Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler - 3

Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler

COVID-19 salgınının önlenmesi ve önüne geçilmesi için alınan birçok tedbirin sektörel anlamda durgunluğa yol açtığı bir gerçek.

Hukuk alanına baktığımızda da icra işlemlerinin nafaka harici durdurulması ve duruşmaların ertelenmesi de hukuk bürolarının iş potansiyelini önemli ölçüde sekteye uğrattı.

2020 yılına girdiğimizde olası krizleri öngörmemiz mümkünken bu pandeminin etkilerini öngörmemiz mümkün değildi.

Bu noktada anahtar kelime uyumdur.

Her şey mükemmel olmasa da hızlı hareket eden değişkenlere uyum sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. Bu blog yazısında, hukuk bürolarının Covid 19 pandemisinde alabileceği önlemleri yazdık.

Uzaktan Çalışmayı Destekleyin

Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler - 1
Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler – 1

Artık çok sayıda avukat uzaktan çalışıyor. Çalışanlardan evden çalışmalarını istemek, beraberinde ek teknik zorluklar getirir. Sahip olduğunuz hukuk otomasyon sisteminizin dışarıdan bağlanılabilir olduğunuza dikkat edin. Sadece bu Pandemi için değil tatilde veya adliyedeyken de bağlanabileceğiniz bir Hukuk otomasyon programı işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak ve zaman anlamında veriminizi artıracaktır.

Bilgi Akışı Geliştirin

Büronuzdaki avukatlarınızın evde olması bilgi akışındaki aksamalara neden olabilir. Bu sorunu önceden öngörerek bazı uygulamalarla anlık veya toplantı şeklinde görüşme ağı kurabilir. Bilgi akılında herhangi bir kayıp yaşamadan çalışmaya devam edebilirsiniz. Sadece müşteri iletişimi değil çalışanlarınızla olan ile iletişimde bu süreçte çok önemli ve değerlidir.

Müvekkil İlişkileri

Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler - 2
Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler – 2

Her ne kadar evde olmak insanı bir nebze olun rehavete sürüklese de bu süreç bir Adli Tatil değil. İşler daha az yoğunlukta devam ederken müvekkillerinizle olan ilişkilerinizi bu süreçte devam ettirmelisiniz. Web sitenizde bloglarınızı güncelleyerek etkileşim sağlayabilir. Bazı yasal düzenlemelerle ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz.

Müvekkillerinizin ile daha iyi ilişkiler kurarak onlardan referans alabilirsiniz.

Eğitim

İnsanların evlere kapandığı bu süreçte işlerinizin de yoğunluğundan dolayı herkesin kendine artı değer katabilecek zamanları ortaya çıktı.

Bu zamanlarda mesleki eğitimlere katılabilir online söyleşiler ve webinar’lara katılarak kariyeriniz veya kişisel gelişiminizle ilgili farklı konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekibinizi de yönlendirerek online eğitimlerde ofis ruhunuzu canlı tutabilirsiniz.

Zamanı Yönetin

Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler - 3
Hukuk Bürolarının COVID-19 Sürecinde Yapabileceği Yenilikler – 3

Sonsuza kadar evden çalışmayacağınızı için bu sürecin sonunda yaşanabilecek kargaşayı önlemek adına zaman planlaması yapmalısınız. Ertelenen onlarca duruşmayla ilgili ekip olarak düzenli ve hatasız gidebilmeniz için sahip olduğunuz hukuk otomasyon programına doğru ve eksiksiz bilgiler girerek takibinizi yapabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir