Hukuk Büroları İçin Blog Sayfası Neden Önemlidir?

Hukuk Büroları İçin Blog Sayfası Neden Önemlidir?

Avukatlar ve Hukuk Büroları için blog yazmak, daha fazla müvekkil adayıyla etkileşime girmek ve mevcut müvekkilleri elde tutmak için etkili pazarlama stratejisidir. Başarılı bir blog, potansiyel müvekkillerinizin sorularını yanıtlar. İmajınız hakkında bilgi verir ve hukuk firmanızın web sitesine daha fazla trafik çeker. 2021 Amerikan Barolar Birliği raporuna göre, ankete katılanların %46’sı blogları nedeniyle müvekkil sadakatinin arttığını iddia etmiştir. Ancak hukuk firmalarının sadece %27’si bir blog sahibidir.

Yine bir araştırmada; Findlaw’a göre, potansiyel müvekkillerin yüzde 96’sı avukat bulmak için arama motorlarını kullanıyor. Findlaw ayrıca, internette arama yapmaya başlayanların dörtte üçünün sonunda bir avukat aradığını da bulmuştur. Madem blog sayfası, müvekkil sadakati ve yeni müvekkil bulma trafiğini arttırıyor. Neden blog yazmak hukuk sektöründe neden bu kadar yaygın değil? En büyük zorluklardan biri, blog yazarının sürekli olarak yeni içerik yayınlamasıdır. Bir süre sonra blog konularınız tükenebilir. Ayrıca, planlanmış bir blog strateji olmadan iyi bir sonuç elde etmek mümkün olmayacaktır.

Peki hukuk bürosu için Blog sayfası neden önemlidir?

  • Her ne kadar avukatların reklam verme yasağı olsa da Bloglar, reklam vermenin en uygun maliyetli yollarından biridir. Direkt Reklam olmasa da dolaylı yoldan reklamınızı yapacaktır.
  • Blog sayfanız firmanızın arama sonuçlarında bulunmasını kolaylaştırır. Örneğin; diyelim potansiyel bir müvekkil “Bir araba kazasından sonra ne yapmalı” diye arama yaptı. Eğer büronuzun blog sayfanızda konuyla ilgili bir makale varsa, makaleniz potansiyel müvekkilin arama sonuçlarına düşebilir. Büronuzun web sitesinde taze ve yeni içerikli aktif bir blog sayfası olmalıdır. Böylece firmanızı arama listesinin en üstüne çıkarmaya yardımcı olacaktır.
  • Bloglama büronuzun güvenilirliğini gösterir. Yasal bir sorunla ilgili yardım arayan bir ziyaretçinin, yalnızca avukatın iletişim bilgilerini içeren bir web sitesine kıyasla, bu konuyla ilgili birkaç blog yazısı içeren bir web sitesine güvenmesi daha olasıdır.
  • Blog sayfanızla, rakiplerinizden bir adı önde olursunuz. ABA’nın en son raporuna göre küçük ölçekli hukuk bürolarının sadece yüzde 11’i blog tutuyor. Büronuzu bir üst sınıfa atlamasında ve büronuza müvekkil bulma mücadelesinde blog sayfanız size avantaj sağlayacaktır.
  • Blog sayfanız, sizi alanınızda bir uzman olarak gösterecek imajı verir. Yasal konularda blog yazmak aynı zamanda hukuktaki uzmanlığınızı da gösteren bir durumdur.

Hukuk Büroları İçin Blog Sayfası Neden Önemlidir?

Avukatlar Hala Evrak Çantası Kullanıyor Mu? adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir