KolayOfis Kurum Ayarları Nedir?

KolayOfis Kurum Ayarları Nedir?

MicroDestek ürünlerinden olan KolayOfis birçok programa ait uygulamayı size sunmaktadır. Tek bir paket içerisinde hukuk, icra, arabuluculuk, muhasebe ve sözleşme modüllerini içeren Hukuk Otomasyonumuz bulunmaktadır. Bu program kendi içerisinde 3 farklı (Standart, Gold, Premium) paket barındırmaktadır. Her bir pakete ait belli başlı kurum ayarlarının yanı sıra tüm paketleri ilgilendiren kurum ayarları da mevcuttur. Peki bu kurum ayarları nedir?

Hangi KolayOfis programına sahip olursanız olun programınızın ayarlarını kendi çalışma sisteminize uygun olarak açıp kapatabilirsiniz. Bunu sizlere bazı temel örnekler yardımı ile anlatmaya çalışacağız.

Güvenlik Kodu

Tüm programlarımız için temel bir kurum ayarıdır. Güvenlik sizler içinde en temel konu ise güvenlik kodu gibi giriş adımınızı güçlendirecek ve herhangi bir saldırıya karşı koruma sağlayacak olan bu kodu isterseniz açabilir veya kapatabilirsiniz. İşlem No 131 olan ayar “Giriş ekranında güvenlik kodu açık olarak gelsin mi?” cevabınız evet ise giriş ekranında kullanıcı adı ve şifre girişiniz yanı sıra sizlere rakam ve harflerden oluşan bir güvenlik kodu girmenizi isteyecek bir alan çıkacaktır.

Kullanıcı Adları Büyük Karaktere Çevirme

Tüm programlarımız için temel bir kurum ayarıdır. Kullanıcı adlarına ait karakterlerin hepsini büyük harf olarak verdi. Kullanıcının bunu unuttu küçük harf ile girerken hatalı işlem yapabilmesinin önüne geçmek isteyebilirsiniz. İşlem No 208 olan ayar “Giriş ekranında yazılan Kullanıcı adları otomatik olarak büyük karaktere çevrilsin mi?” cevabınız evet ise; giriş ekranında kullanıcı adını giren kişi küçük harfle giriş yapsa bile büyük harfe çevirecektir. Örneğin; Siz kullanıcıyı RUYA olarak oluşturdunuz ama kullanıcı adını girerken Rüya olarak girdi. Bu durumda hata olacak. Bunu önlemek adına kullanıcı klavyesinden her ne kadar küçük harf ile rüya yazsa da program bu harfleri büyük harf ile değiştirecek. Girişte kullanıcı adı hatası almasının önüne geçmiş olacaktır.

Otomatik Güncelleme Özelliği Kapansın

Güncelleme Destek Hizmetiniz devam ederken bu ayarı kapatırsanız kullanmakta olduğunuz programa dair güncellemeleri alamayacaksınız. Bu ayarı evet yapmanız durumda faiz oranları güncellenmesi, icra bölümünde gerçekleşen yasal talep metinleri ve örnek güncellemeleri, program içerisinde gerçekleşen değişiklik ve güncellemeleri, yeni eklenen özellikleri (pakete göre değişiklik göstermektedir) kapanacak ve programınıza yansımayacaktır.

KolayOfis Kurum Ayarları Nedir?

KolayOfis Kullanıcı Eğitim ve Destek Hizmetleri adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir