Online Hukuk Kitap Siteleri

Online Hukuk Kitap Siteleri

Hukuk kendini sürekli güncelleyen ve daima yeniliklere gebe bir bilim dalıdır. Bu nedenle bir hukukçu; eğitim hayatının daha ilk yıllarından başlayarak meslek hayatının sonuna kadar okumak zorundadır. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok hukukçu yenilikleri internet üzerinden takip ederken; bazı hukukçular ise kitaptan vazgeçememektedirler.

Aranılan kitaba ulaşmak zaman zaman sorun olabilir. Bu haftaki bloğumuzda sizlere kitapçı kitapçı gezmenize gerek kalmadan aradığınız kitaba ulaşabileceğiniz veya siparişini vererek satın alabileceğiniz “Hukuk Kitapları” konusunda sektörün önde gelen kitapçılarından oluşan bir liste derledik. Üstelik bu listede yer alan bazı kitapçılardan, aradığınız yayını e-kitap ya da ikinci el seçenekleri ile alabileceğiniz adreslerde bulunmakta.

Adalet Yayınevi :

Ankara merkezli Adalet Yayınevi, https://www.adaletyayinevi.com.tr/index.php web adresinden online hizmet vermektedir. Ankara adresi Strazburg Caddesi olarak geçen yayınevinin, İstanbul Anadolu Adliyesi karşısında ve Bursa Adalet Sarayı zemin katında birer şubesi bulunmaktadır. “Türkiye’nin Hukuk Yayıncısı” sloganı ile hizmet veren yayın evi, 1992 yılından bu yana Hukuk Yayınları sunmaktadır.

Seçkin Kitabevi :

1959 yılında Ankara’da kurulan Seçkin Kitabevi; 1970 yılı itibari ile daha çok hukuk kitaplarının yer aldığı bir kitabevi haline geldi. Merkezi hâlâ Çankaya/ANKARA’da bulunan kitabevinin; İstanbul Çağlayan Adliyesi, Kartal Adliyesi, İstanbul/Şişli ve Ankara Strazburg Caddesinde şubeleri bulunmaktadır. https://www.seckin.com.tr web sayfasından ise online satış imkanı bulunmaktadır.

Yetkin Kitabevi :

1982 yılında Ankara’da kurulan Yetkin Kitabevi; 900’ün üzerinde eseri basarken 10.000 adetten fazla mesleki yayına ulaşabileceğiniz bir adres olarak karşımıza çıkmaktadır. Strazburg Caddesi haricinde İstanbul Şişli’de bir şubesi daha olan yayınevi, internet üzerinden de satış yapmaktadır. Yayınevinin web sayfasına https://yetkin.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yargı Yayınevi :

1984 yılında üniversite kitaplarının satıldığı küçük bir işletme olarak Ankara’da kurulan Yargı Yayınevi, günümüzde kendi kitaplarının yanı sıra birçok yayınevinin eserlerine ulaşabileceğimiz bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Firma https://www.yargiyayinevi.com adresinden sipariş/satış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Legal Kitabevi :

Hukuk dünyasındaki süreli ve süresiz tüm yayınları bir araya getirdiği sloganı ile öne çıkan Legal Kitabevi; aranılan ya da erişilemeyen her tür hukuk yayınını hukukçular ve öğrenciler ile buluşturmayı hedeflemektedir. Yalnızca İstanbul Kadıköy’de mağazası olan kitabevi https://www.legalkitabevi.com/ adresinden online satış yapmakta ve Türkiye’nin her bir noktasına ulaştırmaktadır.

Al Sat Kitap :

Online bir kitap pazar yeri olarak karşımıza çıkan https://www.alsatkitap.com/ 2014 yılından bu yana hizmet vermektedir. Bir yayınevi ya da kitabevi statüsünde olmayan site, ikinci el kitap alım satımına olanak sağlamaktadır. https://www.alsatkitap.com/hukuk adresinden ikinci el hukuk kitaplarını inceleyebilir, kendi elinizdeki hukuk kitaplarınızı satabilirsiniz.

Hukuk Fuar :

Diğer online kitap sitelerinden farklı bir formatta hizmet veren https://www.hukukfuar.com/ her hafta yeni bir fuar açarak çeşitli kampanyalar yürütmekte ve kitapseverlere avantajlı stantlar sunmaktadır. Yazılı yayının yanı sıra e-kitap satışı da yapan site hakkında daha fazla bilgi edinmek için; https://www.hukukfuar.com/hakkimizda adresini ziyaret edebilirsiniz.

Online Hukuk Kitap Siteleri

Yasaklanmış Kitaplar adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir