Avukatların Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler - 1

Avukatların Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

Covid 19 sebebiyle evde zaman geçirme sürelerimiz git gide artıyor.

Evde geçirdiğimiz bu uzun sürelerde kendimizi çoğunlukla ne yapsam veya ne izlesem sorularıyla karşı karşıya buluyoruz. Saatlerin sonunda ise elimizde kumandayla karar verememiş olmanın yorgunluğu kalıyor. Artık birçok platformla farklı türlerde izleyeceğimiz diziler mevcut.

Mahkeme dramaları, gerçeklerin, yalanların ve aldatmanın sürükleyici hikayesini konu alan diziler hem düşündürücü hem de ilgi çekicidir.

Bu yazımızda avukatlara yönelik dizilerden bir liste derledik.

İşte Avukatların Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

1 – Breaking Bad

Bu diziyi izlememiş olsanız bile duyduğunuza eminim. 2008-2013 tarihleri arasında izlenme rekorları kıran kült dizinin en favori karakterlerinden biri olan Saul Goodman’dır.

Avukat olan bu karakter izleyici tarafından oldukça sevilmiş hatta forumlarda sadece bu karakter ekseninde dizi yapılması dahi istenmiştir. Dizinin konusuna gelince;

Kimya öğretmenliği yapan Walter, ailesini geçindirmek için ek iş yapmaktadır. Ancak bir gün ölümcül bir kansere yakalandığını ve kısa bir süre içerisinde öleceğini öğrenir. Bu noktada artık bambaşka bir boyutta düşünmeye başlayacaktır.

2 – Daradevil

Marvel sinematik evreninde belki de en çok hakkı yenen kahramanlardan biri olan Daradevil’dir.

Stan Lee ‘nin yarattığı bu fantastik karakter gündüzleri görme engelli bir avukat, geceleri ise süper güçleriyle donatılmış bir süper kahramandır. Matthew Murdock amansız suçlularla gündüz kalemiyle, gece de süper güçleri ile mücadele edecektir.

İzleyiciler arasında tam not almış olduğunu ayrıca belirtmek isterim.

3 – Boston Legal

2004-2008 yılları arasında seyirciyle buluşan bu dizi, avukatların kariyerlerinde yaşadığı çıkmazları gerek trajik gerek komedi diliyle anlatmıştır.

İdealist ve yetenekli avukatların hikayesi oldukça klasik gibi görünse de sunduğu kara komedi ile de dizi farkını ortaya koymuştur.

Bazı seyirciler için gelmiş geçmiş en iyi hukuk draması olarak adlandırılan dizi sert politik duruşuyla da eleştirmenlerden olumlu notlar almıştır. Emmy ödüllü bu diziyi bir çırpıda seyredeceğinizden eminiz.

4 – Law&Order

Belki de hepimizin bir defa da olsa izlemiş olması muhtemel dizilerden biridir.1990 yılında başlayan serüveni 2010 yılında son bulmuştur. Filmlerden aşina olduğumuz oyuncularında zaman zaman oynadığı bu dizi hem polisiye hem adalet konularını harmanlayan iyi örneklerinden biridir.

Newyork’ta geçen dizi, bir grup savcı ve polisin başından geçen olayları ve maceraları konu almaktadır.20 sezon boyunca seyirciyle buluşmuş law & order: cı ve law & order: svu gibi yapımlara  kaynak niteliğinde olduğunu da belirtmek isterim.

5 – American Crime Story

Normalde izlediğimiz yabancı suç ve adalet dizileri her bölümde farklı konuyla karşımıza çıkarken, American Crime Story ‘de her sezon başka bir konu anlatılmaktadır.

American Horror Story’de oynamış olan Sarah Paulson’u bu dizide de görmekteyiz.

Fx kanalında seyirciyle buluşan dizi, ilk sezon O.J. Smpson cinayetini konu almıştır. İkinci sezon, Katrina kasırgası ve üçüncü sezonda da Bill Clinton ve Monica Lewinsky aşkını işleyerek büyük bir seyirci kitlesine sahip olmuştur.

Hukuk film sektörü için önemli ve ilgi çekici bir konu olsa gerek ki, yüzlerde filme konu olmuş. En İyi Avukat Filmleri de incelemek için tıklayın.

Youtube üzerinden fragmanları izlemek için aşağıdaki yönlendirmeleri kullanabilirsiniz.

1-Breaking Bad

2-Daradevil

3-Boston Legal

4-Law&Order

5-American Crime Story

İyi seyirler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir