Demi Moore ve Bruce Willis

Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Hiç kimse evlenirken boşanmayı düşünmez. Ama boşanma noktasına gelindiğinde o verilen sözler ve aşk yeminleri yerini amansız bir mücadeleye bırakır. Bu yazımızda hem çekişmeleriyle hem de dava değerleriyle dudak uçuklatan boşanma davalarına göz atacağız.

1-Jeff Bezos ve Mackenzie Bezos

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlardan biri de olsanız ayrılık kaçınılmaz olabiliyor. 25 yıl süren evliliğin ardından Jeff’in şu anki ortağı Lauren Sanchez’e gönderildiği iddia edilen uygunsuz resimleri içeren haberin evliliğini olumsuz bir yöne ittiği de kaçınılmaz.

Mackenzie’in Twitter’a yaptığı bir açıklamada, “Jeff ile evliliğimi birbirimizden aldığımız destek ve bize nazikçe ulaşan herkesin yardımıyla çözdüğü için minnettar olduğunu” yazdı.

Mackenzie’i boşanma sürecini 38 milyar dolarla sonuçlandırarak dünyanın en zengin kadınları arasında 3.sırada yerini aldı.

2-Mel Gibson ve Robyn Moore – Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Mel Gibson ve Robyn Moore - Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları - 2
Mel Gibson ve Robyn Moore – Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları – 2

Ünlü Amerikalı aktör ve film yapımcısı Mel Gibson,  Robyn Denise Moore ile evliliği 26 yıl boyunca devam etti. Ancak bunca yıldan sonra Robyn Gibson 13 Nisan 2009’da uzlaştırılamaz farklılıklara işaret ederek boşanma davası açtı. Gibson, ortak bir açıklamada, “Evliliğimiz ve ayrılığımız boyunca, daima ailemizin mahremiyetini ve bütünlüğünü korumaya çalıştık ve bunu yapmaya devam edeceğiz. “dese de spekülasyonlardan kurtulmaları pek mümkün olmadı. Mel Gibson’a boşanma oldukça pahalıya mal oldu. Servetinin yarısını eski karısına veren Mel Gibson tarihin en pahalı boşanma davalarından birine imzasını attı.

3-Demi Moore ve Bruce Willis

Demi Moore ve Bruce Willis
Demi Moore ve Bruce Willis

Demi Moore ve Bruce Willis bir dönemin en gözde evliliğine sahip çiftiydi. Herkesin gıptayla baktığı evlilik 11 yıl sürecekti. Ancak Wills baba ve koca olarak başarısız olduğunu itiraf ettiğinde evliliğinde bitme sinyalleri verilmiş oldu.11 yıllık evlilik 2000 yılında Demi Moore’un 90 milyon daha zenginleşmesiyle sonlandı.

4-Bob Johnson ve Sheila Crump Johnson – Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Bob Johnson ve Sheila Crump Johnson - Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları
Bob Johnson ve Sheila Crump Johnson – Tarihin En Pahalı Boşanma Davaları

Bob Johnson ve Sheila Crump 1969 yılında evlenmişler ,33 yılı boyunca beraber büyük işlere imza atmışlar ve Black Entertainment Television’u kurmuşlardı.2000 yılında BET’i sattıklarında 3 milyar dolarlık servetleriyle Amerika’nın en zengin Afro Amerikan çifti olmuşlardı.

Sadece 2 yıl sonra bu mutluluğun yerini kara bulutlar almaya başladı. Boşanma sonrasında Sheila Crump 400 milyon doların sahibi oldu. Ayrıca boşanma davasını yöneten yargıçla evlenerek dünya tarihinin en pahalı boşanması dışında en ilginç boşanmasına da imza atmış oldu.

ABD tarihinin en yüksek 5 davasını merak ediyorsanız önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

5-Dmitry Rybolovlev ve Elena Rybolovlev

Dmitry Rybolovlev ve Elena Rybolovlev
Dmitry Rybolovlev ve Elena Rybolovlev

Dünyanın en zengin 156. adamı olan Rus Dmitry Rybolovlev, boşanırken arkasında yüklü bir serveti arkasında bırakacağını tahmin ediyor muydu?

Elena Rybolovleva 26 yıllık evliliğini sonlandırmasının ardında yatan nedenler oldukça geçerliydi. Yaşadığı hayal kırıklığı sonrasında kazandığı 604 milyon dolarla tarihin en pahalı boşanma davalarından birinin tarafı oldu.

Kaynak – 1

Kaynak – 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir