Ankara Barosu Başkanını Seçti

Ankara Barosu Başkanını Seçti

Ankara Barosu 67. Olağan genel Kurul Toplantısı 08 – 09 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşti. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen kongrenin ikinci gününde 21 bin 319 avukatın kayıtlı olduğu Ankara Barosu Başkanlık seçimi gerçekleşti. Böylece başkanlık için Avukat Hakları Grubundan Hakan Gönenç, Demokratik Sol Avukatlar Grubundan Mustafa Köroğlu ve Çağdaş Avukatlar Grubundan Linda Sevinç Hocaoğulları’nın yarıştığı seçimlerde 11 bin 350 kişi oy kullandı.

09:00 da başlayan oy verme işlemi 17:00’de tamamlanarak oy sayımı gerçekleşti. 10 bin 445 oyun büyük kısmını alan Mustafa Köroğlu, Ankara Barosunun 67. Dönem Başkanı seçildi. Seçimlerde Köroğlu 7 bin 416 oy alırken, Hakan Gönenç 1.804 ve Linda Sevinç Hocaoğulları 1.489 oyda kaldı. Ayrıca sonuçlara 905 oy geçersizdir.

Av.Mustafa Köroğlu Kimdir?

Genç yaşına rağmen Ankara Barosunda çeşitli görevler alan Köroğlu 18 Kasım 1978 tarihinde Ordu’da doğdu. 1988 yılında Ordu Atatürk İlkokulunu ardından 1996 yılında ise Ordu Anadolu Lisesini bitirdi. 1997 yılında girdiği sınavda Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesine yerleşen Köroğlu 2001 yılında bu okuldan mezun oldu. 2002 yılında avukatlık stajını bitirerek ruhsatını alan Köroğlu, aynı yıl Ankara Barosuna kaydoldu.

Baroda görevlere ilk olarak mesleki atölye ve panel çalışmaları düzenlenmesinde görev alarak başladı. 2002 ve 2004 tarihleri arasında Ankara Barosu Meslek İçi Eğitim Kurulu yazmanlığı görevini icra etti. Aynı yıllarda Ankara Barosu Sinema Kulübü ve Ankara Barosu Dergisi Yayın Kurulunda görev yapmıştır. Daha sonra Ankara Barosuna, danışman avukat ve eğitmen olarak 2010 ve 2016 yılları arasında görev aldı. Böylece kesintisiz hizmet vererek sırası ile yazman üye, başkan yardımcısı ve kurul başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bununla birlikte 2014 – 2016 yılları arasında Ankara Barosu TBB Delegesi olarak görev almıştır.

Ayrıca Avukat Mustafa Köroğlu mesleki birikimi ve projeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için https://mustafakoroglu.com.tr/index.php?p=hakkimda linkini tıklayabilirsiniz.

Ankara 2. Nolu Baro Seçimleri Yapıldı

Çoklu Baro Yasası sonrası kurulan Ankara 2 Nolu Baro’da da seçim heyecanı vardı. İlk Olağan Genel Kurulu yapılan 2’nolu Baro seçimlerinde tek liste ve tek aday vardı. Seçim sonrası mevcut başkan Eyüphan Korkmaz yerine Sabri Hafif seçildi.

Av.Sabri Hafif Kimdir?

Ankara Hukuk Fakültesinden 1999 yılında mezun olan Sabri Hafif 2001 yılından bu yana Avukatlık yapmaktadır. Selçuk Üniversitesi’nde özel hukuk alanında yüksek lisans yapan Hafif, tahkim dosyalarında da hakemlik yapmaktadır. Av.Sabri Hafif evli ve dört çocuk babasıdır. Adalet Bakanlığı’nın Arabuluculuk Eğitimlerinde eğitmen ve Adalet Gönüllüleri Derneği’nde Başkan olarak görev yapmaktadır.

Ankara Barosu Başkanını Seçti

2022 BARO GENEL KURUL MARATONU BAŞLADI adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir