Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları

Kurban Bayramının heyecanı tatil organizasyonları derken Adli tatilin bitişi de yaklaşıyor.

Gerek ülkemizin güzellikleri denizi,kumu kendine özgü eğlenceleriyle geçirilen bir tatil yada yurtdışında keşfedilen yeni yerler değişik tatlar ve mekanlar gitgide bizden uzaklaşan bir rüya gibi.

Evet artık rüyadan uyanma vakti geldi.Herkesin hayalini kurduğu uzak bir sahil kasabasında sakin ve mutlu olarak yaşama hayalini hangimiz yaşamadık ki.
Bu durumla ilgili yapılan araştırmalara göre uzun süreli tatillerden sonra iş hayatına adapte olma konusunda sorunlar ve mutsuzluklar yaşama sıralamasında dünya üçüncüsüyüz.

Tatil sırasında biriken e-postaları nasıl yöneteceğimizi düşünmek veya birbirine girmiş işleri takvime uygun takip etmek gözümüzde büyüyebilir. Peki hangi önlemleri alarak uzun bir tatil sonrası işe sağlıklı bir şekilde adapte olabiliriz?

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları

1-Tatile başlarken nasıl plan yapıyorsanız dönüşü de planlamalısınız.

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -2

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -2

Böylece planladığınız dönüş yolculuğunuzun keyfini çıkarabilir son anda çıkabilecek aksilikleri engelleyebilirsiniz. Bir gün öncesinden dönüş yapmanız durumunda adaptasyon sürecini hızlandırır evinize geldiğinizde alışverişinizi yapıp eski rutine dönüş süreciniz başlatmış olursunuz.

2-Yapılacaklar listesi hazırlayın.

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -3

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -3

Yapacağınız listeyle kafanızda büyüyen işlerin aslında o kadar da zor olmadığını fark eder ve listenizi tamamladıkça kendinize olan güveninizde artmış olur. Ayrıca her şey siz tatilden döner dönmez yoluna girmeyecektir ama yaptığınız listeyle nereler başarabildiğinizin farkında olursunuz.

3-Dönüşte sosyal hayatınıza devam edin.

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -4

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -4

Tatil dönüşünüzü birkaç gün erkene alarak yaşadığınız şehirdeki arkadaşlarınızla görüşebilir ,havuza gidebilir veya parklarda yürüyüşlere çıkarak güzel havanın tadını şehirde de çıkarabilirsiniz. Bu sizin tatil dönüş adaptasyonu hızlandıracak ve yaşadığınız ruh halinden hızlıca sıyrılmanızı sağlayacaktır.

4-Tatilden önceki uyku ve yeme alışkanlıklarınıza geri dönün.

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -5

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -5

Tatilde öğlene kadar uyumuş ve kahvaltınız geç saatlere kadar devam etmiş olabilirsiniz. Ancak tatil dönüşünüzde eski rutine geri dönmeniz halinde yaşadığınız adaptasyon sorununun önüne geçmiş olursunuz.Bir kaç gün öncesinden sabah erken uyanarak ve öğünlerinizi zamanında tüketerek güne zinde ve formda başlayabilirsiniz.

5-İş hayatınızdaki profesyonel görüntünüzü değiştirebilirsiniz.

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -6

Avukatlar İçin Tatil Sonrası Adaptasyon Tüyoları -6

Tatil dönüşü sahip olduğunuz bronz ten ve sağlıklı görünümünüzle, üstüne de mümkün mertebe güzel ve özenli giyinirseniz,tatilden sonraki ilk iş gününüzde hem moralinizi yükseltirsiniz hem de daha enerjik hisseder ve işlerinize daha kolay adapte olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir