Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Bir düğün ne kadar görkemliyse, evliliği sonlandırması da o kadar pahalı olabiliyor. Sevgiye dair umutlar tükenince geriye gelecek kaygısı ve kırgınlıklar boşanma davalarının sürecini daha zorlu olmasını sağlıyor. Bu yazımızda pahada ağır ünlü boşanmalarını mercek altına alıyoruz.

1-Adele ve Simon Koneki

İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Adele, hayır kurumu girişimcisi Simon Koneki’den boşanma süreci 2019 yılında başladı ve 2021 de sona erdi. Bu süreçte Adel harika besteler yapmış olabilir ama Koneki için süreç pek öyle sayılmaz. Boşama şartları gizli kalsa da mahkeme finansal anlamda 171 milyon dolar nafaka ile evliliği noktalamıştır.

2-Jeff Bezos ve MacKenzie Scott

2019 yılında, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ile 25 yıllık eşi MacKenzie Scott arasındaki boşanma, dört çocuk annesi Amazon’un 38,3 milyar dolarlık hisse senedi ile ayrılmasıyla sonuçlandı. Bezos içi bu ödeme çok sarsıcı değildi. İlk bakışta 170 milyar dolardan fazla bir değere sahip olan ve onu dünyanın en zengin ikinci kişisi yapan net servetinde önemli bir düşüş yaşanmamıştı.

3-Johnny Depp ve Amber Heard

Bu davayı sadece nafaka yönünden ele almak imkânsız. Aylarca dünya basınında yer alan bu boşanmada kaybeden taraf net olarak Amber Heard’dı. Aktris Amber Heard, aktör ve Karayip Korsanları serisinin yıldızı Johnny Depp’ten 7 milyon dolarlık boşanma anlaşması herkes için beklenmedik bir sonuçtu. Boşanma 2017’de sonuçlandığında, oyuncu aldığı nafakayı hayır kurumlarına bağışlayacağına söz verdi. Aslında vermediği ortaya çıktı. Depp’e yönelik yüksek profilli bir iftira davasını kaybederek hem itibarı hem kariyerinde düşüş yaşadı.

4-Sylvester Stallone ve Jennifer Flavin

Ağustos 2022’de aktör Sylvester Stallone’nin eşi Jennifer Flavin Stallone, 25 yıllık evliliğin ardından “Rocky” yıldızından boşanma davası açtı. Fox News’in bildirdiğine göre, eski model Florida’daki 35 milyon dolarlık evin tüm mülkiyetine sahip oldu. Ev demek ne kadar doğru çünkü konut şu an 400 milyon dolar değerinde.

5-Rapçi Dr. Dre ve Nicole Young

2021’de rapçi Dr. Dre’ye , 24 yıllık eşi Nicole Young 100 milyon dolarlık boşanma davası açtı . Dr. Dre bu bedeli neyse ki iki ayrı taksitte ödeyecekti. Young’ın ilk ödemeyi boşanmanın hemen ardından ikinci ödemeyi de 2022 yılında almıştır.

6-Kanye West ve Kim Kardashian

Rapçi Kanye West ve “Keeping with the Kardashians” yıldızı Kim Kardashian , yedi yıllık evliliklerinin ardından 2021’de boşanma davasını açtığında toplam mal valıkları 2,1 milyar dolardı. İkisi birlikte, lüks evler de dahil olmak üzere toplam 70 milyon dolarlık ortak varlığı paylaştı. West ve Kardashian, 2014’te evlenmeden önce bir evlilik öncesi anlaşma imzalamalarına rağmen, hâlâ mal varlıkları ve velayet konusunda tartışmaya devam ediyorlar.

Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir