Ünlülere Açılan En Saçma Davalar

Ünlülere Açılan En Saçma Davalar

Kırmızı halı ve ödül töreninde tüm ihtişamlarıyla görmeye alışık olduğumuz ünlülerin hayatları diğer tüm faniler gibi sorunlarla dolu olabiliyor.

İstediğiniz kadar ünlü zengin, güzel veya yakışıklı olun hayatın doğal akışında olumsuz olaylarla karşılaşmanız mümkün.

Özellikle ünlü ve zenginseniz hızlı para kazanmayı seven kişiler tarafından saçma konularda dava edilebilirsiniz.

Bu yazımızda ünlülere açılan saçma ve garip davaları konu aldık.

1-Jay Z -Çalıntı Şarkı

Beyonce’den sonra sevgili eşi Jay Z ‘nin davası da çok ilgi çekici. Yalnız buradaki dava çok da sıra dışı değil.

Floridalı bir adam olan Jeffrey Philistin, Jay-Z şarkı sözlerini hapishaneden postaladığını iddia etmişti. Ona şarkı sözü yazmayı öğrettiği için rapçiden vaat edilen ödemeyi asla almadığını ve 90 Milyon Dolar tazminat talep etmişti. Jay-Z’ye karşı açılan tek garip toplu dava bu değil.

Konserleri sırasında, 99 Problems şarkıcısının imzası olan elmas el işareti, 90’larda “Diamond Cutter” el hareketini ticari marka haline getiren eski WWE güreşçisi Diamond Dallas Page’in dava sebebi oldu. Ancak bu konuyla ilgili anlaşmayı mahkeme dışında çözdüler.

ünlülere açılan dava3

2-Mila Kunis – Tavuk Hırsızı

Mila Kunis’i Demi Moore sevgimden dolayı sevmesem de başına gelen bu olay oldukça talihsiz.

Kristina Karo adında bir kadın, Kunis’i Ukrayna’da çocukken kendisinden bir tavuk çalmakla suçladı ve “tavuğu ‘Doggie’nin kaybından dolayı terapi aldığını belirten Kristina seanslarının karşılaması için 5.000 ABD doları istedi. Bu tavrından dolayı çok iyi niyetli görünmeyen Kristina bu talebinden vazgeçti. Bu kararı verirken terapistinden faydalandığını, terapisti ona affetmeyi öğrettikten sonra bu kararı aldığını açıkladı.

3-Charli Sheen

Charlie Sheen gibi sansasyonel bir insanın bu listede olmaması mümkün değil. Zamanında zevkle izlediğimiz Two And A Half Man setinde ne yazık ki pek de komik olaylar olmuyormuş.

Dizi oyucularından Ursula Auburn canlandırdığı Rose karakterinin sinir bozucu ve döngüsel olmasını Charlie Sheen’e dayandırdığı için 1 Milyon dolar tazminat talep etmiştir. Uzlaşmayı mahkemede sağlamışlardır.

ünlülere açılan dava2

4-Beyonce ve Kara Büyü

Beyonce 7 yıl birlikte çalıştığı davulcusu Kimberly Thompson, yıldızın bir büyücü olduğunu iddia etmiştir.

Yaptığı büyüler arasında Kara büyü, Cinsel içerikli büyüler ve ileri derecede büyü ile ilgilenmesi sebebiyle mahkemeden uzaklaştırma emri başvurusunda bulunmuştur.

2018 yılında el yazısıyla yazdığı dilekçede Beyonce ‘nin yaptığı büyülerle kendisini taciz ettiğini hatta evcil kedi yavrularını öldürdüğünü iddia etti.

Beyonce’nin milyonlarca hayranı olması bu iddialar karşısında bazı işlerini ve parasını kaybetmesini engelleyemedi.

En nihayetinde mahkeme bateristin uzaklaştırma talebini reddetti.

5-Jonas Kardeşler ve Ezik Hayranı

Ashleigh Johnson ‘ın öncelikle Jonas Kardeşlerin hayranı olduğunu belirtelim. Hayranlık aynı zamanda mutluluk veren bir eylemdir.Ancak bu durum Johnson için geçerli değil. Çünkü  Jonas Kardeşler’in konserine gittiğinde acı bir şekilde ezildiğini iddia etti. Onlara zihinsel ,duygusal ve fiziksel yaralanmaları için dava açmaya karar verdi.

Aralarında Ünlülerin de Olduğu Davalar konulu blog yazısı için tıklayınız.

Ünlülere Açılan En Saçma Davalar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir