Sosyal KolayOfis Menüsü

Sosyal KolayOfis Menüsü

Şubat ayında yayınlanan güncelleme ile Sosyal KolayOfis Menüsü KolayOfis Hukuk Otomasyonu Premium ve Kurumsal paket ürünlerimizin menülerine eklenmiştir. Menü KolayOfisi kullan iki ayrı kurum veya büronun yetki vereceği kullanıcılar belirlenen dosya ana türlerine göre bilgilere erişebilir veya veri girişi yapabilirler.

Sosyal KolayOfis’in Aktifleştirilmesi

Alıcı kurumun bizlerle iletişime geçerek web servis adres tanımlamasını yaptıktan sonra kendi KolayOfis Hukuk Otomasyonu programında Bağlantı Adresi Tanımlama ayarlaması yapması gerekir. İşlem adımları için aşağıdaki linke tıklayın.

Sosyal KolayOfis – Web Servis Tanımlaması (Alıcı)

Gönderici kurumunda ayrıca servis aktifleştirmesi gerekir. İşlem adımları için aşağıdaki linke tıklayın.

Sosyal KolayOfis – Web Servis Tanımlaması (Gönderici)

Aktifleştirme işleminin ardından gönderici sıfatında olan KolayOfis Hukuk Otomasyonu programında da kullanıcı izini verilmesi gerekir. İşlem adımları için aşağıdaki linke tıklayın.

Sosyal KolayOfis – Kullanıcı Hazırlama (Gönderici)

Sosyal KolayOfis Öncesi Dosyalar

Aktifleştirilme öncesi eklenen dosyalar için tek seferlik dosya eşleştirme işlemi yapılması gerekir. İşlem adımları için aşağıdaki linke tıklayın.

Sosyal KolayOfis – Dosya Eşleştirme (Gönderici)

Dosya Ekleme ve Arşivleme Talebi

Dosyalarınızı eş zamanlı olarak kendi KolayOfis programınızda açarken Sosyal KolayOfisiniz aktif ise yetkili olduğunuz kurumun KolayOfisinde de dosyanızın eş zamanlı olarak açılmasını veya arşivlenmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal KolayOfis – Dosya Ekleme Talebi (Gönderici)

Sosyal KolayOfis – Dosyayı Arşivleme (Gönderici)

Kullanıcılara Sosyal KolayOfis Menüsü Yetkilendirilmesi

KolayOfis Hukuk Otomasyonu programınızın kullanıcılarından bazılarına bu menüyü açabilir hatta bu menünün bazı alt menülerine belirli kullanıcıları yetkili kılabilirsiniz. İşlem adımları için aşağıdaki linke tıklayın.

Sosyal KolayOfis – Yetkilendirme

Eklenen dosyaların ana türlerine göre hangi alanların dosyada yer almasını istiyorsanız belirleyebilir ayrıca bu alanların bazıları veya tamamını zorunlu hal getirerek veri girişi yapılmadan dosya açılmasını veya güncellenmesini engelleyebilirsiniz.

Sosyal KolayOfis – Alanların Seçimi (Gönderici)

Sosyal KolayOfis Uyarılar

Bu menü dinamik bir alan olup bağlantı kesilmesi veya işlemleriniz ile ilgili uyarıları almanız için uyarı çanınıza bildirimlerin gelmesi sağlanmıştır. Yaşanan bu sorunlarda çözümün nasıl sağlanacağı ve uyarıların nasıl okunacağı bilgisi aşağıdaki linkte yer alan videoda gösterilmiştir.

Sosyal KolayOfis – Uyarılar

Sosyal KolayOfis Menüsü

KolayOfis – EGM Entegrasyonu – adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir