KolayOfis Hesaplama Aracı

KolayOfis Hesaplama Aracı

Günlük rutin iş akışınız içerisinde birçok hesaplamaya ihtiyaç duymaktasınız. Faiz hesabı, serbest meslek makbuzu hesaplaması, vekalet ücreti ve gider avansı hesaplaması. Bunlar ihtiyacınız olan hesaplamalardan sadece birkaçı. Siz bu hesaplamalarınızı nereden yapıyorsunuz? Faiz hesabı için çeşitli kaynaklar kullanıp daha sonra Merkez Bankası sayfalarından oranı kontrol ettiğinizi biliyoruz. Serbest meslek makbuzu hesaplamaları için ise bir çoğunuzun Barolar Birliği sayfasını! Peki KolayOfis içerisinde tüm bu hesaplamalarınız için bir hesaplama aracı olduğunu biliyor muydunuz? Programın içerisinde kolayca ulaşabileceğiniz, yukarıda saydığımız tüm hesaplamaları tek bir menü üzerinde yapabileceğiniz “Hesaplamalar” menüsü; ekranınızın üzerinde yer alan mavi banttın sağ tarafında, kullanıcı adınızın hemen yanında yer alan aşağı ok tuşunu tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan alanda “Hesaplamalar” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. “Hesaplamalar” KolayOfis ana ekranı üzerine yeni bir pencere olarak açılacaktır. Açılan bu pencerenin üzerinde yer alan sekmeler; hangi tip hesaplama yapmak istiyorsanız sizi o alana yönlendiriyor olacaktır.

Faiz Hesaplamaları

Hesaplamalar alanına giriş yapıldığında, açılan sayfada yer alan sekmelerin en başında yer alan seçenektir. Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz tipleri üzerinden bu alanda hesaplama yapabilirsiniz. Faizini hesaplamak istediğiniz ana parayı “Ana Para” alanına yazdıktan sonra hemen sağında yer alan “Faiz Türü” alanından Merkez Bankası tarafından açıklanan hesaplatmak istediğiniz türü seçiniz. Yıllık Güncelleme ve Destek Hizmeti devam eden kullanıcılarımızın bu alanı en güncel hali ile görüntüleyeceklerdir. Faiz türleri içerisinde yer alan diğer seçeneği, sizlere sunulan faiz tipleri haricinde sizin belirleyeceğiniz oran ile hesaplamanıza yardımcı olacak seçenektir. Ana Para ve Faiz Türü seçiminin yapılması ile birlikte hesaplamayı tamamlayabilmeniz için faiz başlangıç ve faiz bitiş tarihi girmelisiniz. Faiz hesabını sistem 365 gün üzerinden yapmaktadır.

Eğer 360 gün baz alınarak hesapla yapmak istiyorsanız; faiz başlangıç tarihinin altında yer alan butonları kullanarak faiz hesabında esas alınacak gün sayısını değiştirebilirsiniz. Hesapla butonuna basmanız ile birlikte sistem girmiş olduğunuz kriterlerle faiz hesabını yapacaktır. Seçmiş olduğunuz dönem için birden fazla oran söz konusu ise; hesaplama alanının altında, iki tarih arası, bu tarihler arasında hesaplanan gün sayısı, bu dönem için seçmiş olduğunuz faiz tipinde uygulanan oran ve ara dönem toplamı yer alacaktır. Alanın en üzerinden işleyen toplan faiz ve genel toplamı görüntüleyebilirsiniz. Yazdır butonunu tıklamanız ile birlikte sistem; yaptığınız hesaplamanın bir çıktısını sizlerle paylaşacaktır.

KOLAYOFİS HESAPLAMA ARACI

Toplu Dava Faiz Alacak Kalemi Ekleme adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir