KURUMLARIN VE İŞLETMELERİN SÖZLEŞME YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇMESİNİN 4 NEDENİ

Sözleşme Yönetim Sistemini neden kullanmalıyız?

Kurumların Sözleşme Yönetim Sistemine Geçmesinin Nedenleri

Birçok kurum ve işletme sözleşme akışını hızlı ve kolay bir şekilde takip etmek için sözleşme yönetim sistemine geçmektedir. Sözleşme sürecini belirli kurallar ve süreler içerisinde yürütmek, sözleşme ile ilgili bilgi ve dokümanları kayıt altına alarak merkezi bir arşivde saklamak, kurum ve işletmelerin Sözleşme Yönetim Sistemine geçme amaçları arasındadır.

Contract-Flow-Sözleşme-Yönetim-Sistemi-2

1. Zaman Alan Sözleşme Süreçlerini Ortadan Kaldırmak

İş hayatının büyük bir parçasını oluşturan sözleşmeler çoğu zaman oldukça karmaşık olabilir. Sözleşme başlangıcı, sözleşme sorumlularının belirlenmesi, kontrol ve onay süreçleri, yazışmalar ve ek sözleşmelerin süreç yönetimi manuel yapıldığında çok zaman alabileceği gibi, kontrol dışı gelişmeler ve süreç kontrolleri yapılamayacak, süreç ile ilgili raporlar alınamayacaktadır. Örneğin sürecini başlattığınız bir sözleşmenin hangi aşamada ve kimin onayında beklediğini manuel takip haricinde görüntülemeniz mümkün olmayacaktır.  İşletmeler bu zaman kaybını en aza indirmek verimliliği arttırmak için çevrimiçi sözleşme yönetim sistemini tercih etmektedir.

Contract-Flow-Sözleşme-Yönetim-Sistemi-2

2. Dijitalleşme Endeksini Arttırmak

Sözleşme yönetiminde, sözleşmelere yönelik verilere hızlı şekilde ulaşmak önemlidir. Dijital ortamda tüm bilgi, mesaj, önemli tarih ve belgelerini merkezi olarak arşivlemek sözleşmenin hangi aşamada olursa olsun sözleşmeye hızlı ve kolay ulaşmak için kurumlar ve işletmeler sözleşme yönetim sistemine geçmektedir. Sözleşme yönetim sistemi ile sözleşmenizin tüm süreç aşamalarını sözleşme ekleme, onaylama ve bitiş tarihine kadar yönetip arşivleyebilirsiniz.

Contract-Flow-Sözleşme-Yönetim-Sistemi-2

3.Hızlı Ve Kolay Rapor Oluşturabilmek

Raporlar, kurum ve işletmelerin durumlarını bildirdikleri gibi bir çeşit iletişim araçlarıdır. Doğru raporlama, hızlı iş kararları almaya yardımcı olur. Bu yüzden raporlama kurum ve işletmelerde önemli bir yere sahiptir. Sözleşme yönetim raporlarını, bilgi raporlarını, yıllara göre eklenen sözleşme detaylarını, sözleşme ana türlerinin dağılımlarını hızlı ve kolay bir şekilde Sözleşme Yönetim Sisteminde oluşturabilirsiniz.

4.Riskleri Azaltmak

Sözleşme yönetiminde iş planı ve işi zamanında yapmak, görevleri kaçırmamak önemlidir. Bazı sözleşmelerin yasal tarihlerini kaçırdığınızda maddi kayıplar ve çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sözleşme yönetim sistemi ile sözleşme imza, yürürlülük, sona erme, uyarı ve otomatik yenileme tarihlerini hızlı ve kolay yönetebilirsiniz böylece tarihi önemli olan görev kaçırma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız

Contract-Flow-Sözleşme-Yönetim-Sistemi-2

ContractFlow’a Geçiş Yapın

Sizde isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak aynı zamanda sözleşme yönetiminizi kontrol edecek bir çözüm arayışındaysanız ContractFlow ile tanışmalısınız. ContractFlow Sözleşme Yönetim Sistemimiz sayesinde sözleşme yönetiminizi daha kolay ve daha verimli hale getirebilirsiniz. Sözleşme sürecini yönetip dijital olarak arşivleyebilirsiniz. Yasal tarihleri otomatik bildirimler ve e-posta ile son günü önemli olan görevlerinizi kaçırmazsınız. Özel raporlamalar ile hangi alanda bilgiye ihtiyacınız var ise o bilgiye dair rapor alabilirsiniz. Kurumların Sözleşme Yönetim Sistemine Geçmesinin Nedenleri

ContractFlow ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Sözleşme Yönetim Sistemini neden kullanmalıyız?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir