Tahmini Gelir Raporu Kullanımı

Tahmini Gelir Raporu Kullanımı

Bu ay yayınlanan KolayOfis Contract Flow programına ait yeni bir güncelleme ile; sözleşmeleriniz tahmini gelir raporunu alabilirsiniz. Bu raporu almak için bazı verileri elbette sözleşme içerisine girmeniz gerekiyor. Contract Flow programında bu verileri nereye gireceksiniz, raporu nereden alacaksınız bu yazıda bu konulara değinilecektir. Ayrıca yazımızın sonunda bir de konun videosunu içeren bir link yer alacaktır.

Tahmini Gelir Raporu Alt Menülerini Aktif Etme

Admin ile programa giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsünden Sayfa Giriş Yetkilendir alt menüsüne giriş yapınız. Yetki Verilecek Menüler alanında açılır listeden Tahmini Gelir Raporu alt menülerinden hangisi için işlem yapacaksanız seçiniz. Ardından yetki vereceğiz kullanıcıları belirleyiniz. Her menüye farklı kullanıcı/kullanıcıları yetkili yapabilirsiniz.

Sözleşmelere Fiyatlandırma Modeli Kriterini Ekleme

Sözleşme ekleme aşamasında bu kriter çıkmıyor ise admin veya admin yetkisine sahip kullanıcıdan; bu kriteri açmasını talep ediniz. Sözleşme İşlemleri – Sözleşme Ekleme Talebi alt menüsünde yer alan Sözleşme Ana Türü alanının sağ tarafında yer alan üç noktalı alana tıklayınız. Açılan Ana Tür Ekleme / Güncelleme / Silme penceresinden; İşlem Seçimi olarak Yetki Verilecek Alanları Güncelle seçiniz. Buradan fiyatlandırma modeli alanının sözleşmelerinizde veri girişi yapabilmeniz için çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem var olan sözleşmeleriniz içindir. Siz sözleşme ekleme alanında çıkmasını ve boş geçilmemesini istiyor iseniz. Zorunlu Alanların Seçimi kriteri olarak eklemeniz gerekir. Bu modelin sözleşmeyi yenilerken veri girişi yapmadan güncellenmemesini istiyor iseniz Zorunlu Alanların Seçimi (Güncelleme) kriteri olarak eklemeniz gerekir.

Fiyatlandırma Modeli Ekleme / Silme

Kullanıcı olarak eğer bu işlemi yapmaya yetkili iseniz Yeni Sözleşme Ekleme alanından hangi sözleşme türüne ait modeli girmek veya silmek istiyorsanız İşlem Seçimi alanından seçiminizi yaparak işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcıya Fiyatlandırma Modeli Ekleme / Silme Yetkisi Verme

Admin ile programa giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsünden Sayfa Giriş Yetkilendir alt menüsüne giriş yapınız. Yetki Verilecek Menüler alanında açılır listeden Fiyatlandırma Modeli Ekleme / Silme Yetkisi’ni seçiniz. Ardından yetki vereceğiz kullanıcıları belirleyiniz.

Kur Ekleme ve Düzenleme

Kullanıcı olarak eğer bu işlemi yapmaya yetkili iseniz sayfanın sağ tarafında yer alan Filtreleme ve Düzenlemeler (Filtreleme İkonu) simgesine tıkladığınızda açılan Filtre ve Düzenlemeler penceresinde yer alan Sözleşme Yürürlük Tarihi alanından Kur Ekle – Düzenle ifadesine tıklayınız. Açılan sayfada Yeni Kur Ekle ifadesine tıklayarak sayfada yer alan alandan Euro ve Dolar kurları için bilgi girişlerini yapabilirsiniz. Tüm alanlar zorunlu olup bilgi girişi yapılmadan işleminiz gerçekleşmeyecektir.

Tahmini Gelir Raporu – YouTube

Tahmini Gelir Raporu Kullanımı

Tablo 50 Raporu Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir