Hukuk Büro Dekorasyonu -4

Hukuk Büro Dekorasyonu

Yaşamımızın çok büyük bir zaman dilimini geçirdiğimiz ofislerimiz şüphesiz bizlerin, çalışanların ve müşterilerimizin üzerinde de birçok etkisi bulunmaktadır. İyi bir ofis, iyi psikolojiyi de beraberinde getirip daha doğru kararlar alınmasında çok büyük bir etkendir. Çalışanlarımızın rahat huzurlu bir ortamda çalışması hem işin kalitesini artıracak hem de hem de verimliliği artıracağı birçok bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır. Bu yüzdendir ki birçok kurumsal firma aynı kurumsal renkleri ve standart benzer mobilya kullanımı ile süreklilik duygusunu, standart kalite imajını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu standardizasyon çalışanlarında kurum aidiyetini artırdığı şüphesizdir.

Sıfırdan bir ofis kurarken ya da ofisiniz yenilerken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biride kalite maliyet uyumudur. Yüksek maliyetli kaliteli ürünlerin bir araya getirilmesi her zaman başarılı bir dekorasyon olduğu anlamına gelmemektedir.

Bir ofis Kurarken ya da tekrar yenilerken Dikkat edeceğimiz hususlar renklerin ve mobilyaların uyumu, aydınlatma, ışıklandırma, ofis içi çalışma bölümlerinin tanzimi, Yer ve tavan döşemeleri, ısıtma soğutma ve kablolama çalışmalarıdır.

Hukuk Büro Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Hukuk Büro Dekorasyonu -2

Ofisinizi kurarken yapacağınız işe uygun bir şekilde Kurmanız gerekmektedir Bir reklam ajansı bürosuyla avukatlık bürosu tasarımları birbirinden çok büyük farklılıklar içermektedir. Tasarımın belirlenmesinde yapacağınız işin muhteviyatı kişisel tarzınız ve ofisinizin yapısı çok önemlidir. Mobilya seçimleri sırasında ofis büyüklüğünüze göre mobilya seçimi çok önemlidir ama daha da önemlisi görsel görüntüden önce konforlu mobilyalar seçimidir. Unutmayın siz ve çalışanlarınız evinizden çok zamanınızı burada geçireceksiniz. Avukatlık büro dekorasyonunda genel olarak mesleğin ciddiyetini yansıtacak konforlu mobilyalar tercih edilmelidir. Seçilen mobilyalar genel olarak koyu renk tonlarında keskin hatlara sahip olmalıdır. Bu şekil ve renk seçimleri müşterilerin bilinçaltında da ciddiyet, kesinlik ve güvenirlik imajının uyandırılmasında yardımcı olacaktır.

Kaliteli bir ofis aydınlatması fonksiyonelliği dışında ofisinizin görsel temsilini de sağlamaktadır. Unutmayın iyi yapılmış bir aydınlatma sizlerin ve müşterilerinizin ruh hallerini doğrudan etkileyecektir.  Hukuk bürolarında genel olarak sarı veya güneş ışığı tercih edilmelidir. Florasan tarzı aydınlatmalar müvekkillerde devlet dairesi izlenimi yaratmaktadır.

Ofisinizi Departmanlara göre bölümlendirmek iş akışını hızlandırırken işin kalitesini ve karmaşanın da önüne geçecektir. Bir müvekkil gözüyle bakıldığında da daha profesyonel bir görünüm sağlayacaktır.

Hukuk Büro Dekorasyonu -3

Yer ve tavan döşemelerinde genel olarak mekanı ferah gösterecek kolay temizlenebilen malzemeler tercih edilmelidir. Isıtma soğutma üniteleri ve teknik kablolama hatları mümkünse gözle görülmeyecek şekilde dekoratif bir şekilde kanaletler ile yer altından döşenmeli ve yerleştirilmelidir.

Bütün bu yapılan çalışmalar bazen maliyeti nedeniyle işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılmakta ve de ofis bir bütünlükten taşımamaktadır. Unutmayın yapacağınız harcamalar sizlerin huzurlu ve rahat bir şekilde çalışmanızı ve müvekkilleriniz sizler hakkındaki ön fikirlerini oluşturan yaşam alanınız için yapılmaktadır ve bunun için profesyonel yardım almak çoğu zaman bütünde maliyetleri azaltmaktadır. Bir işi bir kere yapıp bitirmek her sene düzenleme yapmaktan her zaman  daha hesaplı olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir