Korkunç Bir Aile: Turpin Vakası Detayları

Korkunç Bir Aile: Turpin Vakası Detayları

Korkunç Bir Aile: Turpin Vakası Detayları; Aile hepimiz için güvenli bir liman ve huzuru bulabileceğimiz yegâne yer. Dünya tarihinin başlangıcından beri toplumlar aile kavramını yüceltmiş ve her sistem bireyleri aile olmaya yönlendirmiştir.

Ama kötülük kavramı bireylerde var olduğu müddetçe ailelere kolayca sirayet eder. Turpin ailesinin ebeveynleri de gerçek bir kötülüğün vücut bulmuş hali.

David ve Louise Turpin yıllar boyunca 13 çocuğunu düzenli ve kontrollü olarak taciz ve şiddet uygulamıştır.

Çocuklarını bağlayan hatta zincirleyen aile o kadar kısıtlı yemek veriyordu ki; yetişkin bir çocuk, yeni ergenlik çağına girmiş bir çocuk görümündeydi.

Çocukların hayatları o kadar kısıtlıydı ki, komşuları onları nadiren görüyorlardı.

korkunç aile 2

Bu korkunç anne ve baba çocukların tuvalete bile gitmelerine izin vermediği için; halılar pislikle kaplı oluyor ve çocuklar o ortamda yaşıyordu. Aile çocukları sık sık yataklarına zincirliyorlardı. Günde yalnızca bir kez yemek yiyorlar ve yılda sadece bir defa duş alıyorlardı. 13 çocuktan bazıları için bu işkence onlarca yıl sürdü. Çocukların bu korkunç ve izole hayatları onları dünya gerçekliğinden inanılmaz derecede uzaklaşmasına neden oldu. Çocuklar kurtarıldıktan sonra ilacın veya polisin ne olduğunu bile bilmedikleri ortaya çıktı.

Korkunç olay yıllarca devam etse de Ocak 2018 yılında bir çocuk kaçmayı başardı. İki yıl boyunca kaçma planı yapan 17 yaşındaki çocukları önce evden bir cep telefonu çaldı. Sonra da polisi aramadan önce pencereden kaçtı.

korkunç aile 3
Polisler eve girdiğinde evde yıllarca işkenceye maruz kalan çocukları gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

Olaylar mahkemeye taşındığında ise çocukların ifadeleri gerçek bir dramı gözler önüne seriyordu. Çocuklar numaralandırılmıştı ve 2 numaralı John Doe olarak tanımlanan oğullarından biri mahkemeye; “Büyürken yaşadıklarımızı kelimelerle anlatamam. Bazen, kardeşlerimin zincire vurulması veya dövülmesi gibi olaylarla ilgili hâlâ kabuslar görüyorum. ” dedi.

David ve Louise Turpin ise mahkemede büyük bir yüzsüzlük örneği sergileyerek; “Çocuklarından özür diledi ve çocuklarının başarılı olacağına dair umutlarının olduğunu ”belirtti.

Anne Loise Turpin “Çocuklarıma zarar vermek için yaptığım her şey için özür dilerim” dedi ve Tanrı’nın her biri için özel bir planı olduğuna inandığını da sözlerine ekledi. “Onları hayal bile edemeyecekleri kadar çok seviyorum.”

Tabi bu sevgi sözcükleri onu kurtarmayacaktı.

David ve Louise Turpin, California’daki evlerinde yıllarca çocuklarını tutsak tutup işkence etmekten suçlu bulunduktan sonra 25’er yıl müebbet hapis cezasına çarptırıldılar.

Uykusunda Cinayet İşleyen Zanlılar konulu blog yazımız için tıklayınız.

Korkunç Bir Aile: Turpin Vakası Detayları

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir