Adalet İsimli Dizi-1

Adalet İsimli Dizi

Bazen tek bir hata bütün başarıları yok eder.

Yazıma TLC ekranlarında 10 Haziran saat 17:00’da yayınlanmaya başlayan Adalet dizisinin tanıtım videosunun giriş cümlesi ile başlamak istedim. Dizi genç bir kadın avukatın bir anda hayatının nasıl değiştiğini konu alıyor. Mesleği belki de tek bir cümle ile özetleyen bir cümle ile tanıtıma giren bu dizinin konusu da oldukça dikkat çekici.

Avukat Agata oldukça başarılı bir sigorta avukattır. Prestijli bir işi, güzel bir evi ve mükemmel görünen nişanlısı vardır. Agata bir gün uyanır ve her şeyini kaybeder. Tüm bunların sebebi ise nişanlısıdır. Sıfırdan başlayacak olan Agata’nın hayatına şahitlik edeceğiniz bu dizi oldukça ses getiren bir yapım gibi duruyor. Dizinin oyuncularını tanıyalım biraz. Başrolde olan Agata Polonyalı aktrist Agnieszka DYGANT En İyi Kadın Oyuncu dalında iki kez Telekamery Ödülü’nü kazanmıştır. Diğer başrol oyuncumu ise Polonyalı aktör Leszek Lichota.

Dizi her gün saat 17:00’da TLC ekranlarında yayınlamakta. Kaçıranlar için ise yine her gün saat 10:00’da TLC ekranlarından yayınlanmaktadır.

Adalet İsimli Dizi Hikayesi

Adalet İsimli Dizi-2
Adalet İsimli Dizi-2

Dizinin ilk iki bölümü sizlerle kısa bir özet şeklinde paylaşmak istiyorum. Bir sigorta şirketinde danışmanlık yapan Av. Agata aynı şirkette görevli Hubert ile sevgilidir. Agata şirket danışmanlığı yaptığı için sigorta dışı gelen işlere pek zaman ayıramamaktadır. Yakın arkadaşı onun yerine bu tür işlere bakmaktadır ama oda kendi özel hayatı ve işleri nedeniyle Agata’ya gelen davaları almamaya başlar. Agata hiç tecrübesi olmayan aile hukuku alanında bir davaya bakmak istemez ve başkasına yönlendirmek ister davayı bu süreçte Hubert ustalıkla işledi planını uygulamaya koymuştur bile. Evlenme teklifini kabul eden Agata Hubert’in kendisine imzalatması için getirdiği belgeyi kontrol etmeye gerek görmekten imzalamıştır. Hubert’in imzalattığı bu belge Agata’nın çalışmakta olduğu sigorta şirketinin bir başka şirkete 800.000 Zloti ödeme yapmasını onaylayan bir belgedir. Bu ödeme Agata’nın işten olmasına ve mesleği ile ilgili soruşturmaya neden olacaktır.

Adalet İsimli Dizi-3
Adalet İsimli Dizi-3

Agata 10 yıldır çalışmış olduğu iş yerinden bu şekilde ayrılmak ve mesleği kaybetmekten dolayı oldukça üzgündür. Evini, arabasını satan ve üzerine kredi çekerek bu borcu şirketine geri öder. Bu sırada Hubert’i araştırır ve Hubert diye bildiği erkek arkadaşının aslında isminin bile sahte olduğunu öğrenir. Daha önce şirketi bünyesinde kazandıkları bir davanın vekili ile görüşür vekil Hubert olarak bildiği erkek arkadaşının eski sevgilisidir. Şirket davayı Hubert’in dalavereleri ile kazanmıştır. Agata şirketten ayrılırken haksız kazanılan bu dava için şirketin tazminat ödemesini sağlar. Agata artık işsizdir. Birçok şirketin kapısını çalan Agata hep aynı cevap ile karşılaşır. İrtibatı zedelenen Agata’ya hiçbir şirket iş vermek istemez Agata tecrübesi olmadığı aile hukuku dava dosyasını almayı kabul eder. Davayı kısa sürede bazı aksaklıklara rağmen kazanır. Yeni evine taşındığı sırada yakın arkadaşı ofis açmak için bir ortağa daha ihtiyaçları olduğunu ve Agata’ya kendilerine katılıp katılamayacağını sorar. Agata’nın yeni ofisinde ortak olarak tanıştığı avukat sürpriz bir isimdir. Bakalım yeni bölümlerde Agata’yı neler bekliyor.

1 cevap
  1. erasmuslu
    erasmuslu says:

    ilk defa bir poöonya dizisine denk geldim wooww izleyeceğim erasmus sırasında polonyayı çok sevmiştim ancak tv lerinde gösterdikleri filmlerin düblajları çok kötüydü tek kişi kişi tüm sesleri tonsuz bir şekilde çeviriyordu belgesel gibi arkadan orijinal ingilizceyi duyup anlamaya çalışıyoduk xxxdxddd bakalım bu dizi nasılmışşşşş

    Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir