Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları

Adli tatil yaklaşırken, tatil planları da yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları yazımızda, üç büyük ilde yaşayan avukatlarımız için daha kolay ulaşım sağlayabileceği tatil beldelerini listeledik.

İşte Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları

Eğer İstanbul’da yaşıyor iseniz denizin tadını çıkaracağız güzel bir vapur seyahati yaparak 3 saat içerisinde Balıkesir ilinde yer alan Avşa Adasına varmış oluyorsunuz. İdo seferlerine ulaşabileceğiniz linki sizlerle yazımızın sonunda paylaşacağız. Sizlere Avşa Adasından ve adada neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Marmara bölgesinde yer alan Avşa Adası şarapları ile ünlüdür. Adanın neredeyse tamamı üzüm bağları ile doludur. Adada kısa bir tarihi gezi yapmak isterseniz 2 katlı 80 odalı Hagios Georgos manastırını ziyaret etmenizi öneririz. Araçsız geldiğiniz bu adada bisiklet kiralayarak adanın her yerine gidebilirsiniz. Şehirden uzak olmak yetmiyor daha da sakin bir tatil olmasını istiyorsanız adanın arka taraflarında yer alan tarihi Rum evlerinin bulunduğu Yiğitler Köyü’nde konaklayabilirsiniz.

Köye belediyenin önündeki minibüsler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ada balıkçılık konusunda oldukça ünlü marinada birbirinden lezzetli ve taze deniz ürünleri ile hafif bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Gece hayatı ile de oldukça renkli ve hareketli olan Avşa adası her türlü tatil anlayışını bünyesinde barındırmaktadır. Sahil şeridinde birçok gece kulübü yer almaktadır. Dünyanın en büyük üstü açık diskosu olarak kabul edilen Tanz Disko bir gece kulübünden beklediğiniz her şeyi size sunmaktadır. Günün sonunda kalacak bir otelde rezervasyonunuz yok ise telaşlanmayın adada pansiyon, hotel ve kiralık ev bulmanız mümkün ayrıca ada yerlileri sizleri evlerinde konaklatmak için ayrıca bir çaba sarf edecektir.

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları - 1

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları – 1

Adli Tatil 2018 Ne Zaman Başlıyor?

Adli tatil geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi 20 Temmuz ve 31 Ağustos arasında olacaktır.

İzmir sakinleri için Muğla’nın ilçesi olan Yerkesik’de yer alan Akbük Koyu’nu sizlere tanıtmak istedik. İster aracınız ile isterseniz otobüs yolculuğu ile Muğla iline ulaşabilirsiniz. Aracınız ile 4 saat sürecek yolculuğunuzun ardından sizleri eşsiz bir manzara karşılıyor olacak. Koy taşlık bir yapıda ama emin olun kumdan farksız bir hissiyat yaşıyorsunuz. Taşlar çakıl özelliğini yitirmiş ve yumuşak bir kıvama gelmiş durumdalar. Deniz hayal edemeyeceğiz kadar berrak bir halde sizi karşılıyor olacak. Tam bir sahil kasabası kıvamında olan bu koyda doğa ile iç içe olacaksınız.

Sizlere tavsiyemiz koyda yer alan Azmak Bungalovlarda konaklamanız. Alternatif olarak pansiyon ve otellerde yer almaktadır koyda. İlçede akşam yemeği için oldukça güzel restoranlar mevcut. Tarihi geziler yapabileceğiniz antik bir kent olup günlük yat turları ile çevre ada ve koyları görmeniz mümkün. Tatil sonrası oldukça sakin ve dingin bir ruh hali ile şehre döneceğiniz kesin tabi dönmek isterseniz.

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları - 2

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları – 2

Ankara’daki okuyucularımız için bayram önerimiz Karadeniz’in batısında yer alan sular şehri Bartın. Kişisel aracınız ile 3,5 saatlik bir mesafede. Ama sizlere tavsiyem otobüs ile ulaşım sağlamanız. 4 saatlik otobüs yolculuğu sonunda Bartın’a ulaşıyor olacaksınız. İl oldukça küçük ve araçsız ilçelere ulaşım sağlamanız mümkün ve oldukça kısa sürecektir. Havası ile Karadeniz ilinden birinde olduğunuzu hemen hissedeceksiniz. Bartın iline yaklaşık 15 dakika süren Amasra ilçesinde Roma, Bizans ve Osmanlı tarihi kalıntılarının sergilendiği müzeyi ziyaret edebilir ve ilçenin Çekiçler Çarşısını gezip hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Akşam yemeği için tabi ki deniz ürünleri ile ünlü olan bir yerde başka bir seçeneği sunmuyoruz bile ama muhakkak Amasra Salatası sipariş etmelisiniz oldukça lezzetli ve bir o kadar farklı salata ile karşılaşacağınızı temin edebiliriz. Ardından fırında helva istemenizi öneririz. Denizin batışını izleyeceğiniz muhteşem bir yerdir Amasra. Yaz aylarında denize girmek için ise İnkumu’nu tercih etmenizi öneririz alternatif olarak Çakraz, Mugada plajlarını tercih edebilirsiniz. Konaklamak için ise İnkum ilçesinde yer alan Terrace Otel’de tek katlı odaları tercih etmenizi öneririm. Ayrıca otelin kendine ait deniz üzerine kurulu bir gece kulübü bulunmakta.

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları - 3

Adli Tatil 2018 Yurt İçi Tatil Planları – 3

Avşa’ya Feribot ile Ulaşım İçin

https://www.ido.com.tr/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir