bilinçlenerek dikkatsizlik veya tecrübesizlik gibi zayıf yönleri giderilerek internet güvenliği sağlanması ve güvenilir, zararlı olmadığından emin olduğumuz yazılımlarla siber saldırılardan korunulabilir.

Hukuk Mesleğinin Karşı Karşıya Olduğu Zorluklar

Avukatların Karşı Karşıya Kaldıkları Zorluklar adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir