KolayOfis Kurumsal Paket Kurum Ayarı 232

KolayOfis Kurumsal Paket Kurum Ayarı 232

KolayOfis Hukuk Otomasyon sistemi programımızın bu yıl yayınlanan güncellemesinde yeni bir kurum ayarı eklemiştir. Bu ayar sadece kurumsal paket kullanıcılarımızın kullanımına sunulmuştur. Bu ayar ile sizler kullanıcının veri girmesini istediğiniz bir alan için o alan hakkında ister detaylı ister kısa bilgi kutucuğu ekleyerek kullanıcıyı bilgilendirebilirsiniz. Böylelikle kullanıcınız veri giriş yapacağı yer hakkında detaylı bir bilgiye sahibi olacaktır. Ayrıca herhangi bir yanlış veri girişinin önüne geçerek olası hataları da minimuma indirmiş olacaksınız.

Yeni Dosya Ekle ve Güncelle Alanında Kişileştirebilir Bilgi Kutucukları Aktif Olsun Mu?

Güvenlik menüsünde yer alan kurum ayarları alt menüsünden; işlem no 232 olan kurum ayarına işlem İzin Durumunu; Evet yapmanızın ardından dosya işlemleri menüsünden yeni dosya ekle alt menüsünde yer alan Dosya Bilgileri alanındaki 3 nokta simgesine tıkladığınızd0a İşlem Seçimi listesinde Bilgi Kutusu Düzenle (Dosya Açılış) ve Bilgi Kutusu Güncelle (Dosya Güncelleme) seçeneklerini göreceksiniz.

Bilgi Kutusu Düzenle (Dosya Açılış)

Bilgi Kutusu Başlıklarından hangi başlığa ait bilgiyi girmek istiyorsanız öncelikle o başlığın solunda bulunan kareyi mousenuzun yardımı ile işaretli hale getirin. Ardından karşısında yer alan açıklama alanına metninizi girebilirsiniz. Burada karakter sınırımız 1000 karakterdir. Seçtiğiniz başlığa ait gireceğiniz metin dosya açılışında görünecek bilgi metnidir. Ayrıca herhangi bir ana tür farkı gözetmeksizin ekleyeceğiz tüm dava türlerine ait dosyalarda bilgi kutusu çıkacaktır. Burada girdiğiniz bilgi metni dosya açılışında gelecek bilgi metnidir.

Bilgi Kutusu Güncelle (Dosya Güncelle)

Burada girdiğiniz bilgi metni dosya güncellemede gelecek bilgi metnidir. Bilgi Kutusu Düzenle (Dosya Açılış) için geçerli olan tüm kurallar bu alan içinde geçerlidir.

Bu ayara ait işlemleri nasıl yapacağınızı sizlere gösteren videomuzu aşağıda yer alan linkten izleyebilirsiniz. Ayrıca Programınız içerisinde Yardım Merkezi’nde yer alan Videolar simgesine tıklayıp; Aramak İçin Buraya Yazınız alanına “Kişileştirebilir Bilgi Kutucukları Aktif Yapma” yazarak videoyu program içerisinde de izleyebilirsiniz.

Dosya Alanlarına Bilgi Kutucuğu Ekleme – YouTube

KolayOfis Kurumsal Paket Kurum Ayarı 232

KolayOfis Kurum Ayarları Nedir? adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir