Hukuk Fakültesini Bitirmeyen Ünlüler

Hukuk Fakültesini Bitirmeyen Ünlüler

Başladığın bir işi bitirmek çok önemli. Hele bin bir zorlukla girilen hukuk fakültesini ise işler daha da zor olabiliyor

Bu yazımızda Hukuk Fakültesini kazanmış ancak devam ettirmemiş ünlüleri inceliyoruz. Şunu da belirtmek gerekir. Bunu bir başarısızlık olarak algılamak çok doğru bir tutum değildir. Çünkü aralarında başkanlar ,film yıldızları ve yüksek mahkeme yargıçları olanlar vardır.

1.Gene Kelly

Amerika’nın gelmiş geçmiş en başarılı film yıldızlarından biri olmadan önce Gene Kelly tam iki ay boyunca hukuk fakültesine gitti. Pittsburgh Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciyken dans tutkusu daha ağır gelmiş olacak ki Kelly, tam zamanlı dans etmeye karar vermiş ve dünyayı “Singing In The Rain” ile tanıştırmıştır.

2.Harper Lee

 Birçok avukatın favori yazarlarından biri olan Lee, Alabama Hukuk Okulu’na gitti ama mezun olmadı. Birçok avukata hukuk alanında kariyer yapma konusunda ilham veren bir roman olan “Bülbülü Öldürmek” kitabı ile Pulitzer ödülü kazanmıştır. Ayrıca kitabı Amerikan Edebiyatı klasikleri arasına girmiştir.

3- Demetri Martin

Demetri Martin’i bir zamanlar Daily Show’da ve diğer gece geç saatlere kadar televizyonda yayınlanan kirli sakallı stand-up komedyeni olarak hatırlayabilirsiniz. Ancak bu kariyere başlamadan önce Harvard Hukuk Fakültesine kabul edilmiş olmasına rağmen , tam burs alarak New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne gitmeye karar vermiştir .  Martin, hukuk fakültesinden son yılının başlangıcından önce okulu bırakmıştır. Juris Doktor derecesini almak yerine komedi yapmayı seçmiştir.

4-Ray Manzarek

Manzarek Jim Morrison gibi bir idolün yanında çok bilinmese de dünyanın en önemli gruplarından biri olan The Doors’un kurucularından biridir. Manzarek’in hukuk öğrencilik macerası sadece iki hafta sürmüştür. UCLA hukuk bölümünden ayrıldıktan sonra sinematografiye geçmiştir. Sonrasında Morrison ile tanışmış ve ikisi birlikte The Doors’u kurmuştur.

5- Gabriel Garcia Marquez

Sihirli Gerçekçiliği popülerleştirmesiyle tanınan Kolombiyalı bir romancıdır. Nobel Ödülü sahibi Garcia Marquez , bir zamanlar çok daha farklı bir kariyer peşindeydi. Garcia Marquez, 40’lı yıllarda Kolombiya Ulusal Üniversitesi’nde hukuk okudu, ancak gazeteci olarak çalışmak için eğitimini bıraktı. Yazarlık onun için belki de en doğru meslekti. Nobel Edebiyat Ödülü almış ve kitapları büyük kitlelerce okunmuştur.

Hukuk Fakültesi Mezunu Ünlüler adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir