Udemy’den Alabileceğiniz Hukuk Konulu Yeni Eğitimler

Udemy’den Alabileceğiniz Hukuk Konulu Yeni Eğitimler

Uzaktan eğitim kavramı, teknoloji çağı ile birlikte hayatımıza girmiş. Daha sona pandemi döneminde yaşanılan kısıtlamalar sonrasında popüler hale gelmiştir. Uzaktan eğitimler; eğitim talep eden kişi için yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın dilediği zaman dilediği yerden ihtiyacı olan eğitimi verebilecek kadar pratiktir. Ayrıca kişisel gelişimine önem veren ve öğrenmekten vazgeçmeyen kişiler tarafından her geçen gün daha fazla kullanılan “Uzaktan Eğitim” ile alabileceğiniz “Hukuk” konulu eğitimlerden bahsediyor olacağız. Öncelikle geçtiğimiz yıllarda Udemy ile ilgili birkaç yayın sizlerle paylaşarak vermiş oldukları eğitimleri konu almıştık. Bu yazıları gözünden kaçıranlar için linkleri yazımızın sonunda yine sizlerle paylaşıyor olacağız.
Udemy; içerisinde bulunduğumuz Dijital Çağ’da, ilgi alanlarınız doğrultusunda internet üzerinden ücretli/ücretsiz katılabileceğiniz kurs ve eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca bir Türk girişimci tarafından tasarlanarak ABD’de bulunan Silikon Vadisinde hayata geçirilen Udemy projesi; dünyanın en büyük online eğitim sitelerinden birisidir.

Alabileceğiniz Hukuk Konulu Eğitimler;

Sağlık Hukuku

Doktorlar, sağlık çalışanları ve hukukçular için “Sağlık Hukuk Eğitimi”; “kişilerin sağlık kuruluşlarından yararlanma haklarını, sağlık bakım hizmetlerinin düzenlenmesini, önleyici sağlık hizmetlerini, sağlık hizmeti verenlerle sağlık hizmeti alanlar arasındaki ilişkileri, hak, yükümlülük ve sorumlulukları düzenleyen ve ortaya çıkabilecek hukuki ihtilafları çözmeye yarayan hukuk dalı olarak tanımlanabilmektedir. Dahası geniş bir alana sahip olan sağlık hukuku; kamu sağlığı hukuku, sağlık idaresi hukuku, tıp hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku ve tüketici hukuku ile iç içedir. Sağlık ve hukuk alanında yıllardır faaliyet gösteren Av. Uzm. Dr. Ahmet Erzurumlu tarafından verilen bu eğitimde; sağlık hukukuna ilişkin teori ve uygulamalar sırasıyla detaylı bir şekilde ele alınmıştır.” Tanımlaması ile sunulan ürün; 24 Kasım 2022 tarihi itibarı ile kampanyalı olarak 329,00-TL yerine 49,99-TL ye satılmaktadır.

3,5 saat süren bir video ve bitirme sertifikası sunulan eğitime “Ömür Boyu Tam Erişim” sağlanmaktadır. Dahası bu eğitimde tıp hukuku, sağlık idaresi hukuku, kamu sağlığı hukuku, tıp hukukunun kaynakları, tıbbi müdahalede idarenin sorumluluğu, tıbbi müdahalenin hukuka uygunluğu vb. birçok konu işlenmektedir.

https://www.udemy.ccom/course/saglik-hukuku-egitimi/

Uygulamaya Yönelik Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Kişisel verilerin korunması ile ilgili daha önce alınan bir teorik eğitim sonrası alınması tavsiye edilen bu programda; KVK ile ilgili uygulamalı eğitim verilmekte. Hukukçu, Avukat, Hukuk Öğrencileri için önerilen bu eğitim programında; “kişisel verileri işlenen gerçek kişilerin sahip olduğu haklar karşısında başta şirket ve kurumlar olmak üzere; veri işleyen konumundaki herkesin yerine getirmek zorunda olduğu yükümlülükleri, uygulamaya dair açıklamalar ve örnekler üzerinden, açıklanacaktır. Kişisel verilerin korunması hukuku kapsamında teorik düzeyde bilgiye ulaşılabilecek birçok internet kaynağı ve bilimsel çalışma hali hazırda bulunduğu için; bu konulara değinmeksizin doğrudan uygulamaya yönelik bilgiler ve yönlendirici açıklamalar verilecektir.” Toplamda 3 saatlik video ve 49 adet indirilen kaynaktan oluşan eğitim sonunda bitirme sertifikası verilir. Ayrıca ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz. Bu eğitim programı 24 Kasım 2022 tarihi ile indirimli olarak 249,00-TL yerine 49,99 TL’den sunulmaktadır.

https://www.udemy.com/course/uygulamaya-yonelik-kvk-egitimi/

Herkes İçin Boşanma Hukuku

Boşanma hukuku hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesin katılabileceği bu eğitim içerisinde; toplamda bir saatlik video içeriği ve 1 indirilen içerik bulunmaktadır. Eğitim sonunda “Bitirme Sertifikası” alırsınız ve içerik için ömür boyu tam erişim sağlayabilirsiniz. Herkes için boşanma hukuku eğitimi; Bu kurs boşanma hukuku konusuna ilgi duyan herkes için anlaşılırlığa uygun, sadeliğe özen gösterilerek hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu eğitimin hedef kitlesinin konuya ilgili veya meraklı herkes olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kursa başlamak için herhangi bir ön koşul yok. Eğitimimiz sıfırdan hiç bilmeyen birine boşanma hukukunu anlatacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca bu eğitim konuyla ilgisi bulunanların hak kayıpları yaşamasını engellemeye yönelik katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte ilgililerin haklarını bilip, kullanmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu eğitim 24 Kasım 2022 tarihi itibarı ile 169,99-TL yerine indirimli olarak 49,99-TL’den sunulmaktadır.

https://www.udemy.com/course/bosanma-hukuku-egitimi/

Daha önce paylaştığımız ve Hukuk Konulu Uzaktan Eğitimler alabileceğiniz yazılarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://microdestek.com.tr/avukatlar-avukat-adaylari-icin-online-alinabilecek-egitim–programlari.html

https://microdestek.com.tr/evdekal-gunlerinde-hukuk-konulu-egitimler.html

https://microdestek.com.tr/kisitlama-gunlerinde-online-hukuk-egitimleri.html

Udemy’den Alabileceğiniz Hukuk Konulu Yeni Eğitimler

Online Eğitim Platformları ve Ücretsiz Kaynaklar adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir